Selülit Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Selülit Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit kremi, kadınların korkulu rüyası olan selülit günümüzde birçok kişinin sorunu halindedir. Selülitleri tam anlamda yok edemezsiniz fakat yardımcı kremler kullanarak sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Piyasalarda çeşitli selülit, kremleri satan pek çok yerler vardır. Bayanların kendi yöntemleri ile çaba göstermeleri selülitte azalma göstermesi mümkün değildir. Yapılan egzersizlerin yanı sıra ciddi olan selülit probleminde uzmanlar tarafından destek alınarak önerilen kremler kullanılmaktadır. Özellikle doğum öncesi görülen bu durum doğum, sonrası kalıcı olarak spor ve dengeli beslenme olmasa devam eder. Yaş sınırı olmayan bayanlarda her yaşta görüle bilen bu çirkin görüntü olan selülitlerini, gençlerin bilinçsizce yaşam şekilleri oldukça etken bir maddedir. Çok ciddi görünüm bozukluğu olan selülitler, ise dolaşım bozukluğu olan hastalarda ise görülebilir. Kullanılan kremler ise sizi sevindirecek sonuçlara yardımcı olabilir. Özellikle üst bacaklarda dalgalı bir görüntü şekli alan cilt, bağ dokuları tarafından deri tabakasında artık tutulmayan büyük yağ hücrelerinden başka bir şey değildir. Bu yağ hücre tabakaları selülit olarak bilinen vücudun belli bölgelerinde görünen durumda kan dolaşımı bozukluğunun oluşmasına sebebiyet vermektedir. Vücudun belirli bölgelerinde ortaya çıkan selülitler, şişen yağ hücrelerini vücuttaki suyu tutarak cildin görüntüsünün bozulmasına yol açmış oluyor. Bu sorunların ilerlemiş olan teknoloji sayesinde üretilen bakım kremleri, doğru yapılan masaj ve düzenli yapılan sporlarla yok edilmek değil de en az seviyeye düşürmek mümkündür.

Selülit kremi nasıl kullanılır?

Faydasını göreceğiniz ve size uygun olan koşullarda doktorunuzun tavsiye ettiği kremi kullanırken dikkat etmeniz gerekir. Dikkat etmeniz gereken bir konu kreminizi kesinlikle düzenli masaj yaparak kullanmalısınız. Cildinizi koruma ve sıkılaştırma etkisi olan kremleri alıyorsanız kimyasal içerikli olan ürünü tercih etmemelisiniz. Vücudunuza zarar verebilecek içeriklerden uzak durmalısınız. Selülit kremlerinin birçoğu kullanan kişilere olumlu sonuçlar vermeyebilir. Ürün seçerken bitkisel olmasına dikkat edilmeli, bitkisel olan kremlerin daha fazla faydası görülmektedir. Selülit kremi sürünce vücutta geçici yapışma hissi oluşur bu tamamen 3-5 dakika içinde geçer. Düzenli olarak sabah akşam sürülürse vücudunuzdaki değişikliği gözle görülür şekilde fark edebilirsiniz. Sıkılaştırıcı özelliğin sahip olan bitkisel kremlerde olumlu sonuçlara ulaştığınızı görürsünüz. Bitkiler son yıllarda özellikle selülit konusunda gözde olarak tercih edilmektedir. Yaptığınız işlemin yanı sıra beslenme alışkanlığınıza dikkat ederek ve sporu da yaparsanız emeğinizin karşılığını almış olursunuz. Sağlıklı ve çekici görünmek her kadının hayali olduğu bir durum söz konusudur.

Selülite neden olan faktörler

Başlıca bilinen fazla kilo problemleri vücutta ne kadar yağ depolanırsa o kadar selülitler belirginleşir. Yanlış yapılan beslenmelerde karbonhidrat ve yağ ağırlıklı besinler alarak vücudunuza selülit olarak size geri dönecektir. Ayrıca hareketsiz kalan vücutlarda ise kas dokuları vücut tembelliği nedeni ile yerini yağ dokusuna bırakarak ortaya çıkan manzara aynıdır. Alkol ve sigarada, bulunan nikotin sayesinde vücutta olan kan damarlarını daraltıyor. Kadınların ise kullandığı doğum kontrol hapları selülit olmasına etken maddeler arasındadır. Alacağınız destekler yardımıyla selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Selülit Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Erkeklerde Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Erkeklerde Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Kolda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Kolda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Kahve Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kahve Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6