Selülit İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Selülit İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit ilaçları; yaklaşan yaz aylarında en çok ihtiyaç duyduğum ürünlerdir. Çok çeşitli nedenlerle oluşan selülit mini etek, şort ve mayo giydiğimizde bize rahatsızlık vermeye başladığında artık bayanların zaman zamanda erkeklerin korkulu rüyası ve düşmanı olmuş demektir. Bu düşman ile savaş halinde iseniz gerek doğal gerek ise kimyasal birtakım bileşenler içeren selülit ilaçlarından yararlanmaktan başka çareniz bulunmamaktadır.

Genetik faktörler, beslenme alışkanlıkları, hormonal değişiklikler ve günümüzde çok fazla kullanılan sağlıksız ayakkabılar selülit ilaçlarına olan ihtiyacı gün geçtikçe arttırmaktadır.

Selüliti gidermek amacıyla kullanılacak pek çok selülit ilacı bulunmaktadır. Bunlar genellikle krem, jel, losyon şeklindedir. Bu selülit ilaçlarının amacı yağ oluşumu azaltmak, kolajen sentezi, doku dolaşımını artırmak şeklinde faydaları olsa dahi günümüzde henüz selülitin tam tedavisi yapılamamaktadır. Miktarı az veya çok bütün kadınların ortak sorunu olduğunun bilinmesi zaman zaman moralimizi yerine getirse de küçük yaşlarda özellikle genç kızların eğitim, çeşitli sportif aktiviteler ile selülit oluşumunu yavaşlatmaları mümkündür.

Selülit ilacı olarak kullanılan birçok selülit kremi, astım hastası olan insanların tedavisinde kullanılan aminofilin isimli maddeyi içerir. Bu madde, cildin altındaki yağı eriterek derinin düzleşmesini sağlar. Ancak bu selülit ilacının faydası konusunda yeterli delil yoktur ve insan sağlığına çeşitli zararları olabilir. Aminofilin içerikli krem dolaşım problemi olan insanlar için de risk oluşturabilir. Ayrıca bu maddenin bazı insanlarda alerjik yan etkilere neden olduğu da gözlenmiştir.

Evlerimizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal selülit ilaçlarıile de selülit sorununun az da olsa üstesinden gelmeniz mümkündür. Şeker ve yağ masajı da bunlardan biridir. Bir kabın içerisinde 3 damla bebek yağı ve 1 tutam şekeri karıştırın. Tek kullanımlık olarak hazırlayacağınız bu selülit ilacı, çok etkilidir. Masaj yaparak selülit bulunan bölgelerinize yedirirseniz cildiniz ölü hücrelerden arınır ve yumuşak, ipeksi bir görünüm kazanır.

Masaj ve spa, mezoterapi gibi çeşitli yöntemlerde son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak görünen o ki selülit ilaçları konusunda çok bir alternatifin olmadığı düşünüldüğünde en iyi selülit ilacımızın fiziksel aktivite ve kilo vermek olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca uzmanlara göre aerobik, esneme hareketleri selülit gibi bir dertten kurtulmak için yapılması gereken ana uygulamalardan birisidir. Tabi ki lifli gıda, meyve ve sebze içerikli sağlıklı bir diyet programının takibi, düzenli vitamin alımının, yağlı yiyeceklerin ve alkol-sigara gibi alışkanlıkların terk edilmesinin de önemi oldukça fazladır. Yani selülitleri yenmekte en iyi selülit ilaçlarımızın kendimiz olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

Selülit İlaçları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Selülit Sporu Nasıl Yapılır?

Lazerle Selülit Tedavisi

Lazerle Selülit Tedavisi

Editörün Seçtiği

Bacak Selülit Giderme

Bacak Selülit Giderme

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6