Kantaron Yağı Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kantaron Yağı Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kantaron Yağı Selülit, Yanık ve yaraları iyileştirici olarak son derece etkili bir yöntem olan kantaron yağı, ayrıca iltihap önleyici olarak da kullanılmakta ve bilinen özellikleri arasında yer almaktadır. Gerek dıştan tene uygulama ile gerekse ve içerek kullanılmakta ve organlarımızda ve cildin üzerinde birçok faydası görülmektedir. Kantaron yağı kantaron bitkisinden elde edilir. Kantaron yağı harici kullanımında, yaraya sürülerek kullanılmaktadır. Dahili olarak kullanımı ise kantaron yağının içilmesi şeklinde olur. Yalnız günde bir tatlı kaşığından fazla içilmemesi gerekir. Kantaron yağı 2-3 sene saklanabilmektedir, çünkü özelliğini koruyarak bozulma yapmaz. Selülit ise; Halk arasında selülit olarak bilinmekte olan Hidrolipodistrofi, derinin alt tabakasında, yağ hücrelerinin fazla yağı depolaması ile meydana gelen bir hastalık türüdür. Hidro+ lipo+distrofi, suyun az, yağın fazla olması ile meydana gelen bir problemi göstermektedir. Östrojen hormonunun fazla olmasına bağlı gelişerek cilt yüzeyinde görünür hale gelen selülit, bir çeşit deri altı problemi olarak da tanımlanabilir.

Kantaron Yağı Selülit: Hareketsiz bir bedende kan dolaşımı yavaşlamaktadır. Bunun ile düzensiz beslenme de üzerine geldiği zaman, selülit kaçınılmaz olmaktadır. Selüliti önlemek ve dur demek isteyenlerin, öncelik ile yaşam tarzını değiştirmeleri gereklidir. Spor ve su tüketimi, selülitin baş düşmanlarıdır. Fakat selülitin görüntüsü görsel olarak rahatsız edici boyutlara ulaşmış ise selülitler, bu gibi yöntemlerle yok olmayabilmektedir. Ancak, evde yapılabilecek doğal yöntemler ve yağar ile selülitten kurtulmak mümkün olmaktadır.

Kantaron yağının selülit için kullanımı ise; Sorunlu bölgeye damla damla damlatıp masaj yaparak iyice yedirilmelidir. Ayrıca, sardunya uçucu yağı, kekik yağı, greyfurt yağı, avokado yağı gibi yağlar ile karıştırıp selülitli bölgeye masaj yaparak sürülür. Bu kür günlük olarak 15 dakika şeklinde yapılmalıdır.

Kantaron Yağı Selülit Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Selülit Bitkisel Çözüm

Selülit Bitkisel Çözüm

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6