Nivea Selülit Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Nivea Selülit Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nivea Selülit Kremi, kadınların sıkça tercih ettiği selülit probleminden kurtulmak için kullanılan bir krem türüdür. Selülit problemi yaş ve kilo farkı olmadan birçok kadının yaşadığı bir sorundur. Selülit deri altında aşırı biriken yağ dokusunun orantısız bir şekilde yayılıp portakal kabuğuna benzeyen bir görünüm yaratmasına denir. Bu görüntü genellikle kaç yaşında olursa olsun kadınları rahatsız eden ve kurtulmak istedikleri bir problemdir. Selülit için piyasada bulunan birçok ürün vardır ve bazıları işe yarar bazıları ise vaat ettiği hiçbir şeyi yerine getiremez. Nivea selülit kremi ise bu kremlerden biridir.

Nivea Selülit Kremi Nedir, Kimler Kullanabilir?

Nivea selülit kremi, selülit probleminden kurtulmak isteyen kadınların tercih ettiği piyasada yaygın olarak bulunan ve sıkça tercih edilen bir kremdir. Piyasada olan birçok markadan daha uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilir olması sebebi ile sıkça tercih edilen bir kremdir. Nivea selülit kreminin gerçekten işe yarayıp yaramadığı anlamak için öncelikle selülitin ne olduğu ve hangi durumlarda sadece harici yöntemler ile hangi durumlarda ufak cerrahi müdahaleler ile giderilebileceğine bakmak gerekir. Selülit bir obezite problemi ya da sadece kilolu insanların yaşadıkları bir problem değildir. Selülit gayet zayıf olan insanlarda da rastlanabilir.

Selülit genetik, hormonal ya da yaşam şekline ve beslenme şekline göre herkeste olabilir. Önemli olan selülitin belirmeye başlandığı anda önlemini almak ve yağ dokusunun derin parçacıklar oluşturmasına izin vermemektir. Selülit sadece başlangıç aşamasında harici yöntemler yani kremler veya losyonlar ile giderilebilir aksi halde küçük cerrahi müdahaleler yapmak gerekebilir.

Nivea selülit kremi başlangıç aşamasındaki selülit sorunlarında etkili olmaktadır fakat krem tek başına nemlendirici uygulanır gibi uygulanır ise hiçbir işe yaramaz. Önemli olan bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak ve yağ dokusunun öbeklenmesini engellemektir. Nivea selülit kremi içerdiği karmin ile bölgede ısıyı artıracak ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olacaktır fakat bununla birlikte mutlaka bir selülit fırçası kullanmalı ve bu fırça yardımı ile masaj yapılmalıdır. Selülit için alınacak fırça mutlaka sert kıllı ve kıllarının ucu yuvarlak yani deriye zarar vermeyecek şekilde olmalıdır.

Nivea selülit kremini banyodan sonra gözenekler açılmış iken kullanmak daha etkili olmasını sağlayacaktır. Nivea selülit kremi kullanılırken olan selüliti gidermek ve yeni selülit dokusu oluşmasını da engellemek için mümkün olduğu kadar beslenmeye ve yaşam şekline de dikkat etmek gerekir. Özellikle kafein kullanımı azaltılmalı ve günlük egzersiz yapılmalıdır. Aksi halde selülit dokusu engellenemez ve kremin işe yaramadığı düşünülebilir.

Nivea selülit kremini ihtiyaç duyan herkes kullanabilir. Uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilen bir üründür.

Nivea Selülit Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Evde Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6