selulit.gen.tr https://www.selulit.gen.tr Selülit, Belirtileri ve Tedavisi tr-TR hourly 1 Copyright 2020, selulit.gen.tr Thu, 17 Mar 2016 00:00:00 +0000 Mon, 20 Jan 2020 00:00:00 +0000 60 Krauterhof Selülit Kremi https://www.selulit.gen.tr/krauterhof-selulit-kremi.html Mon, 12 Nov 2018 02:58:54 +0000 Krauterhof selülit kremi, selülit, derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde pütür pütür görüntü belirtileri olan bir hastalıktır. Selülit, derinin alt tabakasında ki yağ doku Krauterhof selülit kremi, selülit, derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde pütür pütür görüntü belirtileri olan bir hastalıktır. Selülit, derinin alt tabakasında ki yağ dokusunun sıkışması sonucu, kan dolaşımının engellenmesi nedeniyle derinin üst kısmında portakal kabuğuna benzer bir görünümün ve pütürlerin oluşmasına denir. Deriye dokunulduğunda cildin pürüzlü ve sertleşmiş olduğu görülmektedir. Selülit, her 10 kadından 9'unda görülen bir sorundur. Ergenlik çağından itibaren, kilolu ya da zayıf her yaşta ki kadında görülebilir. Fakat kilosu çok olan kişilerde, selülitin deride oluşturduğu bozukluk daha belirgin olmaktadır. Çoğunlukla basen, kalça, dizin ve bileğin iç kısımları, baldırların arkasında kendini gösterir. Krauterhof selülit kremi, düzenli kullanıldığında selülitlerin görünümünü azaltmaktadır.

Krauterhof selülit kremi nasıl etki eder

Güçlü etken madde kompleksi sayesinde, hoş bir ısıtma etkisi ile cilt görünümünün düzeltilmesine, portakal kabuğu görünümünün azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Kokusu ile tazelik ve ferahlık hissi vermektedir. Spor ve diyetle desteklendiğinde, dört haftalık kullanımın sonunda portakal kabuğu görünümünde gözle görülür bir pozitif etki fark edilecektir. Formül içeriğinde kafein, carnitin, biberiye, nane yağı ve panthenol mevcuttur. Cilt kontürünü düzenlemeye yardımcı olurken, aynı zamanda cildi besler ve nemlendirmeye yardımcı olur.

Krauterhof selülit kreminin kullanımı:

Akşamları ve sabahları selülitli cilt bölgelerine sürülür ve hafifçe masaj yapılır. Uygulama esnasında 10-30 dakika arasında değişen bir ısınma etkisi görülecek. Bu ısınma etkisi, etken maddelerin aktivasyonundan kaynaklanmaktadır. Cilt tipine ve uygulama dozuna göre değişkenlik gösterebilir. Göz, mukoza ve açık yaralara temasından kaçının. Uygulamadan sonra elleri bol suyla yıkayın.
]]>
Anti Selülit Kremi https://www.selulit.gen.tr/anti-selulit-kremi.html Mon, 12 Nov 2018 09:39:37 +0000 Anti Selülit Kremi, selülit vücutta özellikle karın, bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan aşırı yağ birikimi neticesinde oluşan düzensiz görünümlü cilt oluşumudur. Selülit görünüm itibari ile portakal kabuğu ile ö Anti Selülit Kremi, selülit vücutta özellikle karın, bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan aşırı yağ birikimi neticesinde oluşan düzensiz görünümlü cilt oluşumudur. Selülit görünüm itibari ile portakal kabuğu ile özdeşleştirilir. Özellikle kadınları rahatsız eden estetik açıdan pek hoş bir görüntü oluşturmayan bir durumdur. Sadece aşırı kilolu olan kişilerde selülit oluşur diye bir genelleme söz konusu değildir. Kilosu normal olan ve hatta zayıf olan kişiler de bile selülit oluşabilmektedir. Selülit nedenlerinden birisi östrojen hormonudur. Östrojen hormonu vücutta yağ birikimini artırarak selüliti oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra düzensiz beslenme ve düzensiz yaşam şekli yeteri kadar spor ve egzersiz yapmama ve genetik yatkınlık bu konuda rol oynamaktadır. Selülitin giderilmesinde ise kremler  önemli rol oynamaktadır.  

Anti selülit kremi nedir işe yararmı

Piyasa da pek çok bilinen markanın anti selülit kremi bulunmaktadır. Bu kremler selülitli bölgede ısıtma etkisi yaratarak cilt görünümün pürüzsüz olmasına ve portakal kabuğu görünümün azalmasına yardımcı olmaktadır. Anti selülit kremlerinin kullanma talimatına uygun olarak düzenli olarak kullanılması ve aynı zamanda spor ve diyet ile desteklenmesi gerekir. Anti selülit kremleri cilt geceleri yenilendiğinden dolayı genellikle gece kullanılması tavsiye edilen kremlerdir. Bu tür kremleri cilde ilk uyguladığınızda il yarım saatte ciltte oluşan ısınma etkisini kuvvetli bir şekilde hissedersiniz. Bu durum etken maddelerin aktif bir şekilde çalışmaya başlamasından dolayı ortaya çıkar.

Dilerseniz anti selülit kreminizi evde kendiniz de hazırlayarak selülitlerinize veda edebilirsiniz. Selülit kremini evde hazırlamak hem çok kolay hem de maliyeti çok az ve etkileri de son derece pozitif.

 • 150 ml kadar istediğiniz bir markaya ait bebek kremi
 • 25 damla portakal yağı
 • 6 damla kadar tarçın yağı

Portakal ve tarçın yağlarını güvendiğiniz bir markadan tercih ederseniz sonuç daha iyi olacaktır. Bebek kremleri zaten hassas bebek cildine özel olarak üretilen ürünler olduğundan güvenle kullanabilirsiniz. Turunçgillerden olan portakal yağı selülitin baş düşmanıdır. Tarçın yağı portakal yağı ile karıştırıldığında ısıtma özelliği daha fazla ortaya çıkmakta ve anti selülit kalkanı oluşturmaktadır. Tüm malzemeleri cam bir kavanozda pürüzsüz olana dek karıştırın. Ve hazırladıktan sonra ilk gün kremi dinlenmeye bırakın. Ve düzenli olarak her gün bir sefer selülitli bölgeye uygulayın. Dört haftalık düzenli bir kullanımla selülitlerinizin düzene girip azaldığını göreceksiniz. Bir müddet ara verdikten sonra anti selülit kremini tekrarlayabilirsiniz.

]]>
Selülit Ve Çatlak https://www.selulit.gen.tr/selulit-ve-catlak.html Mon, 12 Nov 2018 19:17:36 +0000 Selülit ve çatlak, Selülit, genellikle insan vücudunun bacak ve kalça bölgelerinde görülen, portakal kabuğu görünümlü oluşumlara verilen isimdir. Çoğunlukla bayanlarda olmakla beraber erkeklerde hatta bebeklerde dahi gör Selülit ve çatlak, Selülit, genellikle insan vücudunun bacak ve kalça bölgelerinde görülen, portakal kabuğu görünümlü oluşumlara verilen isimdir. Çoğunlukla bayanlarda olmakla beraber erkeklerde hatta bebeklerde dahi görülmektedir. Selülit oluşumunun pek çok sebebi sayılmaktadır. Sürekli görülen kabızlık, karaciğer fonksiyonlarında bozukluk, hareketsizlik, genetik, sindirim sistemindeki bozukluklar, güneş ışığının yetersiz alınması gibi durumların selülit oluşumuna neden olduğu görüşü hakimdir. Dolaşım sisteminin bozulmasıyla damar duvarlarından sızan serumun etkisiyle önce küçük ödemler oluşur. Bu ödemler yağ ile dolaşım sisteminin iletişimi bozar. İletişimi bozulan yağlar ödemlerin arasında küçük kitleleri oluşturur. Zamanla ödemler ortadan kalkar. Ortaya çıkan son durum ise selülittir.

Cilt çatlakları: Deride bulunan balık yağına benzer bir yapıda olan elastin liflerinin zarar görmesiyle ciltte çatlaklar oluşmaktadır. Cilde esneklik veren elastin lifleri, esnemek ve gerilmekle görevlidir. Bu görevini yerine getiremeyince ortaya cilt çatlağı çıkmaktadır. Hamilelik, kilo alıp verme, dengesiz beslenme gibi faktörler çatlaklara sebep olurlar. Küçük küçük kızarıklardan çatlağın meydana geldiği anlaşılır.

Selülit ve çatlak tedavisi: Görünümleri özellikle bayanları fazlaca rahatsız eden selülit ve çatlak probleminin uzmanlarca yapılan araştırmalar ışığında tam olarak tedavilerinin mümkün olamayacağı görüşü hakimdir. Selülit ve çatlak, oluşumuna mahal vermemenin gerekliliği vurgulanmaktadır. Uzmanlar, birçok yöntem üzerinde çalışmalar yapmışlar.

Selülit tedavisinde özellikle egzersiz yapılması ilk aşamadır. Yapılacak düzenli egzersizin diğer uygulanacak yöntemler için fazlaca etkisi olacağı belirtilmektedir. Fazla kiloların atılması, alkol kullanımının azaltılması veya tüketilmemesi, kafein içeren içeceklerin azaltılması, tuz tüketiminin azaltılması ve su tüketiminin artırılması da bir yöntemdir. Selülit tedavisinde müdahaleli yöntemler de vardır. Lazer terapi, ultrason, lipoelektro, basınç uygulaması, ozon terapi, liposuction, ve mezoterapi gibi yöntemler uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.
Çatlak oluşmadan önce özellikle hamileler badem yağı kürü yapmaları tavsiye edilmektedir. Düzenli egzersiz yapmanın, bol su tüketmenin, sağlıklı beslenmenin çatlak oluşumunu engel olabileceği uzmanlarca vurgulanmaktadır. Çatlakları düzeltmeye yardımcı olabilecek yöntemler, lazer ve  iğnelerle uygulanan yöntemler vardır. Hemen hepsi derideki kırmızılıkları azaltabilir, görünümde düzelmeler olabilir; hatta fark edilemez duruma gelebilmektedir. Fakat çatlaklarda kesin çözüm yoktur.
]]>
Kahve İle Selülit Giderme https://www.selulit.gen.tr/kahve-ile-selulit-giderme.html Tue, 13 Nov 2018 18:48:33 +0000 Kahve İle Selülit Giderme, konumuza geçmeden önce özellikle kadınların korkulu rüyası olan selülit ile baş edebilmek adına daha güzel bir görünüm sağlamak uğruna bayanların kozmetik ürünlerine harcadıkları paraların ç Kahve İle Selülit Giderme, konumuza geçmeden önce özellikle kadınların korkulu rüyası olan selülit ile baş edebilmek adına daha güzel bir görünüm sağlamak uğruna bayanların kozmetik ürünlerine harcadıkları paraların çok fazla olduğu bilinmektedir. Kahve ile selülit gidermenin mümkün olduğunu aranızda duyan var mı evet yanlış duymadınız Türk kahvesi ile vücudunuzda oluşan selülitlerden kurtulmanız mümkün hem de servet harcamadan. Kahve ile yapılan selülit kremleri sayesinde doğal bir şekilde hem de vücudunuza kullandığınız diğer kozmetik ürünlerin verdiği zararlardan da korunarak. Kahve ile selülit gidermenin en etkili yolu ise kahve masajıdır. Selülit gidermede o kadar çok kozmetik ürün bulunmaktadır fakat bazen bu ürünler bile oluşan selülitlerden kurtulmanıza yeterli olmamaktadır. Sizlere kahve ile selülit giderme önerilmekte aynı zamanda bitkisel yöntemle yapılmakta hem de daha ekonomik olmaktadır. 

Kahve ile selülit gidermede kahvenin içeriğinde bulunan madde ile selülit olan yerlerde bu madde sayesinde baskı uygulanarak sıkıştırma yapmaktadır. Uygulanan kahve yöntemi ile kişilerin artık selülitlerden ve sarkan kol ve bacaklardan kurtularak çok daha sıkı bir görünüm kazanılacaktır. Birazdan yazacağımız açıklamalar ile selülit şikayeti olan kişilerin selülit sorununa etkili bir çözüm bulacağız.

Kahve İle Selülit Giderme Maskesi Nasıl Yapılır

Kahve ile selülit gidermek için yapılması gereken maske için öncelikle mutlaka filtre kahve kullanılmalıdır. Çünkü filtre kahvede kafein oranı çok daha fazladır. Filtre kahveyi bir mikserden çekerek toz kıvama getirin. Kullanılan el kremleri ile toz haline gelen kahveyi iyice karıştırın ve kahve ile selülit kremi hazırlanmış olmaktadır.

Kahve İle Selülit Giderme Maskesi İle Nasıl Masaj Yapılmalı

Hazırlamış olduğunuz karışımı düzenli bir şekilde günlük sabah ve akşam olmak kaydı ile selülitli olan bölgelere masaj yaparak kremi iyice sürün ve sürme sırasında selülitli bölgeye kremin iyice dağıldığına dikkat edin. Sürülen kahve tanelerinin bölgeye dağılması için azami özen gösterin. Bu hazırlanan kahve selülit kremi özellikle kalça ve baldır bölgelerinde oluşan selülitlerin giderilmesinde çok etkili olmaktadır. Kahve selülit kreminin sürüldüğü bölgede ağırlık oluştuğunu gördüğünüz zaman işe yarıyor demektir. Kahve selülit krem uygulamada en önemli olan masaj ve sonrasında kremin sürüldüğü bölgenin streçle iki kat sararak hava almasını önleyin. Ve en az 1 saat kadar kremin vücut üzerinde kalmasına özen gösterin. Bu süre zarfında sizde görecek ve hissedeceksiniz krem uygulanan bölgenin kuruduğunu ve gerildiğini hissedeceksiniz. Bir sat sonrasında kahve ile hazırlanan selülit kreminin uygulandığı bölgeyi bol su ile yıkayın. 

]]>
Selülit Aleti https://www.selulit.gen.tr/selulit-aleti.html Wed, 14 Nov 2018 17:34:30 +0000 Selülit aleti, Günümüzde artık dış görünüşe dair oldukça fazla seçenekler bulunmaktadır. Kadın, erkek fark etmeksizin artık insanlar dış görünüşü ile alakalı herhangi olumsuz bir durumda tıbbın seçeneklerinden ve gel Selülit aleti, Günümüzde artık dış görünüşe dair oldukça fazla seçenekler bulunmaktadır. Kadın, erkek fark etmeksizin artık insanlar dış görünüşü ile alakalı herhangi olumsuz bir durumda tıbbın seçeneklerinden ve gelişen teknolojinin nimetlerinden yararlanmaktadır. Selülitte bu durumlardan biridir. Selülit aleti bu görüntüyle başa çıkamayan herkes için bir silah konumundadır. Orta Çağdan bu yana kadınlar için fazla gündem de olan selülit her ne kadar günümüzde hoş olmayan bir durum olarak söz edilse de orta çağ da bu durum bir güzellik sayılmaktaydı. Ancak günümüze kadar gelen süreç içerisinde kadınlar bu görüntüden oldukça fazla şikayet etmeye başladılar. Bu nedenden dolayı tıp ve teknoloji kadınların bu sorununu ortadan kaldıracak ya da önemsenecek kadar azaltacak yöntemler geliştirmek için kolları sıvadı. Teknolojinin artık her alanda kullanılmaya başlanması insanların yaşamını daha da kolaylaştırdı. Selülit şikayeti bulunan bir çok kadın teknolojinin geliştirmiş olduğu selülit aletlerini bir çözüm olarak görmektedir. Selülit aleti bir çok kadının şikayet ettiği selülit sorununu ortadan kaldırmak için kullanılır. Alacağınız selülit aletlerinin kalitesiyle orantılı olarak bu selülit aletleri oldukça fayda sağlamaktadır. Selülit hakkında aslında pek bir şey bilmeyen kadınlar selülit aletini kullandıktan sonra aynı zamanda sağlıklı beslenmeye spor yapmaya ve gün içerisinde sık sık ortalamanın üzerinde su tüketmeye dikkat etmelidirler. Aksi takdirde selülit aletleri tek başına bir çözüm olmayacaktır. 

Selülit milyonlarca kadının kalça ve uyluk bölgelerinde normal vücut yağlarının bağ doku etrafında fazla çekilmesiyle oluşan bir görüntüdür. Zayıf ya da kilolu ayırt etmeksizin bayanların yaz aylarının da yaklaşmasıyla korkulu rüyası haline gelen selülit özellikle plajlarda, güneşin dik açıyla geldiği gün içerisindeki tüm zamanlarda kadınları daha çok rahatsız etmektedir. Selülit vücuda yerleşince düzelmesi neredeyse imkansız denilse de bunun için uygulanabilecek doğal kürler ve günümüz teknolojisinin geliştirdiği selülit aleti, anti-selülit kremleri ve benzeri birçok imkan bulunmaktadır. Selülit aletini şikayeti olan görüntüsünden memnun kalmayan tüm bayanlar kullanabilir. Üstelik selülit aletini temin etmek şimdi çok kolay. Yaşadığınız yere en yakın alışveriş merkezlerinde kozmetik ve cilt bakım ürünleri satan işletmelerde selülit aletini uygun fiyata satın alabilirsiniz. Selülit aletiyle de olsa yapılan masaj selüliti tamamen ortadan kaldırmaz fakat kötü görünümü en aza indirir. Selülit vücudun en yoğun baldır, kalça, arka bacak bölümünde olur. 

Yüzde selülit oluşması da olası bir durumdur. Selülit aleti uygulandığı bölgeye sürtünmenin de etkisiyle kan dolaşımını harekete geçirerek o bölgede rahatlamaya sebep olur. Yağ hücreleri yeterince dolu olmadığında çukurlar pürüzsüz görünür. Selülit aletiyle yapılan masaj ayaktan başlayarak kalbe doğru dairesel hareketlerle ilerler. Uygulanacak bölge için aşağıdan yukarı doğru masaj yapılmalıdır. Selülit aleti duş esnasında ya da duştan sonra buharın etkisiyle yumuşayan deriye uygulanırsa daha verimli sonuçlar elde edilir. Genel olarak selülit aletinden sonuç almak istiyorsanız doğru teknik doğru bölge ve doğru masaj aleti seçmelisiniz. Düzenli kullanım sonucu başarıya ulaşmak çok kolay. Sizde portakal görünümü diye adlandırılan selülitten kurtulmak ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız hemen egzersiz yapmaya ve düzenli beslenmeye başlayın.
]]>
Yüzde Selülit https://www.selulit.gen.tr/yuzde-selulit.html Thu, 15 Nov 2018 00:47:54 +0000 Yüzde Selülit, Yüzde meydana gelen birçok rahatsızlık söz konusu olabilmektedir. Bunların başında ise yüzde selülit sorunu gelmektedir. Yüzde oluşan selülit oluşumu sorunu kişiden kişiye ve durumdan duruma göre Yüzde Selülit, Yüzde meydana gelen birçok rahatsızlık söz konusu olabilmektedir. Bunların başında ise yüzde selülit sorunu gelmektedir. Yüzde oluşan selülit oluşumu sorunu kişiden kişiye ve durumdan duruma göre değişiklik gösterebilir. Meydana gelen selülit sorunu kişinin cildinden bir takım şişkinliklerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu şişkinlikler dış görünüş açısından kişinin özgüven eksikliği ve insan içine çıkamama korkusuna neden olmaktadır. Bu sebepten ötürü daha dikkatli davranılması ve yüzde selülit oluşumuna karşı daha erken önlem alınması gerekmektedir. Aksi takdirde selülit oluşumu kişiye zor anlar yaşatabilir. Yüzde selülit oluşumu birçok cilt hastalığının da belirtisi olarak oluşabilmektedir. Cildinizde meydana gelen bu soruna karşı daha dikkatli olmak gerekmektedir. Özellikle cildinizin sağlığı konusunda kendinizi tehlikeye atabilecek durumlardan kesinlikle kaçınılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra düzenli cilt bakımı da yüzde selülit oluşumunu önlemek açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Yüzde selülit oluşumu sorununa karşı hasta daha temkinli olması gerekir. sağlığını tehlikeye atacak hareketlerden uzak durması şarttır. 

Yüzde Selülit Oluşumunun Sebepleri

Yüzde meydana gelen selülit sorununu en temel sebebinin tüketilen besinlerden kaynaklandığını belirtmiştik. Özelikle de kişinin sağlığını doğrudan etkileyen besinlerin daha dikkatli bir biçimde tüketilmesi çok önemli bir husustur. Bu duruma dikkat edilmemesi halinde çok kolay bir şekilde yüzde selülit rahatsızlığı ile karşılaşılması ihtimali oldukça yüksektir. Burada hastaya büyük görevler düşmektedir. Hasta yüzde selülit oluşumunun sebeplerini iyi bilmelidir.

Yüzde Selülit Oluşumunun Belirtileri

Yüzde selülit oluşumunun en temel belirtisi kişinin yüzünde bir takım kızarıklıklar ve şişlikler oluşması ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Bunun ile birlikte kişi cildinden yana ağrılar yaşadığını hissetmesi halinde bu sorun ile karşılaşması söz konusu olabilir. Bu yüzden yüzde selülit oluşumunun belirtilerine çok dikkat etmek gerekmektedir.

Yüzde Selülit Oluşumuna Karşı Yapılacaklar

Yüzde selülit oluşumuna karşı bir takım önlemler almak gerekmektedir. Bu önlemlerin başında düzenli doktor kontrolü çok önemli bir husustur. Bunun yanı sıra yüzde selülit konusunda yalnızca doktorunuzun önerdiği ilaçları, merhemleri ve şifalı otları kullanmanız da gerekmektedir. Ancak kesinlikle kulaktan doğma bilgiler ile hareket etmemek oldukça önemli bir husustur.

Yüzde meydana gelen selülit oluşumu kişinin tüketmiş olduğu besinlerden kaynaklanmaktadır. Bu sebepten ötürü hasta özellikle de aşırı yağlı ve aşırı tuzlu yiyeceklerden uzak durması gerekmektedir. Aksi takdirde bu sorun ile sürekli olarak karşılaşması söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra yüzde meydana gelen selülit sorunu kişinin psikolojik bakımdan kendini kötü hissetmesinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden kişi kafasına her türlü konuyu takmayıp stresden uzak bir yaşam sürmesi gerekir. Özellikle de aşırı yoğun iş hayatı kişinin sağlığını olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Aşırı derecede yorulan birey yüzde selülit oluşumu sorunu ile karşılaşma ihtimali oldukça yüksektir. Tüm bu durumlara karşı erken önlem alınması sağlığınız açısından oldukça önemli bir husustur. Bunun için de bir an önce uzman bir doktora gidilmesi gerekmektedir. Burada hastaya büyük görevler düşmektedir. Bu rahatsızlık hakkında detaylı bilgi edinmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde tekrardan bu sorun ile karşılaşması söz konusu olabilir.

]]>
Popoda Selülit https://www.selulit.gen.tr/popoda-selulit.html Thu, 15 Nov 2018 09:57:59 +0000 Popoda selülit, günümüzde sadece kadınların yaşadığı ciddi sorunlardan biridir. Oldukça yaygın olarak karşılaşılan selülit problemi, birçok zaman vücudun farklı bölgelerinde oluşur. Selülit sorununun en büyük nedeni a Popoda selülit, günümüzde sadece kadınların yaşadığı ciddi sorunlardan biridir. Oldukça yaygın olarak karşılaşılan selülit problemi, birçok zaman vücudun farklı bölgelerinde oluşur. Selülit sorununun en büyük nedeni aşırı kilolardır. Kilolu olan insanlarda selülit çok fazla karşılaşılır. İnsanların anatomik yapısı nedeniyle selülit özellikle popo bölgesinde yaygın olarak karşılaşılır. Bu durum insanlarda kilo sorunu olmasa bile meydana gelebilmektedir. Popoda selülit oluşması için sadece balık etki bir yapıda olmanız yeterli olacaktır. Popoda oluşan selülit sorunun çok fazla sayıda nedeni bulunmaktadır. Bu nedenle popoda selülit sorununun tek bir nedene bağlanması son derece yanlıştır. İnsanlarda direk olarak estetik sorunlara neden olan bu problem özellikle yaz aylarında kadınların korkulu rüyası haline gelmektedir. Popoda selülit, direk olarak popo derisinin altında biriken yağlardan meydana gelmektedir. Bu nedenle popoda oluşmuş olan selülitlerden kurtulmanın farklı yolları bulunmaktadır. Kişinin selülitlerden gerçekten kurtulmak istemesi bu sorunun belli bir süre sonra ortadan kalkması için atılmış olan ilk adım olacaktır. Bu nedenle ilk olarak kişinin bu selülitlerden tamamen kurtulmayı gerçekten istemesi ve hedeflemesidir. İnsanlarda meydana gelen popoda selülit rahatsızlığından kurtulmak istenmesinin nedeni ise direk olarak selülitlerin popo üzerinde çok ciddi ve çirkin bir görüntü yaratmasıdır. Popodaki selülitler, direk olarak sıkı bir görünüm ortadan kalkarak poponun daha gevşek ve dalgalı bir hale gelmesine neden olarak rahatsızlıklarını ortaya çıkarmaktadır. Görüntünün haricinde selülit rahatsızlığının insanlarda herhangi bir rahatsızlık meydana getirmediği bilinmelidir.

Popoda selülit neden oluşur
Daha önceden de belirttiğimiz gibi popo üzerinde oluşan selülit rahatsızlığının birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Bu soruna neden olan nedenler direk olarak insanların gündelik hayatta yaptıkları durumlardan kaynaklanır. Şimdi selülit sorununun asıl nedenlerine bir göz atalım;
 • Kötü beslenme: İnsanlarda meydana gelen selülit rahatsızlığının en büyük nedeni kötü beslenmedir. Özellikle sürekli olarak yağlı besinlerin tüketilmesi ve kilo probleminin ortaya çıkması durumunda vücutta ilk olarak popoda selülit ortaya çıkmaya başlar.
 • Yavaş çalışan metabolizma: Bazı insanlarda vücutta meydana gelen bazı durumlardan dolayı metabolizmanın yavaş çalışması, direk olarak popoda selülit oluşumuna neden olur. Vücuttaki yağların tam olarak sindirilememesi, direk olarak metabolizmanın yavaş olmasına bağlıdır. Böyle bir durumda popoda selülit oluşmaktadır.
 • Yetersiz su tüketimi: Özellikle günlük olarak çok fazla hareket eden insanlarda vücut gün içerisinde fazla su kaybeder. Kaybedilen su nedeniyle vücuttaki yağlar tam olarak sindirilemez ve direk olarak deri altında depolanır. Bu durum yetersiz su içme halinde popoda selülit oluşumu nedenidir.
 • Yetersiz egzersiz: Günlük olarak yapılması gereken egzersizlerin yapılmaması durumunda ciddi olarak selülit ortaya çıkar.
 • Cilt tabakasının kalınlığı: Cildi kalın olan insanlarda selülit oluşumu çok görülür. Özellikle popoda selülit çok fazla görülmektedir.
Popoda selülit sorununun giderilmesi için ne yapılmalıdır
Aslında insanlarda meydana gelen selülit sorunlar için yapılması gereken önemli durumlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi düzenli bir  şekilde zayıflamadır. Bunun için bol bol egzersiz yaparak zayıflamaya çalışın. Bunun yanında bazı bitkisel tedavi yöntemleri direk olarak selülitlerin ortadan kaldırılması için önem taşımaktadır. İsterseniz sizlerde bitkisel tedaviler uygulayarak popoda selülit sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. 
]]>
1 Haftada Selülit Yok Etme https://www.selulit.gen.tr/1-haftada-selulit-yok-etme.html Thu, 15 Nov 2018 17:03:54 +0000 1 Haftada Selülit Yok Etme, 1 haftada selülit yok etmek istiyorsanız size vereceğimiz yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen selülit kolaylıkla hayatımıza gidebiliyor spordan uzak kaldı 1 Haftada Selülit Yok Etme, 1 haftada selülit yok etmek istiyorsanız size vereceğimiz yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen selülit kolaylıkla hayatımıza gidebiliyor spordan uzak kaldığımız durumlarda hemen olabiliyor ama sıkı bir sporla da tekrardan hayatımızdan çıkartmak mümkündür. Size vereceğimiz 1 haftada selülit yok etme formülü ile daha güzel ve bakımlı bir görünüm kazanacaksınız. Selülit cilt altındaki yağ dokularının belli bölgelerde toplayıp birikmesi sonucu oluştuğu için onları dağıtmak veonlardan kurtulmak son derece güçtür. Bu problem genellikle baldır, karın, kalça ve kollarda oluşum gösterir. 

Bu yağ  birikintilerini tamamen yok etmek zor olsa bile bu kötü portakal kabuğu görünümü epeyce yok olacaktır. Bu size vereceğimiz mucize 1 haftada selülit yok etme maskesi ile selülitlerinize veda edecek ve artık çok güzel bir görünüme sahip olacaksınız. Yalnız  atlamamanız gereken bir husus var bu maske tek başına hiçbir işe yaramaz bu maske ile birlikte spor ve bol su içmek çok önemlidir. Çünkü bol su ve spor la atabilirsiniz ve aynı zamanda vücudun sıkılaşması için çok önemli iki noktadır. Ayrıca meyve ve sebze gibi zengin besinlerden faydalanarak tuz alımını önleyerek destek vermeniz şarttır. İsterseniz sizleri daha fazla bekletmeden hemen 1 haftalık selülit yok etme maskesini verelim;

1 Haftalık Selülit Yok Etme Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler
 • Yarım su bardağı kadar kahve telvesi
 • Bir su bardağının çeyreğinden biraz daha az esmer şeker
 • Yarım su bardağı kadar zeytinyağı
1 Haftada Selülit Yok Etme Maskesi Tarifinin Yapılışı;

Öncelikle karışımı yapmak için küçük bir kase alıp içine malzemeleri koyup karıştırın. Önce çeyrek su bardağı zeytinyağı (isterseniz bu ölçüyü daha da arttırabilirsiniz) zeytinyağı koyduktan sonra kahve telvesi de ilave edip karıştırmaya devam edin. Ardından esmer şekeri de karışama ekleyip iyice karıştırın. Bu arada kahve telvesi vücutta oluşan selülit tedavisi için her zaman tercih edilen bir ürün olmuştur. Hazırladığınız bu karışımı bir mikrodalganız varsa içine koyup 9-10 saniye kadar ısıtılır. Eğer mikrodalga fırın yoksa ısınabilir bir kaba koyup ocakta hafif şekilde ısıtın. Karışım ısındıktan sonra selülit olan bölgeye sürün ve yavaş yavaş parmak uçlarınızla masaj yaparak gezdirin. İyice masaj yapıp o bölgedeki kanın hareketini sağladıktan sonra streç filmle bölgeyi çok ta sıkı olmayacak şekilde sarın. Bu şekilde yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar bekleyin. Zaman dolduktan sonra ılık ve bol su ile maskeyi cildinizden çıkarın. 1 haftada selülit yok etme maskesinin içinde bulunan kafein selülit olan bölgede gözenekleri küçülterek sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda bir sıyırma işlemi gördüğü için ölü hücrelerden de arındırarak temizlenmesini sağlar. Bu maskeyi iyice duruladıktan sonra vücuda bir şok etkisi yaratmak için küveti soğuk su ile doldurun ve içine girin. Bu işlemi selülit olan bölgelere buzda gezdirmek aynı işlemi görecektir. Bu şekilde yaklaşık olarak 9-10 dakika içinde kalmanız yeterli olacaktır. Bu işlem vücudun iyice sıkılaşması için gerekli bir yöntemdir.  ]]>
Selülit Fırçası https://www.selulit.gen.tr/selulit-fircasi.html Thu, 15 Nov 2018 18:09:38 +0000 Selülit fırçası selülitlerinden kurtulmak isteyenlerin düzenli olarak kullandıklarında başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. Halk arasında at kılı fırçası olarak adlandırılan bu aparat sorunlu bölgeye bast Selülit fırçası selülitlerinden kurtulmak isteyenlerin düzenli olarak kullandıklarında başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. Halk arasında at kılı fırçası olarak adlandırılan bu aparat sorunlu bölgeye bastırarak uygulanır. Böylece deri altına nüfuz etmiş olan yağ tabakası dağıtılarak cildin daha pürüzsüz görünmesi sağlanır. Düzenli olarak kullanıldığında ciltteki portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırır. Bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırarak cildin ısınmasını sağlar. Böylece yağ tabakasının belli bir noktada toplanmasını engeller.

Selülit Fırçası Nasıl Kullanılır

Selülit fırçası gelişi güzel değil belli bir kurala göre kullanılmalıdır. Masaj yapar gibi fırçayı aşağıdan yukarı doğru çekerek kullanmalısınız. Fırçayı gereğinden fazla bastırmak etkisini arttırmadığı gibi cildinizin tahriş olmasına da yol açar. Kuru cilde uygulanması etkisini kısa sürede göstermesini sağlar. Ancak hassas bir cilde sahipseniz önce selülit kremleri ya da serumlarını cildinize sürüp üzerine fırçayı uygulayabilirsiniz. Günümüzde selülitlerden kurtulmanın en kolay ve en ucuz yolu at kılı fırçasıdır. Her gün sabah ve akşam 10'ar dakika olmak üzere günde 20 dakikanızı ayırdığınız taktirde bir ay gibi kısa bir sürede pürüzsüz ve parlak bacaklara kavuşabilirsiniz.

Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Selülit fırçası piyasada oldukça ucuza satılmaktadır. Birçok çeşidi bulunan bu aparatın en ideali Eda Taşpınar'ın kullandığı boyutlardır. Bu ürünün normal boyutlarda ve tutma aparatının olması oldukça önemlidir. Daha kısa sürede yorulmadan bacaklarınızı fırçalama fırsatı sunan bu ürün faydasını kısa sürede göstermektedir. Bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırdığı için sadece yağ dokularını dağıtarak yok etmekle kalmaz aynı zamanda bacak ağrılarınızın da azalmasına yardımcı olur. Sağladığı masaj etkisi ile rahatlamış bacaklara kavuşabilirsiniz. Fırçanın çok küçük boyutta olması fırçalama işlemi yaparken daha çabuk yorulmanıza neden olur. Orta boyutlarda ve sert kılları bulunan bir ürün tercih ettiğiniz taktirde uzun süre bozulmadan ilk günkü özelliklerini koruyacaktır. %100 doğal bir ürün olan at kılı fırçasını hem bayanlar hem de erkekler rahatlıkla kullanabilir. Sabah ve akşamları günde iki defa sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. 10-15 dakika kadar aşağıdan yukarıya doğru çekerek bacağınızın ısınmasını sağlayın. Önceden olan selülitleri ortadan kaldırdığı gibi yeniden oluşmasını da önler. Dolaşım bozukluğunu gidererek daha sıkı bacaklara sahip olmanızı sağlar.

]]>
Greyfurt Selülit https://www.selulit.gen.tr/greyfurt-selulit.html Fri, 16 Nov 2018 00:59:17 +0000 Greyfurt selülit, oluşumuna sebep olan su birikimini engellemektedir. Selülit, doğrudan cilt yüzeyinin hemen altındaki ceplerde depolanan yağ birikintileridir. Yağ hücrelerini cilde bağlayan ve ciltteki esnekliği veren kolaje Greyfurt selülit, oluşumuna sebep olan su birikimini engellemektedir. Selülit, doğrudan cilt yüzeyinin hemen altındaki ceplerde depolanan yağ birikintileridir. Yağ hücrelerini cilde bağlayan ve ciltteki esnekliği veren kolajen liflerinin zayıflaması, yağların deri yüzeyine yakın yerlerde çıkıntı yapmasına ve cilt yüzeyinde çukurlu bir görünüm oluşturmasına neden olmaktadır. Erkeklerde kolajen liflerinin yapısı farklı olduğu için selülit sorunu kadınlarda daha çok ön plana çıkmaktadır.

Selülit sıklıkla basen, kalça ve uyluk gibi kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelerde daha çok görülür. Kadınlarda selülit oluşması sadece kolajen liflerinin yapısı ile değil, önemli seviyede östrojen hormonu ile de ilişkisi vardır. Hormonal nedenler dışında hareketsizlik, hızlı kilo verme, su kaybı, sigara ve kahve tüketiminin çok fazla olması gibi alışkanlıklarda selülite neden olmaktadır.   

Greyfurt meyvesinin yaprakları derimsi şeklinde olup oldukça parlaktır. Çiçekleri beyazımsı renkli, meyveleri büyük, toparlak yassı, açık sarı renkli, ince kabukludur. Greyfurt meyvesinin çekirdekli ve çekirdeksiz cinsleri bulunmaktadır. Meyve dilimlerinin kabukları soyulunca acılık kalmaz ve rahatlıkla yenilebilir. Greyfurt meyvesi oldukça besleyicidir ve C vitamini bakımından oldukça zengindir. Sindirim sistemini çalıştıran ve kabızlığı önleyen greyfurt mikropları öldürme özelliği olmasının yanında aynı zamanda greyfurt selülite de çok iyi gelmektedir.

