Kabak Lifi Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kabak Lifi Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kabak Lifi Selülit, Selülit kol, bacak ve karın bölgesinde oluşmuş portakal kabuğu görünümünde olan çatlaklardır. Ama selülit çatlaklardan daha farklıdır, tedavi edildiği zaman sonuç alınır. Selülit kadınlarda çok görülür. Ama erkeklerde olur. Selülit dendiği zaman şişman kişilerde olduğu ilk akla gelendir. Selülit sadece şişman insanlarda olmaz. Zayıf insanalarda da selülit olur. Selülitin başlıca olma nedeni kilo değil, dengesiz beslenme, az egzersiz, su tüketiminin az olması ve kişinin derisinin kalın olmasından da kaynaklanır. Selülit kişi için bir hastalık ya da rahatsızlık verici bir durum değildir. Yine de insan görüntüsünden dolayı rahatsın olur ve geçirmek için yollar arar.

Selülit için birçok kremler ve yağlar üretilmiştir. Bunlarda da çözüm vardır ama ben size evde rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz bir şey anlatacağım. Hem fiyatıda kremlere göre daha uygun. Kullanması oldukça kolay olan kabak lifi selülitlere nasıl uygulanır onu öğrenelim.

Kabak lifi selülite nasıl uygulanır? Kabak lifini banyoda uyguluyoruz. Kabak lifi çok sert bir liftir, bunun için banyoya girmeden önce biraz sıcak su ile ıslayın. Yumuşadıktan sonra ya zeytinyağı sabunu ile ya da defne sabunu ile iyice köpürtün. Sonra köpürttüğümüz kabak lifini yüzümüzden başlayarak (Kabak lifinin pleeling etkisi vardır bunun için cilde zarar vermez) tüm vücudumuzu bu lif ile lifleyelim. Selülitin çok olduğu bölgeyi yaklaşık beş dakika dairesel hareketler ile iyice lifleyelim. Daha sonra durulanıp banyodan çıkalım kurulandıktan sonra üzerimizi giyinmeden, at kılı fırçası ile selülitli bölgeyi aşağıdan yukarıya doğru tarayalım. Son olarak da yine selülitli bölgeye defne yağı sürüp iyice yedire yedire masaj yapalım. Bunların yanı sıra bol bol su içmek ve yürüyüş de yapmanız gerekiyor. Eğer sonuç almak istiyorsanız bunları aksatmadan doğru bir şekilde yapın. Sonucu sizde göreceksiniz iki ayın sonunda vücudda selülitten eser kalmayacak.

Kabak Lifi Selülit Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6