Selülit Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Selülit Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit hapı, diye bir tedavi imkânının varlığı konusunda konuşabilmek için öncelikle selülitin nasıl bir sağlık sorunu olduğunu bilmek gerekir. Selülit denilen derinin altında düzenli olmayan yağ birikimidir. Bu problemi olan kişiler öncelikle bilmelidirler ki selülit hapı, kremi ya da benzeri tedavi ilaçları tamamen gerçek dışıdırlar. Bu sorunu olanlar kesinlikle tıbbi danışma ve yardım almalıdırlar. Piyasada hap ya da krem ilaçları satılıyor. Bu ilaçların içinde romatizma ağrılarının rehabilitasyonunu yapabilen kıkırdak onarıcısı bir madde vardır.

Selülit için hap var mıdır? Bu konuda basit bir araştırma yaparsanız piyasada bu isim altında satılmakta olan ve kullanan kişilere çok fazla şey vaat eden birçok ürün saptayabilirsiniz. Ama uzmanların yaptığı uyarıyı yenileyeceğiz çünkü selülit sorununu tek bir dokunuşta çözebilecek sihirli bir ilaç yok maalesef. Satılan ürünlerin çoğu sihirli sonuçlar vaad eden ilaçlardan oluşmakta. Bu sorunu olan ve bu sağlık sorunundan kurtulmayı amaçlayanlar bilmelidir ki sadece aşağıda belirtilen Uzman önerilerinin uygulanması haricinde herhangi bir gerçekçi çözüm bulunmamaktadır. Selülit rehabilitasyonunda lazerden yararlananlar da bulunmaktadır. Lazerin ciltte dolaşımı artırıp sıvı/akışkan birikimini azalttığını, ödemi azalttığını, yağ hücrelerini baskıladığını ve sertleşmiş var olan bağ dokusunu gevşetip açtığını vurgulayan üretici firmalar lazer ile %83'e yaklaşan başarı oranı yakaladıklarını argüman etmekte. Velasmooth, Amerikan besin ve ilaç dairesinden onaylı yepyeni bir cihaz. Radyo frekans enerjisi ve infrared ışınlarını beraber faydalanarak selüliti azaltabiliyor. Bundan üzerlerine yuvarlanarak masaj ve bununla beraber emme hareketleri de yaptığından başarı talihi fazla olarak nitelendiriliyor.
  • Uzman gözlemleri de bu cihazın 12-16 hafta müddetle ve 40 dakikalık seanslar şeklinde kullanılması koşuluyla epeyce başarılı olabileceğini gösteriyor.
  • En sıkı neticeler amaçlı rehabilitasyonu 6 ay sürdürmekte fayda var. LPG yolu 45 dakikalık süreler şeklinde 14-20 seanslık uygulamalarla kullanılıyor. Bu yolun belli bir süre bir ütü tesiri yarattığı ve epeyce başarılı neticeler sağlamadığı düşüncesi epeyce yaygın.
  • Selülit rehabilitasyonunda mezoterapiden yararlananlar da var fakat bu rehabilitasyonun etkinliğinden şüphe duyanların sayısı çok. Özetle selülit ile uğraş etmek sivrisinek mücadelesinden zor bir iş gibi görülüyor.
Selülit amaçlı masaj yarar sağlar mı?

Profesyonel birinin yapacağı masaj, selülitli bölgede kan dolaşımını düzenleyerek ve yerel ödemin çözülmesini hızlandırarak yararlı olabilmektedir. Masaj lenf dolaşımını da iyileştirir. Yağ hücrelerine hapsolan suyun atılmasını kolaylaştırmaktadır. Masaj toksinlerden kurtulmayı sağlayan bir etkiye sahiptir. Selülit amaçlı ille de bir şey kullanmak istiyorsanız Uzman önerisi olarak susam yağı, zeytinyağı ve ceviz yağı karışımı ile ifade edilecek hafif fakat uzunca müddetli masajlardır. Bu karışıma belli bir süre da öğütülerek kahve ekleyebilirsiniz.

Selülit Hapı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Hamilelikte Selülit Tedavisi

Hamilelikte Selülit Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kalçada Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Kalçada Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Greyfurt Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Greyfurt Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Kolda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Kolda Selülit Belirtileri ve Tedavisi