Greyfurt selülite iyi gelen tarif için gerekli olan malzemeler;
 • Bir büyük greyfurt
 • 2 portakal
 • Çeyrek limon
 • Taze zencefil
Tüm bu malzemelerin taze ve hatta organik olmasına özen gösterin.
Hazırlanışı; greyfurt, portakal ve limonu iyice yıkayıp, kabuklarını soyup suyunu sıkın ve cam bir şişe veya bardakta buzdolabına koyun. Soğuduktan sonra sabahları aç karnına veya gün içinde yemek aralarında içebilirsiniz.

Aynı zamanda greyfurt yağıda selülit tedavisinde kullanılmaktadır, greyfurt yağı greyfurt kabuğundan elde edilir. Bunun için aktarlardan alacağınız greyfurt yağı yeterlidir. Greyfurt selülit tedavisinde greyfurt yağı ile cilde masaj yapılması ile çok iyi sonuç alınmaktadır. Greyfurt yağı masaj yolu ile cilde nüfuz eder, yağları çözer ve cilt üzerindeki yağ tabakasını arındırarak temizler.

İlaç kullananların greyfurt tüketmeden önce doktora danışmaları gerekmektedir. Çünkü yapılan araştırmalara göre 85 farklı ilaç greyfurt ile olumsuz yan etkilere sebep olabiliyor. Akut böbrek yetmezliği, mide kanaması ve daha ciddi yan etkilerden bahsedilebiliyor. Kolesterol ilaçları ve tansiyon dengeleyici ilaçlar bunlardan sadece bazıları.
]]>
Selülit Nasıl Geçer https://www.selulit.gen.tr/selulit-nasil-gecer.html Fri, 16 Nov 2018 20:09:41 +0000 Selülit nasıl geçer; derinin alt tabakasında olan yağ dokusunun çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde oluşan pürüzlü ve şekilsiz görüntü bırakan hastalık çeşididir. Selülit, genelde cildin dış yüzeyinde girinti Selülit nasıl geçer; derinin alt tabakasında olan yağ dokusunun çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde oluşan pürüzlü ve şekilsiz görüntü bırakan hastalık çeşididir. Selülit, genelde cildin dış yüzeyinde girinti ve çıkıntılar oluşturur. Buna halk arasında portakal kabuğu görüntüsü adı verilir. Uyluğun üst kısmı, bilek ve dizin iç kısımları ve özellikle de kaba et olan baldırların arka kısmında oluşur. Bazı kişilerde selülit ağrı yapabilir. Bunun sebebi, sinir hücrelerine yapmış olduğu basınçtan meydana gelmektedir. Selülit, bir çok kadında görülen bir sorundur. Kişinin kilolu veya zayıf olması bu durumu değiştirmez. Selülit, hormonal bozukluklardan da kaynaklanabilir. Bunun nedeni, kadınlardaki yumurtaların folikülin hormonunun fazla salgılanmasından dolayı, dokular su tutma özelliğini kaybeder. Ve bunun sonucunda selülit oluşur. Bunların yanında hamile kadında selülit var ise, ileride çocuğunda da olma olasılığı yüksektir.

Selülit nasıl geçer, kurtulmanın yolları:
 • Ardıç ve zeytinyağını karıştırarak, haftada 3 defa bacaklara masaj şeklinde uygulanır.
 • Hindistan cevizi yağını kadınlar bacaklarına masaj şeklinde haftada 3 defa uygulanır. Selülitlerden kurtulmanın etkili yollarından biridir.
 • 1 adet taze sıkılmız limonun suyu ve 1 çay kaşığı acı biberi 1 bardak suyun içerisine karıştırarak günde 3 defa bu karışım içilir. 4 hafta sonrasında etkisini göstermektedir. Ayrıca acı biber sayesinde vücuttaki yağları yakarak kilo vermenizi sağlar.
 • 20 dakika boyunca su yosununu haftada 2 defa selülitli olan bölgelere masaj yaparak uygulayın. Fakat bu etki geçicidir.
 • Kahve çekirdeklerini 10 dakika boyunca selülitli bölgelere masaj yapılır. Bu işlemin haftada 3 defa uygulanması gerekir.
 • Günde 1 bardak greyfurt suyu içmek vücuttaki yağları parçalar ve cildi canlandırır.
 • Banyoda sıcak su ve sabunla yapılan masajın selülitlere iyi geldiği bilinmektedir.
 • 1 tane taze sıkılmış limon suyunu yarım bardak su ile karıştırarak günde 1 defa içilir.
 • 1 tane limonu ve 2 tane yeşil elmayı 4'e bölün. Bunları 2 tane çubuk tarçın ve 1'er tatlı kaşığı tane karabiber, yenibahar, karanfil ve taze zencefil ile 3 litre suyun içinde 8 dakika kaynatarak şişeye doldurun ve gün boyunca tüketin.
 • 1 çorba kaşığı öğütülmüş lavanta, 1 kase himalaya tuzu, 1 çorba kaşığı ardıç tohumu, 1 kahve fincanı çiçek yağı ve 1 çorba kaşığı taze limon kabuğunu karıştırın. Hazırlanan bu karışımı bütün vücudunuzu ovun. Cildiniz hem ipek gibi olacak hem de kan dolaşımınız hızlanacak.
 • 1 tutam maydanoz ve 100 gram cevizi blender'dan geçirin. Bu karışımın üzerine pul biber ve limon ilave edin. Bu karışımı her gün tüketin.
Bu uygulamaların yanında, beslenme şekline dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca bol sıvı özellikle su tüketilmesi selülit oluşumunu önler. Her gün meyve ve çiğ sebze tüketmeyi alışkanlık haline getirin. Düzenli olarak spor yapın. Açık havalarda yürüyüş de faydalı olacaktır.
]]>
Selülit Bandı https://www.selulit.gen.tr/selulit-bandi.html Fri, 16 Nov 2018 22:38:02 +0000 Selülit bandı, günümüzde daha genç ve güzel görünmek isteyen bayanlar tarafından sıkça tercih edilen bir üründür. Ciltteki portakal kabuğu görünümünün azalmasına yardımcı olan bu ürünün hiçbir yan etki Selülit bandı, günümüzde daha genç ve güzel görünmek isteyen bayanlar tarafından sıkça tercih edilen bir üründür. Ciltteki portakal kabuğu görünümünün azalmasına yardımcı olan bu ürünün hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. İçeriğinde bulunan bitkisel etkin madde bir süre sonra deri altında bulunan yağ kütlelerinin yakılmasına yardımcı olur. Bu bandı kullanırken aynı zamanda kasların sürekli hareket etmesini sağlamanız bu etken maddenin cilde daha kolay nüfuz edebilmesini kolaylaştırmaktadır. Kas hareketi sonucunda ısınan bant yağ yakılmasını kolaylaştırır. Selülit genellikle bayanlarda daha sık görülmektedir. Vücutta herhangi bir rahatsızlığa sebep olmamasına rağmen kötü bir görünüme yol açtığı için bayanlar bundan büyük rahatsızlık duyar. Sadece kilolu ya da obez kişilerde değil zayıf kişilerde de görülebilmektedir. Selülite yol açan etkenlerin başında kötü beslenme gelmektedir. Kilo vermek selülit oluşumunu engeller. Ancak son yıllarda popüler hale gelen diyetlerin bilinçsizce uygulanması sağlıksız sonuçlara neden olmaktadır. Hazır fast food türü yiyecekler ve asitli içeceklerin sıkça tüketilmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Sağlıksız beslenme, yanlış diyet uygulanması, yetersiz su tüketimi, yetersiz fiziksel aktivite, yavaş metabolizma, hormonsal değişiklikler, vücuttaki yağ oranı gibi etmenler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Açık tenli kişilerde daha fazla görülen bu rahatsızlığı önlemek amacıyla piyasada çok çeşitli ürünler bulunmaktadır. Ancak yanlış ürün seçimi selüliti ortadan kaldırmadığı gibi daha da kötü görünmesine yol açabilir. 

Selülit bandı cildin alt tabakasında birikmiş olan yağı yakarak cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Hamilelik ya da menopoz dönemlerinde yaşanan ani kilo alış verişler sonucunda da ortaya çıkabilir. Ayrıca günümüzde artan stresli yaşan düzensiz beslenmeye ve daha az spor yapmaya neden olmaktadır. Bu durumda alınan suyun vücuttan atılamaması deri altında yağ dokusunun artmasına yol açmaktadır. Cilt altında biriken yağ dokusu nedeniyle cilt elastik yapısını kaybederek çukur şekilde görülmeye başlar. Cildin altındaki bu yağ tabakasının enerjiye dönüşmesini sağlayan selülit bandı cildin kısa sürede pürüzsüz görünmesini sağlar. Uygulamak istediğiniz alanı önceden temizlemelisiniz. Kuru bir cilde uygulanan bandı öncelikle koruyucu şeffaf tabakasından ayırmalısınız. Sorunlu bölgeye yapıştırdığınız bandı en az bir gün sonra çıkarabilirsiniz. 4 gün arayla uygulanması tavsiye edilen bu ürünü düzenli olarak kullandığınız taktirde 3 haftalık sürede önemli ölçüde iyileşme fark edeceksiniz. Sağlık Bakanlığının izni ile üretilen bu ürünü 25 derecelik sıcaklıkta muhafaza edebilirsiniz.
]]>
Kantaron Yağı Selülit https://www.selulit.gen.tr/kantaron-yagi-selulit.html Sat, 17 Nov 2018 01:02:06 +0000 Kantaron Yağı Selülit, Yanık ve yaraları iyileştirici olarak son derece etkili bir yöntem olan kantaron yağı, ayrıca iltihap önleyici olarak da kullanılmakta ve bilinen özellikleri arasında yer almaktadır. Gerek dıştan tene u Kantaron Yağı Selülit, Yanık ve yaraları iyileştirici olarak son derece etkili bir yöntem olan kantaron yağı, ayrıca iltihap önleyici olarak da kullanılmakta ve bilinen özellikleri arasında yer almaktadır. Gerek dıştan tene uygulama ile gerekse ve içerek kullanılmakta ve organlarımızda ve cildin üzerinde bir çok faydası  görülmektedir. Kantaron yağı kantaron bitkisinden elde edilir. Kantaron yağı harici kullanımında, yaraya sürülerek kullanılmaktadır. Dahili olarak kullanımı ise kantaron yağının içilmesi şeklinde olur. Yalnız günde bir tatlı kaşığından fazla içilmemesi gerekir. Kantaron yağı 2-3 sene saklanabilmektedir, çünkü özelliğini koruyarak bozulma yapmaz. Selülit ise; Halk arasında selülit olarak bilinmekte olan Hidrolipodistrofi, derinin alt tabakasında, yağ hücrelerinin fazla yağı depolaması ile meydana gelen bir hastalık türüdür. Hidro+ lipo+distrofi, suyun az, yağın fazla olması ile meydana gelen bir problemi göstermektedir. Östrojen hormonunun fazla olmasına bağlı gelişerek cilt yüzeyinde görünür hale gelen selülit, bir çeşit deri altı problemi olarak ta tanımlanabilir. 

Kantaron Yağı Selülit: Hareketsiz bir bedende kan dolaşımı yavaşlamaktadır. Bunun ile beraber düzensiz beslenme de üzerine geldiği zaman, selülit kaçınılmaz olmaktadır. Selüliti önlemek ve dur demek isteyenlerin, öncelik ile yaşam tarzını değiştirmeleri gereklidir. Spor ve su tüketimi, selülitin baş düşmanlarıdır. Fakat selülitin görüntüsü görsel olarak rahatsız edici boyutlara ulaşmış ise selülitler, bu gibi yöntemlerle yok olmayabilmektedir. Ancak, evde yapılabilecek doğal yöntemler ve yağar ile selülitten kurtulmak mümkün olmaktadır.

Kantaron yağının selülit için kullanımı ise; Sorunlu bölgeye damla damla damlatıp masaj yaparak iyice yedirilmelidir. Ayrıca, sardunya uçucu yağı, kekik yağı, greyfurt yağı, avokado yağı gibi yağlar ile karıştırıp selülitli bölgeye masaj yaparak sürülür. Bu kür günlük olarak 15 dakika şeklinde yapılmalıdır.  
]]>
Bacak Selülit Giderme https://www.selulit.gen.tr/bacak-selulit-giderme.html Sat, 17 Nov 2018 14:50:22 +0000 Bacak selülit giderme, uzun ve zorlu bir süreçtir. Belirli bir yaştan sonra ise neredeyse imkansızdır. Bir kadın eğer 30' lu yaşların altındaysa bacaklarındaki selülitten kurtulma oranı yaş küçüldükçe daha da kolay olacakt Bacak selülit giderme, uzun ve zorlu bir süreçtir. Belirli bir yaştan sonra ise neredeyse imkansızdır. Bir kadın eğer 30' lu yaşların altındaysa bacaklarındaki selülitten kurtulma oranı yaş küçüldükçe daha da kolay olacaktır. En iyisi selülitin oluşma yaşlarında (kızların ergenlik dönemi) önlem almaktır. Erkeklerde selülit oluşmaz. Selülit oluşumu varis, damar tıkanıklığı, yürüme zorluğu gibi tıbbi problemlere davetiye çıkarabilir. Ayrıca kilo vererek selüliti yok etmek mümkün değildir. Bacak selülit giderme yöntemleri çok olmasında rağmen içinden birkaçını seçerek değil hepsini uygulayarak kurtulabilirsiniz. 

Bacak selülit giderme yöntemleri
 • Spor yapmak, hareket etmek ve beslenmeye dikkat etmek gerek
 • C vitaminini her gün düzenli olarak alın.
 • Fast food yemek kültüründen vazgeçin. 
 • Abur cubur yemekten kaçının. 
 • Öğünleri bölün ve gün içinde en az 5 öğün yiyin.
 • Çok sıkı diyetler uygulamaktan kaçının.
 • Kilo vermek için satılan ilaçlardan kullanmayın.
 • Akşam yemeği saati uyku saatinden en az 3 saat erken olmalı.
 • Kahvaltıyı ve öğle yemeğini kesinlikle atlamamak gerekiyor.
 • Bacak selülit giderme için avokado kremi ve soya içerikli jeller kullanabilirsiniz.
 • Tuz ve şer tüketimini olabildiğince azaltın.
 • Günde en az 3 litre su için.
 • Haftada en az 4 gün egzersiz yapın. En azından yürüyüş yapın.
 • Bacak selülit giderme için en etkili egzersizler yüzme, düz koşu ve squat hareketleridir.
 • Meyve ve sebze tüketin ve ara öğünlerde yemeye çalışın.
 • Porsiyonlarınızı küçültün.
 • Lifli yiyecekleri tercih edin. 
 • Kepekli ve tam tahıllı ekmekleri tercih edin.
 • Et tüketimini azaltın.
 • Kızartmaları hayatınızdan çıkarın. 
 • Vücuttaki oksijeni tükettiği için sigaradan uzak durun.
 • Selülitli bölgeye düzenli olarak masaj yapın.
Bacak selülit giderme süresi boyunca kendinize inanmalı ve vücudunuza saygı göstermelisiniz. Uzun dönemde vücudunuz için yapacağınız fedakarlık geri ödemesini mutlaka yapacaktır. 
]]>
Selülit İlaçları https://www.selulit.gen.tr/selulit-ilaclari.html Sat, 17 Nov 2018 15:12:59 +0000 Selülit ilaçları; yaklaşan yaz aylarında en çok ihtiyaç duyduğum ürünlerdir. Çok çeşitli nedenlerle oluşan selülit mini etek, şort ve mayo giydiğimizde bize rahatsızlık vermeye başladığında artık bayanların zaman Selülit ilaçları; yaklaşan yaz aylarında en çok ihtiyaç duyduğum ürünlerdir. Çok çeşitli nedenlerle oluşan selülit mini etek, şort ve mayo giydiğimizde bize rahatsızlık vermeye başladığında artık bayanların zaman zaman da erkeklerin korkulu rüyası ve düşmanı olmuş demektir. Bu düşman ile savaş halinde iseniz gerek doğal gerek ise kimyasal bir takım bileşenler içeren selülit ilaçlarından yararlanmaktan başka çareniz bulunmamaktadır.  

Genetik faktörler, beslenme alışkanlıkları, hormonal değişiklikler ve günümüzde çok fazla kullanılan sağlıksız ayakkabılar selülit ilaçlarına olan ihtiyacı gün geçtikçe arttırmaktadır.

Selüliti gidermek amacıyla kullanılacak pek çok selülit ilacı bulunmaktadır. Bunlar genellikle krem, jel, losyon şeklindedir. Bu selülit ilaçlarının amacı yağ oluşumu azaltmak, kolajen sentezi, doku dolaşımını artırmak şeklinde faydaları olsa dahi günümüzde henüz selülitin tam tedavisi yapılamamaktadır. Miktarı az veya çok bütün kadınların ortak sorunu olduğunun bilinmesi zaman zaman moralimizi yerine getirse de küçük yaşlarda özellikle genç kızların eğitim, çeşitli sportif aktiviteler ile selülit oluşumunu yavaşlatmaları mümkündür.

Selülit ilacı olarak kullanılan birçok selülit kremi, astım hastası olan insanların tedavisinde kullanılan aminofilin isimli maddeyi içerir. Bu madde, cildin altındaki yağı eriterek derinin düzleşmesini sağlar. Ancak bu selülit ilacının faydası konusunda yeterli delil yoktur ve insan sağlığına çeşitli zararları olabilir. Aminofilin içerikli krem dolaşım problemi olan insanlar için de risk oluşturabilir. Ayrıca bu maddenin bazı insanlarda alerjik yan etkilere neden olduğu da gözlenmiştir.

Evlerimizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal selülit ilaçları ile de selülit sorununun az da olsa üstesinden gelmeniz mümkündür. Şeker ve yağ masajı da bunlardan biridir. Bir kabın içerisinde 3 damla bebek yağı ve 1 tutam şekeri karıştırın. Tek kullanımlık olarak hazırlayacağınız bu selülit ilacı, çok etkilidir.  Masaj yaparak selülit bulunan bölgelerinize yedirirseniz cildiniz ölü hücrelerden arınır ve yumuşak, ipeksi bir görünüm kazanır

Masaj ve spa, mezoterapi gibi çeşitli yöntemlerde son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak görünen o ki selülit ilaçları konusunda çok bir alternatifin olmadığı düşünüldüğünde en iyi selülit ilacımızın fiziksel aktivite ve kilo vermek olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca uzmanlara göre aerobik, esneme hareketleri selülit gibi bir dertten kurtulmak için yapılması gereken ana uygulamalardan birisidir. Tabi ki lifli gıda, meyve ve sebze içerikli sağlıklı bir diyet programının takibi, düzenli vitamin alımının, yağlı yiyeceklerin ve alkol-sigara gibi alışkanlıkların terk edilmesinin de önemi oldukça fazladır. Yani selülitleri yenmekte en iyi selülit ilaçlarımızın kendimiz olduğu gözden kaçırılmamalıdır.  

]]>
Selülit İltihabı https://www.selulit.gen.tr/selulit-iltihabi.html Sun, 18 Nov 2018 07:26:41 +0000 Selülit iltihabı, Selülit, deriyi etkileyen bakteriyel bir enfeksiyondur. Özellikle deri altı yağlarını ve dermisi etkilediğinden belirtileri arasında artarak büyüyen kızarıklıklar meydana gelir. Kızarıklık olan ve gerçekle Selülit iltihabı, Selülit, deriyi etkileyen bakteriyel bir enfeksiyondur. Özellikle deri altı yağlarını ve dermisi etkilediğinden belirtileri arasında artarak büyüyen kızarıklıklar meydana gelir. Kızarıklık olan ve gerçekleşen bölgeler tam anlamı ile belirgin yapıda olmadığından dolayı deride şişlikler şeklinde görülebilir. Selülit iltihabının olduğu yer kişide ağrılara neden olur. bu iltihap bazen kişide yorgunluk ve ateşe sebebiyet verir ve bununda sebebi lenf damarlarına kadar ilerlemesinden dolayıdır. Selülit dediğimiz durum ve iltihaplanması deri altı dokuları ve ciltte oluşan rahatsızlıklardır. Bu iltihaplanma vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir. Ancak en çok yaygın olarak görüldüğü yer alt bacaklardır. İkinci görüldüğü en sık yer ise yüz bölgesidir. Vücudun diğer bölgelerinde veya ayak kısmında oluşan selülit iltihapları ise genellikle yara ve kesilerden sonra meydana gelir. Selülit iltihabı oluşmasına diğer neden olan faktörler ise; ayakta şişlik, obezite ve yaşlılıktır. Selülit iltihaplanmasına neden olan iki çeşit bakteri vardır. Bu bakteriler Staphylococcus aureus ve  sırayıstreptokoklardır. 

Selülit iltihabı Nedenleri

Selülit iltihaplanması genelde bakteriyel enfeksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkar.
 • Cilt yüzeyinde oluşan ufak yaralanmalar sonucunda,
 • Mikroplar Yaralı halde suda yüzme sonucunda selülit iltihabına neden olur.
 • Bakterilerden kaynaklı selülit iltihaplanması ise, cerrahi müdahale veya damar yolu bulma işlemleri esnasında oluşmaktadır.  
Selülit iltihabı için risk faktörleri 

Selülit iltihaplanmasının oluşmasında risk oluşturacak bir çok çeşit vardır. Bunlar; diyabet hastalığı, diyaliz hastalığı, karaciğer hastalığı, HIV ve zayıf kan dolaşım potansiyeli, Steroid düzenli alımı, Alkol bağımlılığı ya da uyuşturucu, Sıvı retansiyonu, Yeni ameliyat gibidir. Selülit iltihaplanmasının belirtileri bir kaç saat ile bir kaç gün arasında değişiklik göstermektedir. İltihaplanma küçük bir alanda başlamasına rağmen fark edilmediği durumlarda yayılması ilerlemesi hızlı bir seyir içerisindedir. O yüzdende acil tıbbi müdahale gerektiren bir hastalıktır.  

Selülit İltihabı Tanısı ve tedavisi

Selülit iltihaplanmasının tanısı öncelikli olarak fizik muayenedir. Sonrasında doktorunuzun size soracağı soruları yanıtlayarak üzerinizde yapılacak tetkik ve tahlillerin neler olacağı belirlenir. İltihaplanma şüphesi olan kişilerde uygulanacak olan testler kan testleri röntgen, kemik taraması ve CT tarama testleridir. İltihaplanmanın tedavi amacı enfeksiyonu ortadan kaldırmak ve oluşan rahatsızlığı azaltmak üzerinedir. Hastaya ilaç tedavisi uygulanarak tedavisi yapılır ve ortalama olarak bir hafta içerisinde hasta ilaçlara tepki vermeye ve iyileşmeye başlar. Selülit iltihabı için kullanılan ilaç, Antibiyotiklerdir. Bu ilaç genellikle ağız yolu ile alınan cinsten olmakla beraber bazı durumlarda damar veya kas yoluna enjekte ile de uygulanabilmektedir.  

Selülit oluşumunun önlenmesi ve iltihaplanmasının olmaması için bir çok önlem alınabilir. Bunların başında cildi temiz tutmak, cildin kuru kalmaması için nemlendirici ve losyonlar kullanmak, Cilt hasarı oluşmasını önlemek, Turistik olan tatillerde uzun ve kapalı kıyafetler kullanmak, çıplak ayakla dolaşmamak gibi bir çok şeyi yaparken dikkatli yapmak gerekir. Selülit iltihaplanması kolay tedavi edilebilen bir hastalık olmasına karşın kişide daha ciddi hastalıkların olmasından kaynaklı iyileştirilme döngüsü uzayabilmektedir. O yüzdende ciddi rahatsızlıkları bulunan kişilerin günlük yaşamlarının genelinde bu tür hastalıklara neden olacak aktif aktivitelerden uzak durmasında fayda vardır. Sağlıkla kalın. 
]]>
Selülit Kürü https://www.selulit.gen.tr/selulit-kuru.html Mon, 19 Nov 2018 07:25:50 +0000 Selülit kürü, selülit, deri altında yağ birikiminin düzensiz ve aşırı olması sonucu ortaya çıkan bir cilt problemidir. Daha çok bacak, kol ve kalça bölgesinde etkili olur. Portakal kabuğu görünümünde olan selülit dol Selülit kürü, selülit, deri altında yağ birikiminin düzensiz ve aşırı olması sonucu ortaya çıkan bir cilt problemidir. Daha çok bacak, kol ve kalça bölgesinde etkili olur. Portakal kabuğu görünümünde olan selülit dolaşım bozukluğu olarak da tanımlanabilir. Selülit oluşumunu, yanlış beslenme, genetik ve hormonlar tetikleyebilir. Genelde fazla kilo ile özdeşleştirilen selülitin aslında kilo ile alakası yoktur. Çok zayıf kişilerde de selülit görülebilir. Erkeklere nazaran kadınların daha fazla etkilendiği selülit evde hazırlanan doğal selülit kürü ile tedavi edilebilir. Bunların haricinde LPG, AVT, mezoterapi, ozon tedavisi, lazer lipoliz, masaj ve radyofrekans tedavi selülit tedavisi için kullanılan tedavi seçenekleri arasındadır.

Selülit kürü: 10 damla portakal yağı, 12 damla kekik yağı, 10 damla biberiye yağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı susam yağı bir kabın içine alınarak homojen şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım sprey aparatlı bir şişeye koyularak, selülit olan bölgelere püskürtülür. Daha sonra bölgeye hafif hareketlerle masaj yapılarak karışım bölgeye iyice yedirilir. Yarım saat bekletildikten sonra bölge kabak lifiyle ovalanarak yıkanır. 10 günde iki defa tekrarlandığında selülitlerin görünümünü azaltır. Hazırlanan karışım buzdolabında muhafaza edilmelidir.

Elma sirkesi selülit kürü: 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 2 çorba kaşığı yeşil çay, 1 çorba kaşığı demlenmiş filtre kahve, 2 ampul E vitamini, 1 çorba kaşığı deniz yosunu, 1 çorba kaşığı kuru biberiye, 6 su bardağı su ve 1 çorba kaşığı maydanoz selülit kürü için kullanılacak olan malzemelerdir. Bir kabın içine maydanoz, su, deniz yosunu, filtre kahve, yeşil çay ve biberiye alınarak kaynatılır. Kaynayan karışıma E vitamini ve elma sirkesi ilave edilerek ocaktan alınır. Elde edilen karışım soğuduktan sonra cam ve püskürtme aparatı olan bir şişeye süzülerek alınır. Hazırlanan karışım her gün selülitli bölgeye püskürtülerek bölgeye masaj yapılır. 2 hafta boyunca düzenli kullanıldığında selülitlerin görünümünü azaltır.

Bitkisel selülit kürü: Eşit ölçülerde nane yağı, portakal yağı ve buğday yağı homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım selülitlere masaj yapılarak sürülür. Yağ sürüldükten sonra en az yarım saat yürüyüş yapılır. Yağlar ciltte yine en az 2 saat bekletilmelidir. 2 saatin sonunda soğuk suyla ciltte arındırılır. Günlük düzenli olarak yapılabilir.

Selülit kürü: 10 tane toz haline getirilmiş aspirin, 5 tane limon suyu, 2 yemek kaşığı melisa yağı, 2 yemek kaşığı adaçayı, 2 yemek kaşığı okaliptüs yağı homojen şekilde karıştırılarak selülitlerin üzerine masaj yapılarak sürülür. Bölge strech film ile sarılıp 1 saat beklenir. 1 saat sonra bölge soğuk suyla yıkanır. Haftada 2 defa uygulanabilir.

Selülit kürü: 1 kahve kaşığı rezene yağı, 1 kahve kaşığı limon yağı, 1 şeker kaşığı portakal yağı, 1 şeker kaşığı zambak yağı, 1 şeker kaşığı keten yağı ve yarım şeker kaşığı yasemin yağı iyice harmanlandıktan sonra selülit olan bölgeye masaj hareketleriyle birlikte sürülerek iyice yedirilir. Bölge strech film ile sarılır ve 1 saat kadar bekletildikten sonra soğuk suyla yıkanır. Haftada bir ya da 10 günde iki defa tekrarlandığında selülit görünümünde azalma sağlar.

Ballı sirkeli selülit kürü: 1 yemek kaşığı süzme balın içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi eklenir. Karışım hamur kıvamı alana kadar üzerine buğday unu ilave edilir. Elde edilen karışım selülit bulunan bölgelere sürülerek, üzeri strecle kapatılır. 2 saat kadar bekletildikten sonra soğuk suyla yıkanarak temizlenir.
]]>
Nivea Selülit Kremi https://www.selulit.gen.tr/nivea-selulit-kremi.html Mon, 19 Nov 2018 09:59:01 +0000 Nivea Selülit Kremi, kadınların sıkça tercih ettiği selülit probleminden kurtulmak için kullanılan bir krem türüdür. Selülit problemi yaş ve kilo farkı olmadan bir çok kadının yaşadığı bir sorundur. Selülit deri altında Nivea Selülit Kremi, kadınların sıkça tercih ettiği selülit probleminden kurtulmak için kullanılan bir krem türüdür. Selülit problemi yaş ve kilo farkı olmadan bir çok kadının yaşadığı bir sorundur. Selülit deri altında aşırı biriken yağ dokusunun orantısız bir şekilde yayılıp portakal kabuğuna benzeyen bir görünüm yaratmasına denir. Bu görüntü genellikle kaç yaşında olursa olsun kadınları rahatsız eden ve kurtulmak istedikleri bir problemdir. Selülit için piyasada buluna bir çok ürün vardır ve bazıları işe yarar bazıları ise vaat ettiği hiç bir şeyi yerine getiremez. Nivea selülit kremi ise bu kremlerden biridir.

Nivea Selülit Kremi Nedir, Kimler Kullanabilir

Nivea selülit kremi, selülit probleminden kurtulmak isteyen kadınların tercih ettiği piyasa da yaygın olarak bulunan ve sıkça tercih edilen bir kremdir. Piyasa da olan bir çok markadan daha uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilir olması sebebi ile sıkça tercih edilen bir kremdir. Nivea selülit kreminin gerçekten işe yarayıp yaramadığı anlamak için öncelikle selülitin ne olduğu ve hangi durumlarda sadece harici yöntemler ile hangi durumlarda ufak cerrahi müdahaleler ile giderilebileceğine bakmak gerekir. Selülit bir obezite problemi ya da sadece kilolu insanların yaşadıkları bir problem değildir. Selülit gayet zayıf olan insanlarda da rastlanabilir. 

Selülit genetik, hormonal ya da yaşam şekline ve beslenme şekline göre herkeste olabilir. Önemli olan selülitin belirmeye başlandığı anda önlemini almak ve yağ dokusunun derin parçacıklar oluşturmasına izin vermemektir. Selülit sadece başlangıç aşamasında harici yöntemler yani kremler veya losyonlar ile giderilebilir aksi halde küçük cerrahi müdahaleler yapmak gerekebilir.

Nivea selülit kremi başlangıç aşamasındaki selülit sorunlarında etkili olmaktadır fakat krem tek başına nemlendirici uygulanır gibi uygulanır ise hiç bir işe yaramaz. Önemli olan bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak ve yağ dokusunun öbeklenmesini engellemektir. Nivea selülit kremi içerdiği karmin ile bölgede ısıyı artıracak ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olacaktır fakat bununla birlikte mutlaka bir selülit fırçası kullanmalı ve bu fırça yardımı ile masaj yapılmalıdır. Selülit için alınacak fırça mutlaka sert kıllı ve kıllarının ucu yuvarlak yani deriye zarar vermeyecek şekilde olmalıdır. 
Nivea selülit kremini banyodan sonra gözenekler açılmış iken kullanmak daha etkili olmasını sağlayacaktır. Nivea selülit kremi kullanılırken olan selüliti gidermek ve yeni selülit dokusu oluşmasını da engellemek için mümkün olduğu kadar beslenmeye ve yaşam şekline de dikkat etmek gerekir. Özellikle kafein kullanımı azaltılmalı ve günlük egzersiz yapılmalıdır. Aksi halde selülit dokusu engellenemez ve kremin işe yaramadığı düşünülebilir.
Nivea selülit kremini ihtiyaç duyan herkes kullanabilir. Uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilen bir üründür. 
]]>
Selülit Sabunu https://www.selulit.gen.tr/selulit-sabunu.html Mon, 19 Nov 2018 22:47:47 +0000 Selülit sabunu: Selülit derinin altında bulunan yağdır. Yağ dokusu bağ dokusunu ters yöne doğru ittirir ve deri buruş buruş olur. Selülitin insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Ama çok kişi selülitin kötü görünme Selülit sabunu: Selülit derinin altında bulunan yağdır. Yağ dokusu bağ dokusunu ters yöne doğru ittirir ve deri buruş buruş olur. Selülitin insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Ama çok kişi selülitin kötü görünmesinden dolayı rahatsızdır ve biran önce kurtulmak ister. Selüliti bulunan birine kilolu diyemeyiz. Selülit kilodan dolayı meydana gelmez. 36 beden bir kişide bile selülit görmek mümkündür. Şöyle bir şey de var ki kilo veren bir kişi selülitlerini azaltabilir. Erkekten çok kadınlarda görülür. Selülit kötü beslenme, Metabolizmanın yavaş olması, yetersiz fiziksel aktiviteler, az su tüketimi, vücuttaki yağ oranı, cildin renginden dolayı oluşabilir. Açık tenli insanlarda koyu tenli insanlara göre selülit daha çok görülmektedir. Bacak ve kalça bölgelerinde ki selülitlerden kurtulmak için bir çok tedavi yöntemi vardır. Selüliti yok etmek için selülit kremleri bulunmaktadır. Bu kremler yağı eritip cildi düzlemeye yardımcı olur. Bunun dışında lazer tedavisi de uygulanmaktadır. Tedavi olmadan da selülitleri doğal yolla yok etmek mümkündür. Doğal yapılan sabunlar selüliti yok etmeye yarar ve çok iyi sonuçlar verir. En iyi sabun yosun sabunudur. Bir diğer adı ise selülit sabunudur. Yosun yapraklarının kaygan bir yapısı vardır ve cildi derinlemesine temizler. Birçok vitamin içerir ve bu sayede de cildi besler, güzelleştirir. Derideki ölü hücreleri arındırır. Selülit sabunu deniz yosunu ile yapılır. Bitkisel olan selülit sabunları kullanılmalıdır. 

Selülit sabunu faydaları: Ciltteki ölü hücreleri temizler. Diğer bitkisel sabunlar gibi cildi temizler ve güzel görünmesini sağlar. Tıkanmış gözenekleri açar yağ ve siyah nokta oluşumunu engeller. Kan dolaşımını arttırır ve bu nedenle hücrelere fazla oksijen gider. Selülit sabunu kimyasal bir sabun olmadığı için cildi kurutmaz aksine güzel bir görüntü verir. Hassas ciltler için bile şüphesiz kullanılabilir. İçinde bulunan yosun cildin sağlıklı kalmasını sağlar. ciltte bulunan kiri temizler. Mineral bakımından zengindir. Yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur. Bakteri üremesini engeller. Selülit sabunu selüliti yok etmek için en etken bir yöntemdir, hem de doğaldır. 

Selülit sabunu kullanım şekli: Basit bir kullanımı vardır. Selülit bulunan bölgenin her gün düzenli olarak selülit sabunu ile yıkanması gerekir. Sonrasın da ise yıkanan bölge soğuk su ile durulanmalıdır. Düzenli olarak her gün kullanıldıktan 1 ay sonra pürüzsüz bir cilde sahip olunur. Selülit sabunu kullanırken bu süre de düzenli beslenilmesi gerekmektedir. Sağlı yiyecek ve içecekler tüketilmelidir. 
]]>
Doğumdan Sonra Selülit https://www.selulit.gen.tr/dogumdan-sonra-selulit.html Tue, 20 Nov 2018 04:39:03 +0000 Doğumdan Sonra Selülit, Kadınların en büyük problemlerinden biridir. Selülitler genellikle kalçada veya üst bacaklarda oluşur. Hamilelik boyunca oluşan selülitler, doğumdan sonra kadınların korkulu rüyası olmuştur. Gerç Doğumdan Sonra Selülit, Kadınların en büyük problemlerinden biridir. Selülitler genellikle kalçada veya üst bacaklarda oluşur. Hamilelik boyunca oluşan selülitler, doğumdan sonra kadınların korkulu rüyası olmuştur. Gerçekten kötü bir görüntüye neden olan bacaktaki bu selülitlerin oluşum nedenleri selülit içinde biriken yağlardır. Hamilelik boyunca çok fazla kilo alan anne adayı, vücudunda oluşan selülitten habersiz yaşar. Ancak doğum sonrası vücudunda olan selülitleri fark eder. Bu yağlardan kurtulmak selüliti ortadan kaldırmanın başlıca yoludur. 

Doğumdan Sonra Selülit Nasıl Gider

Diyet Uygulayın. Öncelikle selülitlerden kurtulmak için, hamilelik boyunca almış olduğunuz fazla kilolardan kurtulmak için, sıkı bir diyet uygulayın. Beslenme alışkanlıklarınızı düzene koyun ve paketlenmiş olan hazır her türlü gıdadan uzak durun. Özellikle de fast food tarzı beslenmeden uzak olun. Trans yağ içeren doymuş yağ ve doymamış yağlardan kaçının. Bol bol sıvı tüketerek yaktığınız yağları su ile atabilmeniz mümkündür. Bu nedenle sıvı tüketimine dikkat edin. Günde en az 3 litre su tüketin.
Spor yapın. Fazla yağlardan ve özellikle selülitten kurtulmanın en etkili yolu spor yaparak kasları sıkılaşmasını sağlamaktır. Yapılan bilimsel araştırmalara göre platesin selülit kaybolmasına ve kasların daha sıkı olup fit bir vücuda sahip olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda günde bir saatlik yürüyüş de damarların esnemesine ve selülitlerin kaybolmasına fayda sağladığı gözlemlenmiştir. 
Selülit giderici kremler kullanın. Selülit için çok etkili kas sıkılaştırıcı selülit giderici kremler vardır. Ancak günümüzde bu tarz kremlerin talebi çok olunca ister istemez yan ürünlerini çıkaran ve insan sağlığını hiçe sayan pazarlamacılar da fırsat kollamaktadır. Bu nedenle selülit kremlerini doktor tavsiyesi ile mutlaka eczanelerden sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış ve güvenilir kremler olmasına dikkat edin. 
Yediğiniz ve içtiğinize dikkat edin. Yedikleriniz ve içtikleriniz vücuda depolandığı için, fazla yağlı ve tuzlu yiyecekler, ayrıca kola, şekerli ve asitli içecekler vücuda yağ olarak dönüş yapar. Bu durum selülitin artmasına neden olur. Aynı zamanda çayı ve kahveyi azalmanız da selülit yakımını hızlandırır.  

Yukarıdaki bu dört maddeye dikkat etmeniz durumunda selülitleriniz azalacak ve doğum öncesi eski kilonuza geri döneceksiniz. Ancak dikkat ettiğiniz halde bir değişiklik olmadığını görüyorsanız bağışıklık sisteminiz ile ilgili bir sıkıntı var demektir. Bu nedenle zaman kaybetmeden mutlaka alanında uzman bir doktora başvurun. 
]]>
Hamilelikte Selülit Tedavisi https://www.selulit.gen.tr/hamilelikte-selulit-tedavisi.html Wed, 21 Nov 2018 04:10:15 +0000 Hamilelikte selülit tedavisi, selülit en fazla bacak ve kalça bölgelerini etkileyen cildin portakal kabuğu gibi görünmesine sebep olan bir sorundur. Selülit daha çok hamilelikte, ergenlikte ve menopoz döneminde hormon değişimlerini Hamilelikte selülit tedavisi, selülit en fazla bacak ve kalça bölgelerini etkileyen cildin portakal kabuğu gibi görünmesine sebep olan bir sorundur. Selülit daha çok hamilelikte, ergenlikte ve menopoz döneminde hormon değişimlerinin yaşandığı süreçte etkili olur. Selülit oluşumu sıradan yağlı bir doku değildir. Ciltte özellikle yüzeye yakın olan yağ dokusunda hasar oluşmaktadır. Yağ dokusu çevresinde bulunan liflerin yapısındaki bozulmayla, bölgedeki yağ hücrelerinin küçük lobüller şeklinde sıkışma meydana geldiğinden, ciltte portakal kabuğu görünümü oluşur. Hamilelikte hormon seviyeleri değiştiğinden, selülit oluşumları artış gösterir. Hamilelikle birlikte kişinin genetik yapısı, dolaşım sistemi, metabolizma hızı, hareketsizlik, stresli bir yaşam sürme gibi etkenler bulunuyorsa, anne adaylarında selülit daha fazla etkili olabilir. Hamilelikte selülit oluşmasına kadının aldığı kilolarda etkili olur. Bu yüzden selülit bakımından hamilelik dönemi riskli kabul edilir. Özellikle prolaktin ve insülin hormonlarındaki artma, toplardamarın meydana getirdiği mekanik bariyer selülit probleminin artmasına neden olur.

Hamilelikte Selülit TedavisiHamilelikte selülit tedavisi var mı

Hamilelikte daha çok son aylarda ciltteki selülit oluşumları artış gösterir. Bunlar doğumdan sonra biraz düzelme gösterse de, kendiliğinden tamamen geçmeleri biraz zordur. Bu yüzden öncelikle hamilelikte selülit oluşmasına engel olacak tedbirler alınmalıdır. Sağlıklı bir hamilelik süreci geçirilmelidir. Selülit oluşumu sınırlandırılmalıdır. Bunun için her gün yeteri kadar sıvı alınmalı ve doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır. Günlük 2 litrenin altında sıvı alınırsa, selülitlere davetiye çıkarılır. Ayrıca alınan tuz miktarının azaltılması da gerekir. Yağ tüketiminde bitkisel olanlara ağırlık verilmeli, hazır beslenmeden yan, fast food tarzı yiyeceklerden uzak kalınmalıdır. Kafein içeren kahve tüketimi azaltılmalıdır. Bunlar öncelikle hamilelik içinde zararlıdır. Bu yüzden gebe kadınların normalde alması gereken önlemlerdir. Besinlerde sebze ve meyveye ağırlık verilmeli, hamileliğe uygun egzersizler yapılmalı, düzenli yürüyüş programı uygulanmalıdır. Banyoda selülit oluşumuna yatkın olan bacaklar ve kalça bölgesi keselenmeli ve sıcak suyla duş alınmamalıdır. Ayrıca ayakkabılar yüksek topuklu olanlardan tercih edilmemelidir.

Hamilelikte bilinen selülit tedavileri ne yazık ki uygulanamaz. Bu nedenle önerilerde olduğu gibi hamilelikte selülit oluşumunun azaltılmasına çalışmak daha doğru olacaktır. Özellikle ciltten sürülerek kullanılan selülit kremleri hamilelikte kullanılmamalıdır. Kremlerin içeriğindeki etken maddelerin bebeğe zarar vermesi gibi sorunlar yaşanabilir. Hamilelikte dikkatli olsanız da, bir miktar selülit sorununuz olabilir. Bunun için doğumdan sonrasını beklemelisiniz. Bu dönemde lipoliz, mezoterapi, infared ışınları, oksijenterapi, endermoloji LPG gibi yöntemlerle selülit tedavisi yapılabilir.
]]>
Kahve Selülit https://www.selulit.gen.tr/kahve-selulit.html Wed, 21 Nov 2018 20:51:13 +0000 Kahve Selülit, Kahve içinde bulunan kafeinin vücudumuza birçok faydası vardır. Başta iltihap giderici özelliği sayesinde hem tıp hemde kozmetik alanında kür olarak kullanılır. Cilt hastalıklarında kafein içeren kremler kullan Kahve Selülit, Kahve içinde bulunan kafeinin vücudumuza birçok faydası vardır. Başta iltihap giderici özelliği sayesinde hem tıp hemde kozmetik alanında kür olarak kullanılır. Cilt hastalıklarında kafein içeren kremler kullanılmaktadır. Alerjik reaksiyonları da engellemede kullanılır. Ayrıca Türk kahvesi cilt temizlenmesinde ve dinlendirilmesinde kullanılır. Türk kahvesi ile çeşitli maske ve kürler hazırlanılıp birçok alanda kullanılır. Kahve kan dolaşımına da yardımcıdır.

Kahve SelülitSelülit Kahve ilişkisi,

Selülit de ise Türk kahvesinin etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Türk kahvesi ile masaj yada kese yapmak selülitli bölgenin pürüzsüzleşmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Türk kahvesini zeytinyağı ile karıştırıp cildimize uyguladığımızda canlandırıcı etkisi ve siyah nokta oluşumunu önlediği gözle görülür. Telveye kremleştirecek kadar zeytinyağı ekleyip cildinize sürüp 15-20 dakika bekletip yıkayarak uygulayabilirsiniz. Selülitli bölgeye de aynı kürün dışında, kahveyi maden suyu ile karıştırıp masaj yaparak uygulamak ve bölgeyi streç filmle sarmak da etki eder. Bu kür de yaklaşık 1 saat kadar vücutta kalmalıdır. Sonrasında ılık su ile masaj yaparak yıkanmalıdır. Bu kürleri evde kolayca hazırlayıp uygulamak mümkündür. Haftada 1 kere uygulanması yeterlidir.

Kürlerin yanı sıra beslenmeye de dikkat edilmelidir. Yağlı gıdalardan uzak durulması, sebze meyve ağırlıklı beslenilmesi gerekir.Bol su tüketilmelidir. Ayrıca mümkün olduğu kadar düzenli spor yapılmalıdır. Kilo vermek hem sağlıklı olmamızı arttıracak hemde yaşam kalitemizi yükseltecektir. Spor selülitlerin azalmasını da sağlayacaktır.
]]>
Lazerle Selülit Tedavisi https://www.selulit.gen.tr/lazerle-selulit-tedavisi.html Thu, 22 Nov 2018 02:17:54 +0000 Lazerle selülit tedavisi, Günümüzde bayanların korkulu rüyalarından olan selülit bu yöntem sayesinde rahatlıkla kurtulabileceğimiz bir yöntem haline gelmiştir. Selülit ile ilgili yapılan tüm işlerin yanında, lazerle tedavi y Lazerle selülit tedavisi, Günümüzde bayanların korkulu rüyalarından olan selülit bu yöntem sayesinde rahatlıkla kurtulabileceğimiz bir yöntem haline gelmiştir. Selülit ile ilgili yapılan tüm işlerin yanında, lazerle tedavi yöntemi kalıcı bir yapıya sahiptir. Lazerle selülit tedavisi ameliyat olmadan hem bayanlarda selülitten kurtulma hemde bölgesel zayıflamada kullanılır. Bu lazerlerin en önemli özellikleri, tedavi işlemi tamamlandıktan sonra etkisini ve düzelmesinin 3-6 ay arası devam etmesidir. Lazerle selülit tedavisi diğer lazer tedavilerinden farklıdır. Photomology adı verilen teknoloji ile selülitlerin tedavisinde kalıcı olmasını sağlar. 

Selülit, hem erkeklerde hemde bayanlarda olan bir durumdur, ama genelde bu görsel bozukluk bayanlar tarafından rahatsız edici olarak görülür. İnsanlarda ister zayıf, ister kilolu olsun olabilecek bir durumdur. Genelde portakal kabuğu gibi domur domur dediğimiz deri altında kabartılı gibi duran yağ hücrelerinin oluşturduğu tabakalardır. Bu yağ tabakaları zaman içerisinde sertleşerek dışarıdan çirkin bir görünüm verir ve biz tıp dilinde de halk dilinde de selülit diye adlandırırız. 

Lazerle selülit tedavisi dört ana dala ayrılır
 • Diod lazer
 • İnfrared ışık enerjisi
 • Mekanik masaj
 • Vakum etkisidir. 
Özellikle formu bozulmuş, iyice şişmiş, hacim kazanmış selülitlerde infrared enerjisi kullanılır. Deri altında bulunan yağ hücrelerini daha geçirgen bir hale getirir. Bu duruma gelen yağ hücrelerini ikinci aşamada diod lazerle eritilerek tamamen sıvı hale gelir ve yağ dokularını normal sağlıklı hallerine geri getirir. Sonrasında ise üçüncü aşama olan vakumlama yöntemi ve dördüncü aşama mekanik yöntemi ile lenf yollarına aktarılan yağlar vücuttan atılarak arındırılır. 

Lazerle Selülit TedavisiLazerle selülit tedavi uygulama alanları
 • Bacaklar,
 • Basen,
 • Popo,
 • Bel ve karın bölgeleridir. 
Vücutta kollojen ve elastik lif üretimi arttırılarak organizmanın kitsel olmuş yağ dokularını hızlı ve kolay bir şekilde yok olmasını sağlar. Selülit tedavi uygulanırken özellikle dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. 

Bunların arasında
 • Parfüm
 • Çeşitli kremler
 • Losyon
 • Bronzlaştırıcı gibi kremlerin kullanılmaması çok önemlidir. Nedeni ise selülit tedavisi esnasında vücudun temiz saf ve kuru olması gerekir. 
Lazerle selülit tedavisinin yan etkileri
 • Yapılan bölgede hafif kızarıklıklar
 • Vücuda göre bölgede ısı artışı
 • Yapılan bölgede karıncalanma
 • Ciltte yanma hissi gibi durumlardır.    
Bunların sebebi ise kan dolaşımının artması ve cilt altı dokularının hareketlenmesidir. Tedavi uygulandıktan kısa bir süre içerisinde bu şikayetler geçer ve hasta keyifli ve rahat bir dönem geçirir. İlerleyen zamanda masaj hissi vererek vücudu rahatlatır. Unutmayın bayanlar her şeyden önce sağlık ve sağlıklı bir yaşam için vücudumuzun ihtiyaçlarını ve isteklerini dikkate alarak yaşamaktır. Güzellikle kalın.
]]>
Elma Sirkesi Selülit https://www.selulit.gen.tr/elma-sirkesi-selulit.html Fri, 23 Nov 2018 00:09:42 +0000 Elma Sirkesi Selülit, Selülit karın ve basen bölgesinde oluşan portakal kabuğu görünümünde olan çatlaklara denir. Selülit en çok kadınlarda görülen bir durumdur. Ama erkeklerde de oluşabilir, hatta bebeklerde dahi selülit g Elma Sirkesi Selülit, Selülit karın ve basen bölgesinde oluşan portakal kabuğu görünümünde olan çatlaklara denir. Selülit en çok kadınlarda görülen bir durumdur. Ama erkeklerde de oluşabilir, hatta bebeklerde dahi selülit görülmüştür. Selülit bazen kiloya dayanıklı olarak görülse de sadece kilo yüzünden selülit olmaz. Zayıf kişilerde dahi selülit görülebilir. Selülitin başlıca olma nedeni ise şunlardır. Dengesiz ve düzensiz besleme, spor yapmama, yanlış diyetler, yetersiz su tüketme ve fazla yağ oranları ve daha bir çok neden selülite yol açar. Selülit aslında bir hastalık değildir. Kişinin vücudunda oluştuğu için rahatsız edici bir durumdur. Bundan kurtulmanın birçok yolu vardır.
Selülitin günümüzde bir çok tedavi şekli vardır.  Bir çoğundan da sonuç alınır. Ben size evde rahat bir şekilde selülitlere uygulayabileceğiniz bir tarif vereyim. Elma sirkesi her yerde kullanılan elma sirkesi selülitlere de çok iyi geliyor. Şimdi onu hazırlayalım.

Elma Sirkesi SelülitElma sirkesini selülite karşı nasıl uygulanır

Malzemeler
 •  2 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 yemek kaşığı kuru biberiye
 • 1 tutam maydonoz
 • 1 yemek kaşığı demlenmiş kahve filtrelesi
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 5 su bardağı su
Yapılışı:  Suyu bir tencerenin içine alıp kaynatalım. Sonra içine yeşil çay, biberiye, maydonoz ve kahveyi alalım biraz kaynattıktan sonra ocağı kapatalım ve elma sirkesini de ilave edelim. Sonra soğuması için biraz bekleyelim soğuduktan sonra süzelim. Daha sonra ise püskürkmeli cam bir şişenin içine doldurup ağzını kapayalım. Bu karışımı selülitli bölgenize sıkın mesaj yaparak iyice yedirin. Bunu günde bir defa on gün boyunca yapın. Göreceksiniz selülitler büyük bir ölçüde azalmış olacak
]]>
Selülit Giderici https://www.selulit.gen.tr/selulit-giderici.html Fri, 23 Nov 2018 23:49:40 +0000 Selülit giderici, selülit, özellikle kadınları etkileyen, aynalardan kaçıran bir cilt problemidir. Bilinen aksine selülit sadece kilolularda görülen bir problem değildir. Selülit, vücudun arınmaya ihtiyaç duyduğu g Selülit giderici, selülit, özellikle kadınları etkileyen, aynalardan kaçıran bir cilt problemidir. Bilinen aksine selülit sadece kilolularda görülen bir problem değildir. Selülit, vücudun arınmaya ihtiyaç duyduğu gösteren belirtilerden biridir. Yanlış beslenme nedeniyle oluşan toksik maddeler, yağ ve su cilt yüzeyinde selülit oluşumuna yol açar. Erkeklerde de görülen bir sorun olsa da kadınlarda erkeklere nazaran daha fazla görülür. Nedeni ise kadın cildinin daha hassas olmasıdır. Selülit, genetik, yaş, hormonlar, fazla yağlar, yanlış uygulanan diyetler, yanlış beslenme, yaşam biçimi gibi birçok nedenden dolayı kaynaklanabilir. Günümüzde çoğu kadın selülitlerden kurtulmak için birçok yola başvurmaktadır. Selülit bir kez oluştuğunda, oluşan selüliti yok etmek amacıyla kullanılan hiçbir ürün faydalı olmaz.Kullanılan ürünler selülitin görünümünü azaltır ve yeni selülit oluşumunu engeller.

Selülit giderici karışım

 • 12 damla kekik yağı 10 damla portakal yağı
 • Yarım tatlı kaşığı susam yağı
 • Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 10 damla biberiye yağı

Hazırlanışı: Listede verilen yağların tümü uygun bir kabın içinde karıştırılır. Elde edilen karışım püskürtme aparatı olan bir şişenin içine alınır. Hazırlanan karışım bacaklarda selülit olan bölgelere sıkılır ve parmak uçlarıyla masaj yapılarak bölgeye yedirilir. Yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra bacaklar banyoda kabak lifiyle ovulur. Ardından bacaklar bol suyla yıkanarak karışımdan arındırılır. Selülit giderici karışım haftada iki defa düzenli şekilde uygulandığında selülitlerin görünümünde düzelme sağlar.

Selülit giderici bitkisel karışım

 • 5 damla limon suyu
 • 4 şeker kaşığı melisa yağı
 • 4 şeker kaşığı adaçayı
 • 4 şeker kaşığı okaliptüs yağı
 • 10 tane toz haline getirilmiş aspirin

Hazırlanışı: Toz haline getirilen aspirin bir kasenin içine alınarak üzerine listede verilen malzemeler sırayla eklenerek homojen şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım parmak uçlarıyla selülitli alanlara masaj yapılarak tatbik edilir. Yaklaşık 1 saat bekletildikten sonra bol suyla yıkanır. Haftada düzenli olarak iki defa uygulandığında selülit görünümünde düzelme sağlar.

Selülit giderici bitkisel karışım

 • 1 şeker kaşığı rezene yağı
 • 1 şeker kaşığı limon yağı
 • 1 çay kaşığı yasemin yağı
 • 1 şeker kaşığı keten yağı
 • 1 şeker kaşığı zambak yağı
 • 1 şeker kaşığı portakal yağı

Hazırlanışı: Malzeme listesinde bulunan yağların tümü uygun bir kabın içinde karıştırılır. Elde edilen karışımla selülitli alanlara masaj yapılır. Bölge strech filmle sarılarak yarım saat beklenir.

