Kahve Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kahve Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kahve Selülit, Kahve içinde bulunan kafeinin vücudumuza birçok faydası vardır. Başta iltihap giderici özelliği sayesinde hem tıp hem de kozmetik alanında kür olarak kullanılır. Cilt hastalıklarında kafein içeren kremler kullanılmaktadır. Alerjik reaksiyonları da engellemede kullanılır. Ayrıca Türk kahvesi cilt temizlenmesinde ve dinlendirilmesinde kullanılır. Türk kahvesi ile çeşitli maske ve kürler hazırlanılıp birçok alanda kullanılır. Kahve kan dolaşımına da yardımcıdır.

Selülit Kahve ilişkisi

Selülit de ise Türk kahvesinin etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Türk kahvesi ile masaj ya da kese yapmak selülitli bölgenin pürüzsüzleşmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Türk kahvesini zeytinyağı ile karıştırıp cildimize uyguladığımızda canlandırıcı etkisi ve siyah nokta oluşumunu önlediği gözle görülür. Telveye kremleştirecek kadar zeytinyağı ekleyip cildinize sürüp 15-20 dakika bekletip yıkayarak uygulayabilirsiniz. Selülitli bölgeye de aynı kürün dışında, kahveyi maden suyu ile karıştırıp masaj yaparak uygulamak ve bölgeyi streç filmle sarmak da etki eder. Bu kür de yaklaşık 1 saat kadar vücutta kalmalıdır. Sonrasında ılık su ile masaj yaparak yıkanmalıdır. Bu kürleri evde kolayca hazırlayıp uygulamak mümkündür. Haftada 1 kere uygulanması yeterlidir.

Kürlerin yanı sıra beslenmeye de dikkat edilmelidir. Yağlı gıdalardan uzak durulması, sebze meyve ağırlıklı beslenilmesi gerekir. Bol su tüketilmelidir. Ayrıca mümkün olduğu kadar düzenli spor yapılmalıdır. Kilo vermek hem sağlıklı olmamızı arttıracak hem de yaşam kalitemizi yükseltecektir. Spor selülitlerin azalmasını da sağlayacaktır.

Kahve Selülit Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni