Selülit Giderici Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Selülit Giderici Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit giderici, selülit, özellikle kadınları etkileyen, aynalardan kaçıran bir cilt problemidir. Bilinen aksine selülit sadece kilolularda görülen bir problem değildir. Selülit, vücudun arınmaya ihtiyaç duyduğu gösteren belirtilerden biridir. Yanlış beslenme nedeniyle oluşan toksik maddeler, yağ ve su cilt yüzeyinde selülit oluşumuna yol açar. Erkeklerde de görülen bir sorun olsa da kadınlarda erkeklere nazaran daha fazla görülür. Nedeni ise kadın cildinin daha hassas olmasıdır. Selülit, genetik, yaş, hormonlar, fazla yağlar, yanlış uygulanan diyetler, yanlış beslenme, yaşam biçimi gibi birçok nedenden dolayı kaynaklanabilir. Günümüzde çoğu kadın selülitlerden kurtulmak için birçok yola başvurmaktadır. Selülit bir kez oluştuğunda, oluşan selüliti yok etmek amacıyla kullanılan hiçbir ürün faydalı olmaz. Kullanılan ürünler selülitin görünümünü azaltır ve yeni selülit oluşumunu engeller.

Selülit giderici karışım
 • 12 damla kekik yağı 10 damla portakal yağı
 • Yarım tatlı kaşığı susam yağı
 • Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 10 damla biberiye yağı
Hazırlanışı: Listede verilen yağların tümü uygun bir kabın içinde karıştırılır. Elde edilen karışım püskürtme aparatı olan bir şişenin içine alınır. Hazırlanan karışım bacaklarda selülit olan bölgelere sıkılır ve parmak uçlarıyla masaj yapılarak bölgeye yedirilir. Yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra bacaklar banyoda kabak lifiyle ovulur. Ardından bacaklar bol suyla yıkanarak karışımdan arındırılır. Selülit giderici karışım haftada iki defa düzenli şekilde uygulandığında selülitlerin görünümünde düzelme sağlar.

Selülit giderici bitkisel karışım
 • 5 damla limon suyu
 • 4 şeker kaşığı melisa yağı
 • 4 şeker kaşığı adaçayı
 • 4 şeker kaşığı okaliptüs yağı
 • 10 tane toz haline getirilmiş aspirin
Hazırlanışı: Toz haline getirilen aspirin bir kâsenin içine alınarak üzerine listede verilen malzemeler sırayla eklenerek homojen şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım parmak uçlarıyla selülitli alanlara masaj yapılarak tatbik edilir. Yaklaşık 1 saat bekletildikten sonra bol suyla yıkanır. Haftada düzenli olarak iki defa uygulandığında selülit görünümünde düzelme sağlar.

Selülit giderici bitkisel karışım
 • 1 şeker kaşığı rezene yağı
 • 1 şeker kaşığı limon yağı
 • 1 çay kaşığı yasemin yağı
 • 1 şeker kaşığı keten yağı
 • 1 şeker kaşığı zambak yağı
 • 1 şeker kaşığı portakal yağı
Hazırlanışı: Malzeme listesinde bulunan yağların tümü uygun bir kabın içinde karıştırılır. Elde edilen karışımla selülitli alanlara masaj yapılır. Bölge streç filmle sarılarak yarım saat beklenir.

Selülit giderici maskeler

Kahve maskesi: Filtre kahve karıştırıcı yardımıyla toz haline getirilir. Hazırlanan toz günlük kullanılan kremin içine eklenerek karıştırılır. Elde edilen kahveli karışım her gün düzenli olarak günde iki defa selülitli bölgeye sürülür. 1 saat bekletildikten sonra soğuk suyla yıkanır. Bunun haricinde Filtre kahve pişirilir ve kalan taneleri bir kabın içine alınarak banyoda selülitli bölgelere henüz sıcakkan sürülür. Ardından bölge kabak lifiyle ovulur. Ciltte kalan kahve tanelerinin üzeri deniz yosunuyla sarılır. Şayet deniz yosunu yoksa streç filmle de sarılabilir. 5 dakika kadar bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır.

Ballı maske: 50 gr bal, 50 gr sirke ve yeteri kadar buğday unu bir kabın içinde hamur kıvamı alana kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım selülit olan bölgeye sürülür ve 2 saat bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra cilt soğuk suyla temizlenir. Maske haftada iki defa tekrarlanabilir.

Doğal selülit maskesi: 2 çorba kaşığı tarçın, 3 çorba kaşığı kil, 1 yemek kaşığı limon yağı ve yeteri kadar su bir kabın içinde krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Hazırlanan maske selülitlerin üzerine masaj yaparak sürülür. Daha sonra üzeri streç filmle sarılıp 30 dakika bekletilir. Soğuk suyla yıkanır ve haftada 1 defa tekrarlanmalıdır.

Selülit Giderici Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Selülit Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Erkeklerde Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Erkeklerde Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Orbital Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Orbital Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Lazerle Selülit Tedavisi

Lazerle Selülit Tedavisi

Güncel

Selülit Enfeksiyon Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Enfeksiyon Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Popoda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Popoda Selülit Belirtileri ve Tedavisi