Selülit giderici maskeler

Selülit GidericiKahve maskesi: Filtre kahve blender yardımıyla toz haline getirilir. Hazırlanan toz günlük kullanılan kremin içine eklenerek karıştırılır. Elde edilen kahveli karışım her gün düzenli olarak günde iki defa selülitli bölgeye sürülür. 1 saat bekletildikten sonra soğuk suyla yıkanır. Bunun haricinde Filtre kahve pişirilir ve kalan taneleri bir kabın içine alınarak banyoda selülitli bölgelere henüz sıcakkan sürülür. Ardından bölge kabak lifiyle ovulur. Ciltte kalan kahve tanelerinin üzeri deniz yosunuyla sarılır. Şayet deniz yosunu yoksa strech filmle de sarılabilir. 5 dakika kadar bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır.

Ballı maske: 50 gr bal, 50 gr sirke ve yeteri kadar buğday unu bir kabın içinde hamur kıvamı alana kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım selülit olan bölgeye sürülür ve 2 saat bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra cilt soğuk suyla temizlenir. Maske haftada iki defa tekrarlanabilir.

Doğal selülit maskesi: 2 çorba kaşığı tarçın, 3 çorba kaşığı kil, 1 yemek kaşığı limon yağı ve yeteri kadar su bir kabı]]> Kolda Selülit https://www.selulit.gen.tr/kolda-selulit.html Sat, 24 Nov 2018 13:58:04 +0000 Kolda selülit, başta kadınlar olmak üzere günümüzde birçok kişide meydana gelen bir sorundur. Bu sorun aslında genellikle bacaklarda ve baldırlarda görüldüğü için koldaki kadar dert edilmez. Fakat bazı insanların kol bölgel Kolda selülit, başta kadınlar olmak üzere günümüzde birçok kişide meydana gelen bir sorundur. Bu sorun aslında genellikle bacaklarda ve baldırlarda görüldüğü için koldaki kadar dert edilmez. Fakat bazı insanların kol bölgelerinde de selülitler oluşmaktadır. Oluşan selülitler, son derece rahatsız edicidir. Bunun nedeni ise selülitin cilt üzerinde dalgalı bir yapısının olmasıdır. Özellikle kadınlar, kolda selülit problemlerini gidere bilmek için birçok uğraşlar verirler. Fakat kontrollü olmayan ve bilinçsizce yapılan bu uygulamalar sonuç vermez. Kolda selülitin en büyük nedeni fazla olan kilolardır. Fazla kilolardan oluşmuş olan selülitler, kişilerin kilo vermesine rağmen ortadan kalkmayabilir. Bu nedenle daha önceden kilo almış ve kilo vermiş olan kişilerde de kolda selülit görülebilir. Kolda oluşan selülit, direk olarak insanlarda portakal kabuğuna benzer bir cilt yapısının oluşmasına neden olacaktır. Bu görünüm, sağlık olarak herhangi bir probleme neden olmasa bile estetik olarak birçok kişinin yaşam kalitesini yerle bir etmektedir. Kolda selülit, aslında vücudun bizlere verdiği bir mesajdır. Çünkü selülit sorunu olan kişilerde vücudun ciddi bir arınmaya ihtiyacı vardır. Genellikle yağlı beslenmeye bağlı oluştuğu için yağdan uzak durulması, gerekli olan arınmanın başında gelmektedir. Kolda selülit, deri altında başta yağ olmak üzere bazı toksin maddelerin birikmesi durumudur. Bunların yanı sıra kolda selülit, birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. 


Kolda selülit oluşmasının nedenleri nelerdir
 • Kolda oluşan ya da oluşmuş olan selülitin en büyük nedenlerinden biri tabi ki kişinin yaşıdır. İnsanlarda yaşın ilerlemesine bağlı olarak cildin tam olarak görevini yapamamasına bağlı olarak selülitler oluşmaktadır. Bu nedene bağlı olarak oluşan selülit, vücut sağlığı için herhangi bir tehlike oluşturmaz. Fakat estetik olarak ciddi problemlere neden olur.
 • Bu duruma neden olan bir diğer etken ise kişinin vücudunda salgılanan hormonlardır. Selülit oluşumunda hormonların rolü çok büyüktür. Özellikle östrojen, insülin, noradrenalin ve tiroid hormonlarının dengesizliğine bağlı olarak vücuttaki birçok denge bozulur ve başta kolda selülit sorunu olmak üzere birçok problem ortaya çıkar. 
 • İnsanların bu gibi sorunlardan etkilenmesinin en büyük nedeni de sürekli olarak kötü beslenme ve yanlış diyet programları uygulamasıdır. Eğer kişiler herhangi bir beslenme uzmanına gitmeden kendi başına fazla kilolarından kurtulmaya çalışıyorsa kolda selülit sorunundan etkilenmesi için herhangi bir neden kalmamıştır.
 • Yapılan araştırmalara göre kolda selülit, sigara içen insanlarda çok sık bir şekilde görülmektedir. Son derece yaygın bir şekilde sigara tüketiminin olması, günümüzde hem erkeklerde hem de bayanlarda kolda selülit problemine neden olmaktadır. 
 • Bazı insanlarda bu problem genetiktir. Yani yakın akrabalarından birinde olan selülit sorunu, aile içerisinde bireyden bireye geçmektedir. Bu gibi durumlarda selülit sorunu için tedaviler kişisel olarak problemi çözer. Fakat kolda selülit sorununun genetik özelliği devam eder. 
Kolda SelülitKolda selülit nasıl geçer
Günümüzde çok sayıda insanı etkilemiş olan kolda selülit sorunu, net olarak ortadan kaldırılamamaktadır. Günümüzde teknolojinin bu kadar gelişmiş olmasına rağmen insanların bu sorununun henüz ortadan kaldırılamamış olması tabi ki oldukça üzücüdür. Selülit sorununa çare olarak sadece yağ aldırma uygulamaları vardır. Fakat bu uygulama da birçok cerrah tarafından kişilere önerilmez. Çünkü yağ aldırma işlemi sonrasında çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle sizlerde bitkisel tedavi yöntemleri ve sağlıklı beslenme uygulamalarını seçerek selülitlerinizi doğal bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışın. Bu durum herkes için çok daha sağlıklıdır. 
]]>
Selülit Hastalığı https://www.selulit.gen.tr/selulit-hastaligi.html Sun, 25 Nov 2018 09:45:29 +0000 Selülit hastalığı, cildin altında bulunan yağ dokusunda oluşan hasar sonucunda, cilt yüzeyinin portakal kabuğu denilen görünümde olmasına denir. Bu estetik olarak hoş olmadığı gibi, sağlık açısından da sorun haline gelebi Selülit hastalığı, cildin altında bulunan yağ dokusunda oluşan hasar sonucunda, cilt yüzeyinin portakal kabuğu denilen görünümde olmasına denir. Bu estetik olarak hoş olmadığı gibi, sağlık açısından da sorun haline gelebilir. Cilt altındaki yağ dokusundaki sıkışma ve liflerin hasar görmesiyle cilt bu şekilde pütürlü hale gelir. Ciltte hem görsel olarak, hem de temas edildiğinde sert ve pürüzlü yapısı ortaya çıkar. Bu sorun kadınları erkeklerden daha fazla etkiler. Toplumda her 10 kadının 9 tanesi farklı derecelerde selülit sorunu yaşar. Özellikle basen bölgesinde, kalça, dizler, bacaklar, bileklerde iç kısımlar selülit hastalığından etkilenir. Bunun oluşumunda hormonların etkisi olduğu kadar, genetik etkenler, alkol ve sigara, tuz tüketiminin fazlalığı, suyun az içilmesi, stres, doğum kontrol hapları, dolaşım sistemi sorunları, metabolizma hızı gibi etkenlerde etkili olur. Kadınlarda ergenlikte, gebelik ve menopozda hormon seviyeleri farklılaştığından, selülit hastalığı daha fazla görülür. Selülit hastalığı şiddetine göre sınıflandırılır.

Selülit HastalığıSelülit hastalığı nasıl sınıflandırılır

Selülit hastalığı özellikle üst bacaklarda kolayca fark edilecek değişimlere neden olur. Sanki cilt dokusu üzerinde tanecikli bir yapı gibi kendini gösterir. Bunların görünümü derecesine göre sınıflandırılmaktadır. Bunların ilk iki derecesi daha kolay tedavi edilebilir. Bunlardan sonraki selülitlerin tedavisi daha uzun sürer.

1. derece selülit hastalığı: Fazla belirgin olmasa da, gözle fark edilebilen selülit oluşumudur. Cilt elle sıkıştırıldığında daha fazla belli olur. Bu kişilerin vücut yapısı sıkıdır ve deformasyon oranı azdır. Oldukça kolay tedavi edilebilir.

2. derece selülit hastalığı: Bu selülitleri elle sıkıştırmasanız bile görebilirsiniz. Ebatları biraz daha büyük olan selülitler bacakların iç kısımlarında, kalçada, dizin üstünde deformasyona neden olur. Yatar vaziyette kendini fazla belli etmez. Erken müdahale edilirse, tedavisi de kolay olur.

3. derece selülit hastalığı: Selülitler bu aşamada büyümüş olurlar. Cilde dokunduğunuzda engebelerin olduğu fark edilebilir. Ayrıca dokunma sırasında ağrı hissedilir. Bacaklar ve kalça gevşek bir dokuya sahip olur, sarkmalar oluşur. Bu selülitlerde yatarken fark edilmeyecek durumda olabilir. Ancak tedavisi biraz daha uzun sürer.

4. derece selülit hastalığı: Bu derecedeki selülitlerde cilt girintilerin daha fazladır. Çapları da büyümüştür. Bacaklarda pantolonun altından bile fark edilebilir. Cilt daha ağrılıdır ve elastikiyet önemli oranda azalmıştır. Hastalarda genellikle varis sorunu da bulunur. Yatarken bile fark edilecek yapısal bozukluk meydana gelmiştir. Bunların tedavisinde oldukça sabırlı olunması gerekir.

Selülit hastalığı nasıl tedavi edilir

Hastalığın tedavisinde kişinin yaşı, kilosu, genetik yapısı, boyu gibi etkenler değerlendirmeye alınarak, var olan hastalıkları, kullandığı ilaçları göz önüne alınıp uygun bir tedavi belirlenir. Tedavide hedef selülit dokusunun çözünmesi, buradaki yağların enerjiye çevrilmesi, metabolizma hızının arttırılması ve yağ yakmanın sağlanmasıdır. Bu sayede cilt kendini toparlayacak, kas yapısı düzelecek, vücuttaki toksinler dışarıya atılacak ve dolaşım düzelecektir. Seanslar halinde uygulana tedavide ciltteki düzelme her aşamada kendini gösterir. Bu tedavide mezoterapi, lazer gibi uygulamalar kullanılır. Kişininde bu esnada günlük yaşamında bazı düzenlemeler yapması gerekir. Bunlar beslenme ve hareketlilik açısından uygulanan önlemlerdir.

Selülit hastalığı oluşumu nasıl engellenir
 • Beslenme düzeninde tek tip beslenmeden uzak durulmalıdır
 • Gün içinde bol su içilmeli, tuz azaltılmalıdır
 • Aç kalmadan, öğünler az ve sık yeme şeklinde dü]]> Selülit Çayı https://www.selulit.gen.tr/selulit-cayi.html Mon, 26 Nov 2018 05:40:24 +0000 Selülit çayı, özellikle bayanların alternatif yöntem olarak kullandığı bir tedavi şeklidir. Selülit ne genetik nede ciltle ilgili bir rahatsızlıktır. tamamen kişinin beslenme tarzı yaşam tarzı ve hayat koşulları arasında k Selülit çayı, özellikle bayanların alternatif yöntem olarak kullandığı bir tedavi şeklidir. Selülit ne genetik nede ciltle ilgili bir rahatsızlıktır. tamamen kişinin beslenme tarzı yaşam tarzı ve hayat koşulları arasında kendini unutmasından çıkan bir sonuçtur. Bu arda sadece kilolu insanlarda olur yargısı da yanlıştır. Bir çok zayıf insanda bu sorunla yüz yüzedir. Asla kilolu kişilerle sınırlandırmayacağımız bu durum hafife alınmamalı ve kaç kiloda olursanız olun başınıza gelebileceği bilerek bilinçli bir şekilde olmaması yollarını hayatınızın düzeni içerisine almanız gerekmektedir. Zaten olanlarda ise birçok tedavi yönteminin yanında evde de rahatlıkla kendi kendimize giderebileceğimiz selülit vakaları vardır. 

  Selülit çayı, özellikle yeni başlayan da oldukça işe yarasa da burada asıl önemli olan tek başına yeterli olmadığıdır. Beslenme şeklinizden tutanda gündelik hayatta düzenli spor yapışınızda kadar hepsi selülitten kurtulma için gereklidir. 
  Bitkisel selülit çayları ile var olan selüliti azaltmak, hatta yok etmek mümkündür. Gıda ürünleri satılan marketlerde hazır paketlerde olan çaylarla bu selülitlerden kurtulabilirsiniz. Fakat evimizde bitkilerin en doğal halleri ile kendi elimizle yaptığımız yağ yakıcı çayların yerini tabi ki tutamaz.

  Selülit ÇayıEvde selülit çayı yapmak için gerekenler;
  • Rezene, 
  • Anason,
  • Papatya,
  • Biberiye,
  • Sinameki 
  • Funda yaprağı,
  • Kuşburnu gibi bitkilerdir.
  Bu bahsettiğimiz bitkilerin selülit üzerindeki etkisi uzun vadede görünür. O yüzden bitkilerden hemen sonuç alırım ve kurtulurum diye düşünmeyiniz. 

  Selülit çayının hazırlanışı;

  Belirttiğimiz tüm bitkileri birbiriyle karıştırarak harmanlayın ve cam bir kavanoza yerleştirin. Her gün hazırladığımız karışım çayından bir tutam alarak 1 litre sıcak suya bırakıp 25 dakika bekledikten sonra sabah kahvaltılarının hemen arkasına tok karnına içiniz. 15 gün sonra vücudunuzda değişimlerin ilk adımlarını hissetmeye başlayacaksınız. Kişinin beden yapısına göre bu süre azalabilir yada çoğalabilir. Bu bahsettiğimiz bitkilerin dışında evde alternatif bitkilerle de bunu yapabiliriz. Örneğin maydanoz, defne yaprağı, kiraz sapı, ısırgan otu gibi bitkilerden de yararlanabilirsiniz. 

  Rezene bitkisini tek başına selülit çayı olarak hazırlamak mümkündür. Rezeneyi bir yemek kaşığı kadar yine belirttiğimiz gibi kaynamış sıcak suya atıp bekledikten sonra günde iki kez tok karnına tüketebilirsiniz. Ya da dilerseniz metabolizmanızı hızlandırmak için sabah aç akşam yemekten önce alabilirsiniz. Düzenli olarak saatleri değişmeden tüketeceğiz rezeneli selülit çayının zaman içerisinde olumlu etkileri göreceksinizdir.
  ]]>
  Selülit https://www.selulit.gen.tr/selulit.html Mon, 26 Nov 2018 12:22:39 +0000 Selülit, Çoğul insana sanki medikal kelime anlamı gibi gelse de selülit aslında derinin altında oluşan yağ topluluğundan başka bir şey değildir. Selülit oluşmasına neden olan yağ dokusunun, orada bulunan bağ dokusu Selülit, Çoğul insana sanki medikal kelime anlamı gibi gelse de selülit aslında derinin altında oluşan yağ topluluğundan başka bir şey değildir. Selülit oluşmasına neden olan yağ dokusunun, orada bulunan bağ dokusunu ters yönde çevirerek cildimize inişli ve çıkışlı buruş buruş bir şekilde göstermektedir. Üstünde selülit bulunan bir çok insan, selüliti kötü bit görüntü oluşturduğu için kurtulmak isterler, ancak selülit sağlığımız açısından da oldukça zararlı olan bir durumdur. Bunun için selüliti kötü görüntüsü için değil de sağlığımızı düşünerek kurtulma çabasına girmelidirler.

  Vücudunda selülit bulunan bir kimse, çok kilolu olduğu anlamına gelmemektedir. Selülit sıfır beden ve çok zayıf dediğimiz kişilerde de ortaya çıkabilmektedir. Kilolu kişilerde daha çok görülmektedir. Aşırı kilosundan kurtulmak isteyen kişiler, kilo verdikçe doğal olarak selülitlerinden de kurtulacaktır. Selülit daha çok bayanlarda görülmekte olup, bazı erkeklerde de görülebilmektedir. Selülit oluşmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Sizi çok şaşırtacak nedenlerden birisi de, genetik olmasıdır. Yani akrabalarınızın herhangi birinde selülit varsa, sizde de görülme ihtimali oldukça yüksektir. 

  Selülitin oluşmasına neden olan diğer faktörler ise;
  • Kötü beslenme
  • Yavaş çalışan metabolizma
  • Yeteri kadar spordan uzaklaşma
  • Aşırı yağlı beslenme şekli
  • Farklı farklı diyet uygulama
  • Sıvı alımının yetersiz olması
  • Cildimizin kalınlığı ve ten rengi
  • Vücuttaki hormonal değişiklikler
  • Vücut ağırlığındaki toplam yağ oranı
  Selülit oluşmasına başlıca yetersiz, dengesiz ve kötü beslenme şekilleri daha çok neden olmaktadır. Aşırı yağlı beslenme abur cubur diye tarif ettiğimiz kola, cips, aşırı çikolata, hamburger gibi bol yağlı ürünler fazlaca tüketmek doğal olarak vücut olarak ta bölgesel olarak ta yağ birikimine neden olacaktır. Kişiden kişiye değişen yavaş çalışan metabolizma da fazlaca alınan yağı yakmada yetersiz kalınca, selülit oluşur. Bundan dolayı metabolizmayı hızlandırıcı besinler tüketmek bize bu konuda yardımcı olacaktır. Spor yapmamak, hareketsiz kalmak kilo almamıza neden olarak selülitin oluşmasına neden olur. Bunun için en azından günlük yarım saatlik yürüyüşler bundan dolayı kilo alımına engel olacaktır. Kilo vermek ve selülitlerden kurtulmak için yapılan yöntemlerden birisi de diyetlerdir. Ancak bilinçsizce yapılan farklı farklı uygulanan diyetler bize ters yönde etki verebilmektedir. Bizim için doğru olan diyet uygulaması, bu yönde eğitim almış ve diyetisyenlerden alınan kendimize uygun diyetleri uygulamaktır. Vücuttaki hormonal değişimlerde selülit oluşmasına neden olan faktörlerden birisidir. Özellikle bayanlarda hamilelikte dönemlerinde vücutlarında hormon değişimleri anne adaylarına kilo aldırmakta ve doğal olarak selülit oluşumuna neden olmaktadır. Yine aynı şekilde vücudumuzda gerçekleşen herhangi bir ameliyat sonrası alınan ilaçlar da hormon değişimini tetikleyerek, kilo alımı gerçekleşir ve selülit oluşabilmektedir. Selülit oluşmasına neden olan faktörlerden birisi de vücudumuzdaki derinin kalınlığı ve ten rengidir. Vücut ten rengi koyu olan kişilerde selülit daha az görülmektedir. Tam tersine açık renkli tene sahip olan kişiler zamanla selülit oluşumu daha çok görülmektedir. Bundan dolayı açık tenli kişiler selülit olan bölgeye cilt fondötenlerle kapatarak gizlemeye çalışırlar. 

