Anti Selülit Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
19 Haziran 2024

Anti Selülit Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Anti Selülit Kremi ve Selülitin Nedenleri

Anti selülit kremi, selülit vücutta özellikle karın, bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan aşırı yağ birikimi neticesinde oluşan düzensiz görünümlü cilt oluşumudur. Selülit görünümü itibari ile portakal kabuğu ile özdeşleştirilir. Özellikle kadınları rahatsız eden estetik açıdan pek hoş bir görüntü oluşturmayan bir durumdur. Sadece aşırı kilolu olan kişilerde selülit oluşur diye bir genelleme söz konusu değildir. Kilosu normal olan ve hatta zayıf olan kişilerde bile selülit oluşabilmektedir. Selülit nedenlerinden birisi östrojen hormonudur. Östrojen hormonu vücutta yağ birikimini artırarak selüliti oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra düzensiz beslenme ve düzensiz yaşam şekli, yeteri kadar spor ve egzersiz yapmama ve genetik yatkınlık bu konuda rol oynamaktadır. Selülitin giderilmesinde ise kremler önemli rol oynamaktadır.

Anti Selülit Kremi Nedir ve İşe Yarar mı?

Piyasada pek çok bilinen markanın anti selülit kremi bulunmaktadır. Bu kremler selülitli bölgede ısınma etkisi yaratarak cilt görünümünün pürüzsüz olmasına ve portakal kabuğu görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Anti selülit kremlerinin kullanma talimatına uygun olarak düzenli olarak kullanılması ve aynı zamanda spor ve diyet ile desteklenmesi gerekir. Anti selülit kremleri cilt geceleri yenilendiğinden dolayı genellikle gece kullanılması tavsiye edilen kremlerdir. Bu tür kremleri cilde ilk uyguladığınızda ilk yarım saatte ciltte oluşan ısınma etkisini kuvvetli bir şekilde hissedersiniz. Bu durum etken maddelerin aktif bir şekilde çalışmaya başlamasından dolayı ortaya çıkar.

Evde Anti Selülit Kremi Hazırlama

Dilerseniz anti selülit kreminizi evde kendiniz de hazırlayarak selülitlerinize veda edebilirsiniz. Selülit kremini evde hazırlamak hem çok kolay hem de maliyeti çok az ve etkileri de son derece pozitiftir.
 • 150 ml kadar istediğiniz bir markaya ait bebek kremi
 • 25 damla portakal yağı
 • 6 damla kadar tarçın yağı
Portakal ve tarçın yağlarını güvendiğiniz bir markadan tercih ederseniz sonuç daha iyi olacaktır. Bebek kremleri zaten hassas bebek cildine özel olarak üretilen ürünler olduğundan güvenle kullanabilirsiniz. Turunçgillerden olan portakal yağı selülitin baş düşmanıdır. Tarçın yağı, portakal yağı ile karıştırıldığında ısınma özelliği daha fazla ortaya çıkmakta ve anti selülit kalkanı oluşturmaktadır. Tüm malzemeleri cam bir kavanozda pürüzsüz olana dek karıştırın ve hazırladıktan sonra ilk gün kremi dinlenmeye bırakın ve düzenli olarak her gün bir sefer selülitli bölgeye uygulayın. Dört haftalık düzenli bir kullanım ile selülitlerinizin düzene girip azaldığını göreceksiniz. Bir müddet ara verdikten sonra anti selülit kremini tekrarlayabilirsiniz.

Anti Selülit Kremi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anti selülit kremlerinin etkisini görebilmek için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır:
 • Kremi düzenli olarak kullanmak,
 • Kremi temiz cilde uygulamak,
 • Uygulama sonrası masaj yapmak,
 • Bol su içmek ve sağlıklı beslenmek,
 • Egzersiz yapmayı ihmal etmemek.
Sonuç

Anti selülit kremleri, selülit görünümünü azaltmada etkili bir yöntemdir. Ancak bu kremler tek başına mucize yaratmaz. Sağlıklı bir yaşam tarzı, düzenli egzersiz ve dengeli beslenme ile desteklendiğinde, selülit görünümünde belirgin bir azalma gözlemlenebilir. Kendi hazırladığınız doğal anti selülit kremleri de bu sürece katkıda bulunabilir. Düzenli kullanım ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları ile selülitlerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Anti Selülit Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Popüler İçerikler

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

Bacak Selülit Giderme

Bacak Selülit Giderme

Haber Bülteni

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6