Popoda Selülit Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Popoda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Popoda selülit, günümüzde sadece kadınların yaşadığı ciddi sorunlardan biridir. Oldukça yaygın olarak karşılaşılan selülit problemi, birçok zaman vücudun farklı bölgelerinde oluşur. Selülit sorununun en büyük nedeni aşırı kilolardır. Kilolu olan insanlarda selülit çok fazla karşılaşılır. İnsanların anatomik yapısı nedeniyle selülit özellikle popo bölgesinde yaygın olarak karşılaşılır. Bu durum insanlarda kilo sorunu olmasa bile meydana gelebilmektedir. Popoda selülit oluşması için sadece balık etki bir yapıda olmanız yeterli olacaktır. Popoda oluşan selülit sorunun çok fazla sayıda nedeni bulunmaktadır. Bu nedenle popoda selülit sorununun tek bir nedene bağlanması son derece yanlıştır. İnsanlarda direk olarak estetik sorunlara neden olan bu problem özellikle yaz aylarında kadınların korkulu rüyası haline gelmektedir. Popoda selülit, direk olarak popo derisinin altında biriken yağlardan meydana gelmektedir. Bu nedenle popoda oluşmuş olan selülitlerden kurtulmanın farklı yolları bulunmaktadır. Kişinin selülitlerden gerçekten kurtulmak istemesi bu sorunun belli bir süre sonra ortadan kalkması için atılmış olan ilk adım olacaktır. Bu nedenle ilk olarak kişinin bu selülitlerden tamamen kurtulmayı gerçekten istemesi ve hedeflemesidir. İnsanlarda meydana gelen popoda selülit rahatsızlığından kurtulmak istenmesinin nedeni ise direk olarak selülitlerin popo üzerinde çok ciddi ve çirkin bir görüntü yaratmasıdır. Popodaki selülitler, direk olarak sıkı bir görünüm ortadan kalkarak poponun daha gevşek ve dalgalı bir hale gelmesine neden olarak rahatsızlıklarını ortaya çıkarmaktadır. Görüntünün haricinde selülit rahatsızlığının insanlarda herhangi bir rahatsızlık meydana getirmediği bilinmelidir.

Popoda selülit neden oluşur?

Daha önceden de belirttiğimiz gibi popo üzerinde oluşan selülit rahatsızlığının birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Bu soruna neden olan nedenler direk olarak insanların gündelik hayatta yaptıkları durumlardan kaynaklanır. Şimdi selülit sorununun asıl nedenlerine bir göz atalım;
 • Kötü beslenme: İnsanlarda meydana gelen selülit rahatsızlığının en büyük nedeni kötü beslenmedir. Özellikle sürekli olarak yağlı besinlerin tüketilmesi ve kilo probleminin ortaya çıkması durumunda vücutta ilk olarak popoda selülit ortaya çıkmaya başlar.
 • Yavaş çalışan metabolizma: Bazı insanlarda vücutta meydana gelen bazı durumlardan dolayı metabolizmanın yavaş çalışması, direk olarak popoda selülit oluşumuna neden olur. Vücuttaki yağların tam olarak sindirilememesi, direk olarak metabolizmanın yavaş olmasına bağlıdır. Böyle bir durumda popoda selülit oluşmaktadır.
 • Yetersiz su tüketimi: Özellikle günlük olarak çok fazla hareket eden insanlarda vücut gün içerisinde fazla su kaybeder. Kaybedilen su nedeniyle vücuttaki yağlar tam olarak sindirilemez ve direk olarak deri altında depolanır. Bu durum yetersiz su içme halinde popoda selülit oluşumu nedenidir.
 • Yetersiz egzersiz: Günlük olarak yapılması gereken egzersizlerin yapılmaması durumunda ciddi olarak selülit ortaya çıkar.
 • Cilt tabakasının kalınlığı: Cildi kalın olan insanlarda selülit oluşumu çok görülür. Özellikle popoda selülit çok fazla görülmektedir.
Popoda selülit sorununun giderilmesi için ne yapılmalıdır?

Aslında insanlarda meydana gelen selülit sorunlar için yapılması gereken önemli durumlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi düzenli bir şekilde zayıflamadır. Bunun için bol bol egzersiz yaparak zayıflamaya çalışın. Bunun yanında bazı bitkisel tedavi yöntemleri direk olarak selülitlerin ortadan kaldırılması için önem taşımaktadır. İsterseniz sizlerde bitkisel tedaviler uygulayarak popoda selülit sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Popoda Selülit Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Selülit İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Selülit İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Doğumdan Sonra Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Doğumdan Sonra Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Bitkisel Çözüm

Selülit Bitkisel Çözüm

Selülit Enfeksiyon Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Enfeksiyon Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Diyeti Türleri ve Özellikleri

Selülit Diyeti Türleri ve Özellikleri

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6