  SelülitSelülit tedavisi

  Selülitten kurtulmak için özellikle dengeli beslenme ve sık spor yaparak kurtulabilmektedir. Bunun yanında doğru diyet uygulayıp, kilo vermek de bizi selülitten kurtarır. Özellikle bacaklarda ve kalçalarda oluşan yağ birikimi olan selülitten kurtulmak için piyasada birçok tedavi ve ürünler bulunmaktadır. Ancak bu tedavi yöntemleri ve ürünler herhangi bir işe yaradığını ve kalıcı olduğunu gösteren bir kanıt yoktur. Selülit tedavisinde daha]]> Selülit Masajı https://www.selulit.gen.tr/selulit-masaji.html Mon, 26 Nov 2018 18:42:31 +0000 Selülit masajı, Günümüzde birçok alternatif yöntemler arasında belkide en çok kullanılandır. Kan dolaşımı ve bağ dokusu bozukluğudur. Selülit, kan ve lenfler arasında olan dolaşımın durması, yağ dokularındaki şekil boz Selülit masajı, Günümüzde birçok alternatif yöntemler arasında belkide en çok kullanılandır. Kan dolaşımı ve bağ dokusu bozukluğudur. Selülit, kan ve lenfler arasında olan dolaşımın durması, yağ dokularındaki şekil bozukluğu ve yüksek miktarda vücutta birikmiş toksinlerin bir sonucudur. Selülit masajı ile dolaşım bozukluğu, yağ dokularının sertleşmesini ve toksitleri atmakta kullanılan bir yöntemdir. 10 ile 15 seans arasında selülit üzerindeki etkileri kanıtlanmıştır. 

  Selülit tedavisinde uygulanan iki yöntem vardır.
  • Dolaşım masajı,
  • Lenfatik drenaj masajı,
  Dolaşım masajları: Direk olarak lenf ve kan dolaşımı için kullanılan bir yöntemdir. Bu masaj yöntemi ile deri altındaki kan ve lenf dolaşımı hareketlendirilerek dokunun canlanması sağlanır ve kanı bacaklardan göğüse doğru hareketlendirir. Masajda belirgin parmak hareketleri ile kullanılmış gereksiz lenflerin atılması sağlanır.

  Lenfatik drenej masaj: Bu yöntemde yine kan dolaşımını hızlandırarak vücudumuzda bulunan toksin ve ödemin atılmasını sağlar. Bu masaj lenf dolaşımı üzerinde etkilidir. lenf sisteminde tıkılıp kalmış lenf sıvısının hareketlenmesini sağlar. 

  Selülit MasajıSelülit masajının kullanıldığı bölgeler;
  • Karın,
  • Bacaklar
  • Kollar masajın vücutta uygulandığı bölgelerdir.
  Birde bunların dışında Tam masaj dediğimiz yada diğer ismiyle İsveç masajı dediğimiz yöntem vardır. Bu yöntem, 45 dakika kürler halinde uygulanır ve masaj esnasında yoğun nefes alıp verme kişide bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Yoğun iş temposu, yorgunluk, ve vücut ağrıları gibi durumlarda İsveç masajı etkili bir yöntemidir. Aynı zamanda vücudun kendini toparlaması için kullanılan bu yöntem düzenli bir yaşam felsefesi olarak hayata geçirildiğinde vücutta oluşacak selülitin için yada oluşmaması için kullanılan bir yöntemdir. 

  Selülit masajların da en önemli olan ayaklar ve bacaklardır. Çünkü kan dolaşımı insan vücudunda ayaklarda başlar ve devir daimi sağlar. Ayaklara uygulanacak selülit masajı sayesinde insan vücudunda olan kasılmalar lenf ve kan devir daimi için çok önemlidir. 
  ]]>
  Selülit Ameliyatı https://www.selulit.gen.tr/selulit-ameliyati.html Tue, 27 Nov 2018 10:15:23 +0000 Selülit ameliyatı, Selülit bayanların baş belası durumuna gelmiştir. 20 yaşlara kadar selülit oluşmaya başlandı artık. Yemeklerin dikkat ve özensiz şekilde tüketmesi sonucunda meydana gelir. Selülit kolay gitmez. Uzun ve zorl Selülit ameliyatı, Selülit bayanların baş belası durumuna gelmiştir. 20 yaşlara kadar selülit oluşmaya başlandı artık. Yemeklerin dikkat ve özensiz şekilde tüketmesi sonucunda meydana gelir. Selülit kolay gitmez. Uzun ve zorlu bir süreç ister. Ve bol spor yaparak ancak istenilen sonuca ulaşılır. Selülit tuzun, yağın vücudun belli yerinde birikip yağlanması sonucunda meydana gelir. Kimi insanların vücut yapısı kilo vermeye yatkın olmadığı için çok zorlanırlar. Bu durum da selülitin gitmesi çok olur ve zamanlarda vücuda daha çok oturur. Bu gibi durumlarda doktor tavsiyesi üzerine selülit ameliyatı önerilir. Ameliyat ile kişi istediği fiziğe ulaşabilir. Selülit tedavisinde birçok değişik yöntem kullanılmaktadır. Doktor tavsiyesi olmayan selülit ilaçları vücuda yan etkisi sonucunda zarar verebilir. Ve kimi insanın vücudunda yaramadığı için daha çok selülit oluşmasına sebep olabilir. Selülit sadece bacaklar da oluşmaz. Vücudun birçok yerinde meydana gelir. Kol, göbek, basen gibi.

  Selülit AmeliyatıSelülit ameliyatın nasıl yapılır

  İlk olarak doktor ile vücudun hangi bölgesine yapılacağı tespit edilir. Daha sonra kan tahlilleri yapılarak hastanın durumu kontrol edilir. Selülit ameliyatı üç kısım da gerçekleştirilir. Deri, bağ dokusu ve kaslarda, bu üç bölgeye tedavi yapılır. Selülit vücudunda biriken yağlarda oluştuğu için vakum ile yağ alma işlemidir. Zor ve ağrısı çok olan bir ameliyattır. Hastaya kontur verilirken incelmesi de sağlanır. Ameliyatı çok uzun süren bir ameliyat değildir. O yüzden aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Ameliyatın sonrasında giydirilen ağ kısmında açıklığı olan özel bir korse çalışılan bölgelerde oluşacak olan ödemi sınırlar. Ve o korse ameliyattan sonra 7-8 gün boyunca hiç çıkartılmaz. Tabi doktorlar genellikle 1 ay kadar kullanmasını önerir. Ameliyat sırasında deriye bir sıvı enjekte edildiği için ameliyat sonrasında biraz sızı oluşur oda zamanla geçer. Ameliyattan sonra 1-2 ay çok önemlidir. Bu süreçteki yemeye dikkat edilmelidir ve spor yapılmalıdır. Spor yapılması derinin daha çabuk iyileşmesini sağlar. 
  ]]>
  Selülit Bitkisel Çözüm https://www.selulit.gen.tr/selulit-bitkisel-cozum.html Wed, 28 Nov 2018 01:12:04 +0000 Selülit bitkisel çözüm, Bütün kadınların şikayetleri arasında olan selülit, bayanların kendilerine küsmelerine neden olmaktadır. Selülit, doğrudan cilt yüzeyinin hemen altında bulunan depolanan yağlardır. Bu yağ tabakalar Selülit bitkisel çözüm, Bütün kadınların şikayetleri arasında olan selülit, bayanların kendilerine küsmelerine neden olmaktadır. Selülit, doğrudan cilt yüzeyinin hemen altında bulunan depolanan yağlardır. Bu yağ tabakaları cilde esnekliği veren kolajen liflerinin zayıflamasına neden olmakta ve cilde yüzeyinde çukurlu bir görünüme neden olmaktadır. Selülit genelde bacak kaslarını az çalışan bayanlarda oluşmaktadır. Başlangıçta portakal kabuğu şeklinde görülmekte olan selülit önlem alınmadığı takdirde zamanla belirginleşmektedir, bacaklarda görünümü olumsuz şekilde etkilemektedir. Selülit Kan dolaşımın zayıf olduğu bölgelerde kalça, uyluk ve basen bölgelerinde görülmektedir. 

  Selülit Bitkisel ÇözümSelülite neden olan sebepler;
  • Uzun süre boyunca hareketsiz kalmak. Çok ayakta veya oturmak.
  • Doğum kontrol hapları kullanmak kilo yapmakta olup, bu kilo alımına bağlı olarak selülit oluşmaktadır.
  • Dengesiz beslenme selülitin oluşmasında kaçınılmaz bir etmendir.
  • 3 beyazdan uzak durmak. Fazla un, şeker ve tuz kullanmak.
  • Ani kilo alıp veya vermekte derinin bu duruma kendini ayarlayamadığından deride oluşan sarkmalar meydana gelmektedir.
  • Östrojen hormonu seviyeleri
  • Vücutta su kaybı
  • Sigara gibi kötü alışkanlar kullanmak 
  Selülitin uçucu olan yağları masaj yaparak vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu yağlar; hindistan cevizi yağı, badem yağı ve zeytinyağı gibi yağlar olması vücudun tahriş olmasını önleyebilirsiniz. Bu bitkisel yağlar toksinleri ve kan dolaşımını  hızlandırdığı için selülitleri hızlıca yok etmektedir. Ayrıca bu yağları cildin tahriş olmaması için tek başına kullanmamakta fayda vardır. Size selülit için uçucu yağ karışımı vereceğim ;
  • 1.karışım, 4 damla adaçayı yağı, 4 damla rezene yağı, 5 damla rezene yağı,15 damla limon yağını yarım bardak taşıyıcı yağla birlikte karıştırarak vücudunuza sabahları spordan sonra selülit olan  bölgeye sürün. Düzenli kullanıldığı takdirde selülit görünümünü azaltmada işe yaramaktadır.
  • 2. karışım, Mineral, vitamin ve antioksidan zengini olan yağlarda kan dolaşımını etkilediği için selüliti gidermektedir. Bunun için üzüm çekirdeği yağı ve avokado yağını karıştırıp içine deniz tuzunu da koyup 1-2 damlada greyfurt yağını ekleyelim. Düzenli kullanımın takdirde selüliti ciddi şekilde azaltmaktadır.
  Bu bitkisel karışımlardan ziyade kişinin beslenme ve hareket alışkanlıkları değişmediği takdirde selülitin gitmesi bir mucize olmaktadır. Bunun yanı sıra bol bol hareket edilmesi gerekmektedir.
  ]]>
  Selülit Enfeksiyon https://www.selulit.gen.tr/selulit-enfeksiyon.html Wed, 28 Nov 2018 08:21:25 +0000 Selülit enfeksiyon, Deri altı dokularını etkileyen oluştuğu bölgede yayılma riski çok yüksek olan bir cilt enfeksiyonudur. Bu enfeksiyon çeşidi deriyi etkilen ve bakteriyel bir enfeksiyon çeşididir. Özellikle de deri altı yağ Selülit enfeksiyon, Deri altı dokularını etkileyen oluştuğu bölgede yayılma riski çok yüksek olan bir cilt enfeksiyonudur. Bu enfeksiyon çeşidi deriyi etkilen ve bakteriyel bir enfeksiyon çeşididir. Özellikle de deri altı yağlarını etkiler. Deride kızarıklık şeklinde görünmeye başlar ve olduğu bölgede şişlik belirtileri olur. Enfeksiyon olan yerde genelde bastırıldığı zaman ağrılar oluşur bu yürüme esnasında da bacaklarda ise hissedilebilir. Enfeksiyon bazen lenf damarlarını da etkileyebilir. 

  Selülit enfeksiyonlar genelde yüz ve ayaklarda oluşan enfeksiyon çeşididir.

  Selülit enfeksiyonun sebepleri;
  • Ayaklarda kesik yaralanmalardan sonra çıkar.
  • Obezite,
  • Ayaklarda şişme,
  • Yaşlılık, 
  • Cilt yüzeyinde hemen deri altı olan bakteriler gibi.
  Ciltte oluşan enfeksiyonlar genelde derinin hemen yüzeyinde beliren kaşıntı yanma ve kızarıklık şeklinde görülen bir enfeksiyondur. Hastada ateş ve yanma hissi uyandırır. Bu  arada selülit enfeksiyonu olup olmadığı altta bulunan kemik ve kemik iltihabının araştırılması gerekir.

  Selülit EnfeksiyonSelülit enfeksiyonundan doğacak durumlar;
  • Zayıflamış bağışıklık sistemi,
  • İntravenöz ilaç kullanımı,
  • Selülit öyküsü,
  • Egzama ve sporcu ayağı gibi ciltte çatlaklara yol açan cilt durumları gibi. 
  Selülit enfeksiyon belirtileri;
  • Ağrı ve yanma hissi,
  • Ciltte kızarıklık veya enflamasyon,
  • Cilt yüzeyinde sıkılık, parlaklık ve şişlik oluşması,
  • Ateş,
  • Rahatsızlığın olduğu yerde hassasiyet durumu, dokunamama gibi
  • Titreme veya üşümeler,
  • Yorgunluk,
  • Cilt hastalıkları, terleme, kendini sürekli yorgun hissetme gibidir.
  Teşhis ve tedavisi;

  Selülit enfeksiyon belirtileri nadiren mümkün olan hücre kültür mekanizması dikkate alınarak belirlenir. Tedavisi için ise, ağız yolu ile alınan antibiyotikler  kullanılır. Antibiyotikler arasında penisilin uygulamada alerjik reaksiyon var mı diye bakılmalıdır ve var ise alternatif antibiyotikler kullanılmalıdır. 

  Uyku hali, yorgunluk gibi durumların oluşması kızarıklık belirtileri selülit enfeksiyonun dağıldığına işaret eder. Bu belirtiler oluştuğu takdirde hemen tıbbi müdahale için hekimlere başvurulması çok önemlidir. 
  ]]>
  Yeşil Çay Selülit https://www.selulit.gen.tr/yesil-cay-selulit.html Wed, 28 Nov 2018 19:36:21 +0000 Yeşil Çay Selülit, yeşil çay tüketimi kişinin daha sağlıklı, genç, sıkılaşmış ve ışıldayan bir vücuda sahip olmasının doğal bir yolu olarak gösterilmektedir. Ayrıca yeşil çay vücutta selülit oluşumuna en etkili ol Yeşil Çay Selülit, yeşil çay tüketimi kişinin daha sağlıklı, genç, sıkılaşmış ve ışıldayan bir vücuda sahip olmasının doğal bir yolu olarak gösterilmektedir. Ayrıca yeşil çay vücutta selülit oluşumuna en etkili olan çözümlerden birisidir. Yeşil çay aynı zamanda kırışıklıklara karşı oldukça etkilidir, özellikle cildin daha taze kalmasına yardımcı olmaktadır. Yeşil çay vücuda sağlık verirken cilde de pek çok faydası bulunmaktadır. Yeşil çay vücuttaki mevcut olan yağları yakma etkisine sahip olmaktadır. Bu şekilde vücuttaki yağları yaktığı için kolaylıkla dağıtılmasına faydalıdır. Hatta metabolizmayı hızlandırdığı için selülit gidermede kullanılan içeceklerin arasında yer almaktadır.

  Yeşil Çayın Selülite Karşı Etkisi, her kadının korkulu rüyası olan selülitler aynı portakal kabuğu şeklinde kötü görünmesinin sebebi ile oldukça rahatsız edici bir durum oluşturmaktadır. Bacaklarda meydana gelen selülit, ödem ve varis hem kötü bir görünüm olmasına neden olurken, aynı zamanda cildin hızlı bir şekilde yaşlandığını göstermektedir. Ancak düzenli olarak yeşil çay tüketimi daha pürüzsüz bacaklara sahip olmak için en etkili ve doğal olan yollardan birisi olarak bilinmektedir. Hatta pürüzsüz olan bacaklar genellikle daha genç ve sağlıklı vücudun olduğunun bir göstergesidir. Bunun dışında yeşil çay vücuttaki damarların kalitesinin artmasında oldukça etkili olduğu söylenmektedir. 

  Yeşil Çay SelülitYeşil Çayın Faydaları Nelerdir, özellikle yeşil çay yüksek oranda içerdiği antioksidan sayesinde cildin daha hızlı bir şekilde tazelenmesine ve yenilenmesine çok faydalıdır. Ayrıca yeşil çay cildi tazelerken, aynı zamanda kalojen üretimini de sağlamaktadır. Erken yaşlarda düzenli olarak gün içerisinde içilen yeşil çay sayesinde cildinizin kırışmasını büyük ölçüde engellenmesine yardımcı olmaktadır. Bunların dışında yeşil çay göz çevresinde ortaya çıkan yorgunluk belirtilerinden kolaylıkla kurtulmak için kullanılabilir. Erken dönemlerde günde 3 defa yeşil çay tüketimi ile çok sağlıklı ve taze bir cilde kolaylıkla sahip olunabilir. Selülit oluşumu kesinlikle kilo alma problemi değildir, ancak selülit tedavisinde etkili olan yol ise sağlıklı bir şekilde kiloya ulaşılmasıdır. Yeşil çay vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı atılmasında yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda birden çok rahatsızlıklar için başta kanser olmak üzere yeşil çay tüketilmesi önerilmektedir. 
  ]]>
  Yosun Yağı Selülit https://www.selulit.gen.tr/yosun-yagi-selulit.html Thu, 29 Nov 2018 09:49:29 +0000 Yosun yağı selülit, uygulaması vücutta bulunan olumsuz oluşum olan selülitin giderilmesinde oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılır. Yosun yağının vücutta bir çok olumlu etkileri varken; bunların arasında selülit giderme Yosun yağı selülit, uygulaması vücutta bulunan olumsuz oluşum olan selülitin giderilmesinde oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılır. Yosun yağının vücutta bir çok olumlu etkileri varken; bunların arasında selülit giderme özelliği ilk sıralarda yer alır. Ayrıca yosun yağı içerdiği zengin mineraller sebebiyle cilde yumuşaklık ve sıkılık kazandırır. Bunun yanı sıra antioksidan özelliği ile cildin temizlenmesine katkı sağlar. 

