Greyfurt Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Greyfurt Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Greyfurt selülit, oluşumuna sebep olan su birikimini engellemektedir. Selülit, doğrudan cilt yüzeyinin hemen altındaki ceplerde depolanan yağ birikintileridir. Yağ hücrelerini cilde bağlayan ve ciltteki esnekliği veren kolajen liflerinin zayıflaması, yağların deri yüzeyine yakın yerlerde çıkıntı yapmasına ve cilt yüzeyinde çukurlu bir görünüm oluşturmasına neden olmaktadır. Erkeklerde kolajen liflerinin yapısı farklı olduğu için selülit sorunu kadınlarda daha çok ön plana çıkmaktadır.

Selülit sıklıkla basen, kalça ve uyluk gibi kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelerde daha çok görülür. Kadınlarda selülit oluşması sadece kolajen liflerinin yapısı ile değil, önemli seviyede östrojen hormonu ile de ilişkisi vardır. Hormonal nedenler dışında hareketsizlik, hızlı kilo verme, su kaybı, sigara ve kahve tüketiminin çok fazla olması gibi alışkanlıklarda selülite neden olmaktadır.

Greyfurt meyvesinin yaprakları derimsi şeklinde olup oldukça parlaktır. Çiçekleri beyazımsı renkli, meyveleri büyük, toparlak yassı, açık sarı renkli, ince kabukludur. Greyfurt meyvesinin çekirdekli ve çekirdeksiz cinsleri bulunmaktadır. Meyve dilimlerinin kabukları soyulunca acılık kalmaz ve rahatlıkla yenilebilir. Greyfurt meyvesi oldukça besleyicidir ve C vitamini bakımından oldukça zengindir. Sindirim sistemini çalıştıran ve kabızlığı önleyen greyfurt mikropları öldürme özelliği olmasının yanında aynı zamanda greyfurt selülite de çok iyi gelmektedir.

Greyfurt selülite iyi gelen tarif için gerekli olan malzemeler
  • Bir büyük greyfurt
  • 2 portakal
  • Çeyrek limon
  • Taze zencefil
Tüm bu malzemelerin taze ve hatta organik olmasına özen gösterin.

Nasıl Yapılır?

Greyfurt, portakal ve limonu iyice yıkayıp, kabuklarını soyup suyunu sıkın ve cam bir şişe veya bardakta buzdolabına koyun. Soğuduktan sonra sabahları aç karnına veya gün içinde yemek aralarında içebilirsiniz.

Aynı zamanda greyfurt yağıda selülit tedavisinde kullanılmaktadır, greyfurt yağı greyfurt kabuğundan elde edilir. Bunun için aktarlardan alacağınız greyfurt yağı yeterlidir. Greyfurt selülit tedavisinde greyfurt yağı ile cilde masaj yapılması ile çok iyi sonuç alınmaktadır. Greyfurt yağı masaj yolu ile cilde nüfuz eder, yağları çözer ve cilt üzerindeki yağ tabakasını arındırarak temizler.

İlaç kullananların greyfurt tüketmeden önce doktora danışmaları gerekmektedir. Çünkü yapılan araştırmalara göre 85 farklı ilaç greyfurt ile olumsuz yan etkilere sebep olabiliyor. Akut böbrek yetmezliği, mide kanaması ve daha ciddi yan etkilerden bahsedilebiliyor. Kolesterol ilaçları ve tansiyon dengeleyici ilaçlar bunlardan sadece bazıları.

Greyfurt Selülit Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Selülit Bitkisel Çözüm

Selülit Bitkisel Çözüm

Popüler İçerikler

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Selülit Enfeksiyon Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Enfeksiyon Belirtileri ve Tedavisi

1 Haftada Selülit Yok Etme

1 Haftada Selülit Yok Etme

Elma Sirkesi Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Popoda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Popoda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Egzersizleri Nedir ve Nasıl Yapılır?

Selülit Egzersizleri Nedir ve Nasıl Yapılır?