Selülit Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Selülit Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit çayı, özellikle bayanların alternatif yöntem olarak kullandığı bir tedavi şeklidir. Selülit ne genetik ne de ciltle ilgili bir rahatsızlıktır. Tamamen kişinin beslenme tarzı yaşam tarzı ve hayat koşulları arasında kendini unutmasından çıkan bir sonuçtur. Bu arda sadece kilolu insanlarda olur yargısı da yanlıştır. Birçok zayıf insanda bu sorunla yüz yüzedir. Asla kilolu kişilerle sınırlandırmayacağımız bu durum hafife alınmamalı ve kaç kiloda olursanız olun başınıza gelebileceği bilerek bilinçli bir şekilde olmaması yollarını hayatınızın düzeni içerisine almanız gerekmektedir. Zaten olanlarda ise birçok tedavi yönteminin yanında evde de rahatlıkla kendi kendimize giderebileceğimiz selülit vakaları vardır.

Selülit çayı, özellikle yeni başlayan da oldukça işe yarasa da burada asıl önemli olan tek başına yeterli olmadığıdır. Beslenme şeklinizden tutanda gündelik hayatta düzenli spor yapışınızda kadar hepsi selülitten kurtulma için gereklidir.

Bitkisel selülit çayları ile var olan selüliti azaltmak, hatta yok etmek mümkündür. Gıda ürünleri satılan marketlerde hazır paketlerde olan çaylarla bu selülitlerden kurtulabilirsiniz. Fakat evimizde bitkilerin en doğal halleri ile kendi elimizle yaptığımız yağ yakıcı çayların yerini tabi ki tutamaz.

Evde selülit çayı yapmak için gerekenler
  • Rezene,
  • Anason,
  • Papatya,
  • Biberiye,
  • Sinameki
  • Funda yaprağı,
  • Kuşburnu gibi bitkilerdir.
Bu bahsettiğimiz bitkilerin selülit üzerindeki etkisi uzun vadede görünür. O yüzden bitkilerden hemen sonuç alırım ve kurtulurum diye düşünmeyiniz.

Selülit çayı nasıl yapılır?

Belirttiğimiz tüm bitkileri birbiriyle karıştırarak harmanlayın ve cam bir kavanoza yerleştirin. Her gün hazırladığımız karışım çayından bir tutam alarak 1 litre sıcak suya bırakıp 25 dakika bekledikten sonra sabah kahvaltılarının hemen arkasına tok karnına içiniz. 15 gün sonra vücudunuzda değişimlerin ilk adımlarını hissetmeye başlayacaksınız. Kişinin beden yapısına göre bu süre azalabilir ya da çoğalabilir. Bu bahsettiğimiz bitkilerin dışında evde alternatif bitkilerle de bunu yapabiliriz. Örneğin maydanoz, defne yaprağı, kiraz sapı, ısırgan otu gibi bitkilerden de yararlanabilirsiniz.

Rezene bitkisini tek başına selülit çayı olarak hazırlamak mümkündür. Rezeneyi bir yemek kaşığı kadar yine belirttiğimiz gibi kaynamış sıcak suya atıp bekledikten sonra günde iki kez tok karnına tüketebilirsiniz ya da dilerseniz metabolizmanızı hızlandırmak için sabah aç akşam yemekten önce alabilirsiniz. Düzenli olarak saatleri değişmeden tüketeceğiz rezeneli selülit çayının zaman içerisinde olumlu etkileri göreceksinizdir.

Selülit Çayı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

1 Haftada Selülit Yok Etme

1 Haftada Selülit Yok Etme

Haber Bülteni

Güncel

Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Selülit İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Selülit İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Diyeti Türleri ve Özellikleri

Selülit Diyeti Türleri ve Özellikleri

Bacak Selülit Giderme

Bacak Selülit Giderme

Selülit Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Selülit Ameliyatı Riskleri ve Sonrası