Selülit Fırçası Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Selülit Fırçası Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit fırçası selülitlerinden kurtulmak isteyenlerin düzenli olarak kullandıklarında başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. Halk arasında at kılı fırçası olarak adlandırılan bu aparat sorunlu bölgeye bastırarak uygulanır. Böylece deri altına nüfuz etmiş olan yağ tabakası dağıtılarak cildin daha pürüzsüz görünmesi sağlanır. Düzenli olarak kullanıldığında ciltteki portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırır. Bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırarak cildin ısınmasını sağlar. Böylece yağ tabakasının belli bir noktada toplanmasını engeller.

Selülit Fırçası Nasıl Kullanılır?

Selülit fırçası gelişi güzel değil belli bir kurala göre kullanılmalıdır. Masaj yapar gibi fırçayı aşağıdan yukarı doğru çekerek kullanmalısınız. Fırçayı gereğinden fazla bastırmak etkisini arttırmadığı gibi cildinizin tahriş olmasına da yol açar. Kuru cilde uygulanması etkisini kısa sürede göstermesini sağlar. Ancak hassas bir cilde sahipseniz önce selülit kremleri ya da serumlarını cildinize sürüp üzerine fırçayı uygulayabilirsiniz. Günümüzde selülitlerden kurtulmanın en kolay ve en ucuz yolu at kılı fırçasıdır. Her gün sabah ve akşam 10'ar dakika olmak üzere günde 20 dakikanızı ayırdığınız taktirde bir ay gibi kısa bir sürede pürüzsüz ve parlak bacaklara kavuşabilirsiniz.

Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Selülit fırçası piyasada oldukça ucuza satılmaktadır. Birçok çeşidi bulunan bu aparatın en ideali Eda Taşpınar'ın kullandığı boyutlardır. Bu ürünün normal boyutlarda ve tutma aparatının olması oldukça önemlidir. Daha kısa sürede yorulmadan bacaklarınızı fırçalama fırsatı sunan bu ürün faydasını kısa sürede göstermektedir. Bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırdığı için sadece yağ dokularını dağıtarak yok etmekle kalmaz aynı zamanda bacak ağrılarınızın da azalmasına yardımcı olur. Sağladığı masaj etkisi ile rahatlamış bacaklara kavuşabilirsiniz. Fırçanın çok küçük boyutta olması fırçalama işlemi yaparken daha çabuk yorulmanıza neden olur. Orta boyutlarda ve sert kılları bulunan bir ürün tercih ettiğiniz taktirde uzun süre bozulmadan ilk günkü özelliklerini koruyacaktır. %100 doğal bir ürün olan at kılı fırçasını hem bayanlar hem de erkekler rahatlıkla kullanabilir. Sabah ve akşamları günde iki defa sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. 10-15 dakika kadar aşağıdan yukarıya doğru çekerek bacağınızın ısınmasını sağlayın. Önceden olan selülitleri ortadan kaldırdığı gibi yeniden oluşmasını da önler. Dolaşım bozukluğunu gidererek daha sıkı bacaklara sahip olmanızı sağlar.

Selülit Fırçası Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Bacak Selülit Giderme

Bacak Selülit Giderme

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6