Selülit Sporu Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Selülit Sporu, zamanla selülitten kurtulmak için yaptığımız bazı hareketlere verilen genel isimdir. Selülit geçmişten beri, herkesin başına gelen ya da gelecek olan hormonsal dolaşımın düzgün olmamasından kaynaklanan bir dengesizliktir. Tıbbi açıdan aslında hücrenin içindeki su ve yağ miktarının artmasından ileri gelen bir hastalıktır. Genellikle sadece bayanlarda olduğu zannedilen bu rahatsızlık, erkeklerde de hatta çocuklarda ve bebeklerde görülebilir, bunun bir hastalık olduğunu bilmeyen kişiler, at gözlüğü takmış şekilde sadece kilolu insanlarda ya da özellikle bayanlarda olduğunu düşünebilirler, bu geçmişten beri gelen yanlış bir bilgidir. Selülitten korunmanın yolları aslında kendi elimizdedir, beslenmemize dikkat ederek ve spor yaparak selülitlerden korunabiliriz. Selülit sadece bol bol bisiklet kullanan bol bol yürüyüş yapan ve yüzmeyi seven insanlarda görülmez, spor her zaman selülitin baş düşmanıdır. Selüliti en kısa zamanda selülit giderici egzersizlerle yok edebiliriz, işte size selülit giderici bazı egzersiz hareketleri.

Selülit Sporu Egzersiz Hareketleri
  • Bacak selülitleri için egzersiz; Yere sırtüstü uzanarak, bacaklarımızı yukarıya doğru ayrı ayrı ters yönlerde indirip kaldıralım, emekleme duruşunda bacakları bükmeden geriye doğru tek tek kaldıralım bırakalım, yine emekleme duruşunda bacakları bu sefer bükerek indirip kaldıralım, ayakta dik durarak parmak ucumuzda yukarıya doğru uzanıp tekrar normale dönelim, gövdemiz dik bir şekilde otururken bacak aramıza bir yastık alıp beş dakika kadar iyice sıkıp sonra gevşetelim, yere yan yatıp altta kalan bacağımızı bükelim üstte kalan bacağımızı 45 derecelik açıyla açıp sıkarak beş dakika kadar bu şekilde bekletip gevşetelim.
  • Kalça selülitleri için egzersiz; Sırt üstü bir şekilde yere yatıp, ayak tabanlarımızı yere basarak köprü oluşturur bir biçimde kalkıp kalçayı beş dakika kadar sıkıp geri gevşetelim, yere yüzüstü pozisyonda dümdüz yatarak kalçayı beş dakika kadar sıkıp geri gevşetelim, ayakta bir duvara yaslanıp bacaklarımızı tek tek sıkarak bir sağa bir sola doğru kaldırıp indirelim, yine yere sırtüstü bir şekilde yatarak kalçayı olabildiğince sıkarak bir sağa bir sola doğru indirip kaldırabiliriz.
  • Kol selülitleri için egzersiz; Kollarımızı öne doğru olabildiğince gergin bir şekilde omuz mesafesine kadar kaldırıp uzatarak ve sıkarak, aynı anda ters yönlere kaldırıp indirebiliriz, aynı hareketi yanlara doğru uzatarak da uygulayabiliriz, bir de özellikle genç bayanlar daha düşük kilodan başlayarak ağırlık çalışmaları yapabilirler.
Bu egzersiz hareketlerini aynı zamanda, imkânlar çerçevesinde, derinliği boynunuza kadar olan bir havuzda yaparsanız, bu bütün egzersizlere ayıracağınız zamanı yarı yarıya indirmiş olursunuz, her zaman suda yapılan egzersizler normal egzersizlerden iki kat daha fazla fayda sağlar, ayrıca bu egzersizlerin en başında gelen her zaman yüzmedir.

Selülit Sporu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Güncel

Hamilelikte Selülit Tedavisi

Hamilelikte Selülit Tedavisi

Greyfurt Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Greyfurt Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Lazerle Selülit Tedavisi

Lazerle Selülit Tedavisi

Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Popoda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Popoda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Doğal Selülit Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Selülit Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6