  Yosun yağının faydaları

  İnanılmaz faydası olan yosun yağının özellikle selülit gibi oluşumların giderilmesine katkı sağlarken deride bulunan çatlaklarında giderilmesinde oldukça faydalıdır. Ayrıca cildi sıkılaştırma özelliği açısından da kullanıldığı bilinmektedir. Yosun yağının içerisinde bulunan E vitamini ve A vitaminleri sayesinde cilt için besleyici özel kazandırırken; zayıflama sürecinde de büyük oranda katkı sağlar. Yosun yağı cildin pürüzsüz görünmesi için kullanılırken, kuruluk gibi problemlerin giderilmesinde katkı sağlar. Ayrıca kilo vermek için kullanılan maddelerin arasında yer alırken; düzenli kullanımı ile incelmiş bir beden elde edilir. Cildin güzelleşmesi ne yumuşamasına fayda sağlar. İçerdiği Kalsiyum, magnezyum bileşenleri sayesinde vücudun gerekli ihtiyaçlarını karşılarken; hormonlarda bulunan dengesizliklerin giderilmesini sağlar. Ayrıca B vitamini ve çinko içeren yosun yağı saç ve saç diplerine uygulandığı zaman inanılmaz dolgunluk ve parlaklık kazandırır.

  Yosun Yağı SelülitYosun yağını selülit için uygulama

  Yosun yağı günde bir kez selülit olan bölgelere uygulanması halinde inanılmaz etkiler ile karşılaşılır. Öncelikli olarak birkaç damla yosun yağını bacak bölgelerine, bacağın arka baldır kısmına masaj yaparak uygulanması halinde bu bölümde bulunan selülitlerin yavaş yavaş giderildiği gözlenecektir. Ayrıca yosun yağının içerdiği sıkılaştırıcı etkisi ile sarkmış derinin giderilmesine katkı sağlanırken; görünümün daha fit olmasına katkı sağlanır. Yosun yağı her gün uygulanarak selülit olan bölge uygulanması ile selülitin azaldığı fark edilir. Ayrıca vücudunda yoğun olarak selülit bulunan kişilerin günde iki sefer yosun yağını uygulanarak bu işlemden daha etkili sonuçlar alınması sağlanır. Sarkmış deri, basen bölgeleri, kalça bölgeleri ve özellikle bacaklarda bulunan selülitler için yapılan masajlı uygulama sayesinde derinin yosun yağını daha iyi emmesini sağlamasından dolayı daha etkili olur. Böylece bu bölgelerde incelme oluşurken; pürüzsüz bir vücut elde edilir. Ayrıca selülitin giderilmesine katkı sağlarken kilo ve doğum ile alakalı olan yırtık ve çatlak gibi oluşumların giderilmesinde de büyük etkiler yaratır. Ara vermeden uygulanacak yosun yağı selülit tedavisi ile mükemmel sonuçlar elde edilir. 
  ]]>
  Orbital Selülit https://www.selulit.gen.tr/orbital-selulit.html Thu, 29 Nov 2018 11:06:32 +0000 Orbital selülit, göz çevresinde ve göz kapağında oluşan bir enfeksiyon çeşididir. Genelde üst yolunum enfeksiyonu aracılığı ile yayılma gösterir. Orbital selülit rahatsızlığı hastada görme kaybına ve hayati tehlik Orbital selülit, göz çevresinde ve göz kapağında oluşan bir enfeksiyon çeşididir. Genelde üst yolunum enfeksiyonu aracılığı ile yayılma gösterir. Orbital selülit rahatsızlığı hastada görme kaybına ve hayati tehlikeye neden olacağından yatarak tedavi uygulanır. Bu enfeksiyon göz çevresindeki bakterilerin neden olduğu bir enfeksiyondur. Göz çevresinde kızarma, yanma, şişme hissi ile fark edilir. Çocuklarda ateş de yapar. Yetişkinlere nazaran çocuklarda görülme olasılığı daha yüksektir. Erken teşhis ve tedavi ile risk taşıyan bir enfeksiyon olmasa da geç tanı konulması hastanın görme kaybına ve hatta hayati riskine yol açar. Enfeksiyonun ilerlemesi durumunda tedavi süreci geç başlar ise görme çukuruna kadar inen enfeksiyon kalıcı körlüğe sebep olur. O yüzden erken tedavinin önemi büyüktür. 

  Orbital selülitin nedenleri;

  Göz kapağında bulunan bakterilerin yarattığı bu enfeksiyon bir çizik yada böcek ısırığının nedeni olabilir. Bu tür durumlarda orada olan bakteriler enfeksiyon oluşumunu hızlandırır. Üst yolunum rahatsızlıkları ile de göze kadar sıçrayan bir enfeksiyonda olabilir. Ya da başka bir deri enfeksiyonu ile bulaşıcı bir şekilde de kendini gösterebilir. 

  Orbital selülitin belirtileri;
  • Göz ve çevresinde kızarıklık
  • Şişlik şeklinde belirtileri vardır.  
  Tanı; Gözün muayene işlemi ile enfeksiyonun dışsal görüntüsü ve içeride olan durumu tetkik ve tahlillerle belirlenir. Fiziksel muayene sonucu görme sorunu yaşıyor ise hasta yayılıp yayılmadığının tespiti yapılır. Kan testi ve akıntılardan tetkikler yapılır. Bu işlem yapılmaz ise ciddi komplikasyonlara yol açar. Özellikle enfeksiyonun yüzdeki durumunun anlaşılması tomografi çektirilmesi gerekir. 

  Orbital SelülitTedavisi; Hafif dereceli enfeksiyonlarda erken teşhis sayesinde oral yolla alınan antibiyotiklerle enfeksiyon iyileştirilir. Küçük çocuklarda ise durum yatarak tedaviyi gerektirir ve intravinöz olarak antibiyotikler hastaya verilir. Eğer ki Orbital enfeksiyona iyice dönüşmüş bir enfeksiyon ise hasta sürekli izlenerek antibiyotikler verilir. Göz içerisinde oluşan basıncı gidermek için cerrahi müdahaleler yapılabilir. 

  Orbital selülit; 
  • Yumuşak doku enfeksiyonudur.
  • Her yaş gurubunda görülebilir.
  • Diş enfeksiyonu ile başlayıp lokal bir enfeksiyona dönüşebilir.
  • Sinüzit gibi rahatsızlıkların oluşumundan kaynaklanabilir.
  • Göz ameliyatları sonrasında cerrahi işlem sırasında enfeksiyon yolu ile olabilir.
  Orbital selülit, yüzünden görmede yaşanacak sıkıntılar ;
  • Optik kayma, 
  • Görmede azalma,
  • Gözün sinirlerinde bozulma olabilir. 
  Eğer ki oluşan apseler de herhangi bir düzelme gözükmez ise, apselere acil drenaj uygulaması yapılır. Yada damar içi hemen antibiyotikler verilir. Komplike yaşanmayan Orbital selülitte hastanın yatış süresi 10-15 gün arasıdır. Yatarak tedavi süreci sonlansa da oral yolla alınacak ilaçlar bitene kadar alınmaya devam edilmelidir. Buda ortama 1 hafta kadar daha tedaviye devam etmesi demektir.
  ]]>
  Selülit Diyeti https://www.selulit.gen.tr/selulit-diyeti.html Fri, 30 Nov 2018 05:31:11 +0000 Selülit diyeti, dolaşım bozukluğuna bağlı olarak gelişen bir cilt problemidir. Erkeklere oranla kadınlarda daha fazla görülse de günümüzde erkeklerde selülite maruz kalabilmektedir. Kan dolaşımı bozukluğuyla baş Selülit diyeti, dolaşım bozukluğuna bağlı olarak gelişen bir cilt problemidir. Erkeklere oranla kadınlarda daha fazla görülse de günümüzde erkeklerde selülite maruz kalabilmektedir. Kan dolaşımı bozukluğuyla başlayan selülit, damar duvarlarından sızıntı yaparak çıkan serumun, doku aralıklarında toplanarak dokularda ödem oluşmasıyla ortaya çıkar. Selülit, hormonal nedenler, genetik, kadın cildinin doğal yapısı, damar yetmezliği, beslenme, ani kilo alma ya da verme, hareketsiz bir yaşam tarzı, toksik madde kullanımı, kabızlık, karaciğerde fonksiyon bozukluğu, stres, doğum kontrol hapı kullanımı gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkar. Daha çok uyluğun üst kısmında, diz ve bilek iç kısmında, baldırlarda ve üst bacaklarda görülür. Selülit oluştuktan sonra tamamen yok etmek mümkün değildir. Ancak uygulanacak bazı yöntemlerle selülit kontrol altına alınabilir. Uygulanacak bazı maskeler, egzersiz hareketler, bitkisel yağlar ya da diyet selüliti kontrol altına almak için uygulanabilir. Yazımızın devamında selülit diyeti tarifine ulaşabilir, selülitlerden kurtulmak ya da korunmak için uygulayabilirsiniz.

  Selülit DiyetiSelülit diyeti 1. Gün

  Diyet sürdürüldüğü sürece her gün sabah uyanır uyanmaz, kahvaltı yapmadan önce 1 bardak ılık suyun içine bir miktar bal ve limon suyu eklenerek içilir.

  Sabah: 1 su bardağı kadar az yağlı yoğurt, 2 tane ceviz ve 3 ince dilim ananas

  Ara öğün: 3 tane kepekli bisküvi

  Öğle: Izgarada ya da fırında pişmiş 1 porsiyon tavuk göğsü, 2 tane orta boy salatalık, 1 ufak porsiyon greyfurt salatası

  Ara öğün: 1 dilim çavdar ya da kepek ekmeği, maydanoz ve 2 tane yumurta akı

  Akşam: 1 kase az yağlı yoğurt kullanılarak hazırlanmış cacık, 5 yemek kaşığı buğday makarnası, 1 küçük porsiyon ananas salatası

  Gece: 3-4 tane kayısı kurusu

  Selülit diyeti 2. Gün

  Sabah: 3 adet diyet bisküvi, 1 bardak tarçınlı kayısı kompostosu

  Ara öğün: Yarım su bardağı yağsız diyet yoğurt

  Öğle: Izgarada pişmiş bir porsiyon tavuk göğsü, 1 tane zeytinyağlı enginar

  Ara öğün: 2 tane kepekli grisini ve 1 kibrit kutusu kadar az yağlı peynir

  Akşam: 4 yemek kaşığı bulgur pilavı, bol yeşillik ve limon kullanılarak hazırlanmış salata, 1 tane zeytinyağlı enginar

  Gece: 1 fincan yeşil çay ve 4-5 tane çilek

  Selülit diyeti 3. Gün

  Sabah: 2 dilim kızartılmış kepek ekmeği, 3 tane yumurta akından hazırlanmış omlet ve bol maydanoz

  Ara öğün: 2 tane orta boy salatalık

  Öğle: 1 tane ızgarada pişmiş balık, soğan, tere, roka ve sivribiberden oluşmuş bir porsiyon salata, 1 porsiyon sebze çorbası

  Ara öğün: 1 su bardağı diyet ayran, 2 tane diyet bisküvi, 1 bardak kuru erik

  Akşam: Sivribiber ve sarımsak kullanılarak hazırlanmış 4 yemek kaşığı bulgur pilavı, 1 porsiyon bol limonlu sebze çorbası, 1 porsiyon kabak yemeği

  Gece: 1 kase çilek

  Selülit diyeti 4. gün

  Sabah: 1 kibrit kutusu kadar dil peyniri, 4 tane kepekli bisküvi, maydanoz ve 2 tane salatalık

  Ara öğün: 7-8 tane yeşil erik

  Öğle: 1 porsiyon ızgara ya da fırında pişmiş tavuk göğsü, 1 porsiyon ıspanak salatası, 1 tane domates

  Ara öğün: 1 su bardağı diyet ılık sütün içine 1 tane çubuk tarçın, 2 tane incir tatlısı

  Akşam: 3 tane közlenmiş biber, 2 tane salatalık, 8 yemek kaşığı diyet yoğurt, 5 yemek kaşığı diyet makarna

  Gece: Bir avuç fındık

  Selülit diyeti 5. Gün

  Sabah: 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 2 tane salatalık]]> Bacakta Selülit https://www.selulit.gen.tr/bacakta-selulit.html Fri, 30 Nov 2018 18:06:59 +0000 Bacakta selülit, deri altındaki fazla ve düzensiz yağ birikmesi ile oluşan, özellikle bacak, kalça ve üst kol bölgesinde bulunan bir dolaşım bozukluğudur. Görüntü açısından portakal kabuğu gibi pürüzlü bir cilt görünüm Bacakta selülit, deri altındaki fazla ve düzensiz yağ birikmesi ile oluşan, özellikle bacak, kalça ve üst kol bölgesinde bulunan bir dolaşım bozukluğudur. Görüntü açısından portakal kabuğu gibi pürüzlü bir cilt görünümü verir. Erkeklerden ziyade kadınların çok fazla dert ettikleri selülit, tedavisi hala mümkün olmayan bir problemdir. 


  Selülit, kilo değişiminde daha çok ortaya çıkabileceği gibi, aslında bir kilo problemi değildir. Çünkü zayıf insanlarda ve hatta birkaç aylık bebeklerin cildinde de selülite rastlanabilir. Bunun en büyük nedeni beslenme şeklidir.  Kilolu bir kişi, kilolarından kurtulunca selülitlerin de yok olacağını düşünür. Halbuki vücuda yerleşen bir selülitin kaybolma ihtimali neredeyse yoktur. Bu yüzden selülit oluşmadan önlem almaya çalışmak çok daha etkili olacaktır. 

  Bacakta Selülit Oluşumunun Nedenleri
  • Genetik faktörler, selülit oluşumuna bir etken olabilir. Eğer annede, ablada  selülit varsa, sizde de olması oldukça normaldir. 
  • Selülit oluşan bölgede kan dolaşımı yavaş olduğu için, kan dolaşım şekli de önemli nedenlerdendir. 
  • Vücut yapısı, deri altındaki yağ dağılımı, metabolizma hızı ve kan dolaşımı bozukluğu gibi birçok faktör selülitin oluşumunu tetikler. 
  • Genel olarak cilt yaşlanmaya başladığında, selülit artar. Bunun nedeni de, cildin yüzeyi inceldiği için içerideki yağ tabakalarının yüzeye çıkmasıdır. Ancak bu her zaman aynı etkiyi vermeyebilir. Selülit oldukça genç yaşta da ortaya çıkabilmektedir. 
  • Kadınlarda hormon değişikliği olduğu dönemlerde (hamilelik ve bebek emzirme gibi), bu hormon değişikliğine bağlı selülit oluşumu görülmüştür. Yani hormonal değişimler de selülite neden olabilmektedir. 
  • Selülit, vücuttaki yağın cilt yüzeyine çıkması olduğuna göre, vücuttaki yağ oranı da selülitin oluşumu için önemli bir etkendir. Vücuttaki yağ ve karbonhidrat oranı ne kadar fazla ise selülitin oluşum oranı da o kadar yüksektir. 
  • Hareket etme alışkanlığı hiç olmayanlarda veya yetersiz hareket edenlerde selülit daha çok görülmektedir. 
  • Sigara kullanan ve hazır gıda tüketimi fazla olanlar da selülit için risk grubunda bulunurlar. Ayrıca alkol tüketimi de tehlikelidir.
  • Düzenli beslenmek çok önemlidir. Kilo vermek için doktor kontrolü olmadan yenilen sağlıksız yiyecekler,  insan vücudunu kötü etkilediği gibi selülite de sebep olur. Ayrıca çok sık kilo alıp vermek de selülit oluşumu için zemin hazırlamaktadır. 
  • Az su içmek de bir selülit nedenidir. Günde an az 2-3 litre su içilmelidir. Fazla kafein  içeren içecekler de vücuttaki kan dolaşımını olumsuz etkilediği için selülit artar. 
  • Dar kıyafet (özellikle dar pantolon) giymek ve sürekli topuklu ayakkabılar kullanmak da selülit için oluşum sebebidir. 
  Bacakta SelülitBacakta Selülit Oluşumu İçin Alınacak Önlemler
  • Öncelikle düzenli ve sağlıklı besinler yemek çok önemlidir. Yağ, protein ve karbonhidrat alımını eşit olarak dağıtmak gerekir. Kilo vermek için aç kalmak yada sağlıksız besinler yemek size daha kötü sonuçlar getirebilir. Bu konuda uzman diyetisyenlerden yardım almak daha doğru olur. 
  • Oldukça fazla hareket etmek ve mümkün olduğunca düzenli egzersiz yapmak gerekir. 
  • Kendinizi rahat edebileceğiniz kıyafetler ve rahat topuksuz ayakkabılar giymek çok önemlidir. 
  • Bol bol su içmek gerekir. 
  • Alkol, sigara, çay, kahve ve gazlı içecek tüketimi mümkün olduğunca azaltılmalı hatta tamamen bırakılmalıdır. 
  • Tuz tüketimini azaltmak da önemli tedbirlerdendir. 
  Bu önlemler bacakta selülit oluşumunu engeller denilemez, sadece tedbir alınmış olur. Çünkü selülit genetik faktör olabileceği gibi düz taban sorunu olan kişilerde de görülebilir. Selülit derecesi çok yüksek ise, görünüm kötülüğünün yanı sıra ağrı da oluşturabilir. Böyle durumlarda mutlaka bir doktor kontrolüne ihtiyaç vardır. 
  ]]>
  Ayakta Selülit https://www.selulit.gen.tr/ayakta-selulit.html Sat, 01 Dec 2018 02:51:11 +0000 Ayakta selülit, oluşumu ayağın farklı yerlerinde oluşabileceğinden dolayı gerekli önlemler  alınmadığı taktirde bu sayıda artış da olabilmektedir. Selülit lif içeren bağ dokuların içindeki deri altı yağların bulunmas Ayakta selülit, oluşumu ayağın farklı yerlerinde oluşabileceğinden dolayı gerekli önlemler  alınmadığı taktirde bu sayıda artış da olabilmektedir. Selülit lif içeren bağ dokuların içindeki deri altı yağların bulunması ve bunların çıkıntı oluşturması ve insan vücudunun herhangi bir derisinde çukurlar ve yumrular şekilde farklı yerlerde oluşması veya görülmesi olayıdır. Genellikle kalın vücut bölgelerinde ,bacaklarda ve karın bölgesinde en sık görülen yerler olarak bilinir. Fakat uzun zamandan beri ayakta selülit oluşumu da görülmüştür. Selülit en çok ergenlik dönemi  sonrası kadınlarda görülmeye başlar. Bazı araştırmalarda erkeklere göre kadınlarda görülme oranının %85-90 olduğu bilinmektedir. Tabi genel olarak bu durumun sadece fiziki açıdan kaynaklandığı bilimsel olarak kanıtlanmış olmaktadır. Hormonlardan kalıtıma doğru geçen bazı önemli faktörün karmaşık olan bir kombinasyonu sonucunda ortaya çıkabileceği düşünülmektedir. Ayakta selülit oluşumuna neden olay birçok etken vardır. Bunların en önemli sebepleri arasında sinir ve stres yer almakla beraber aynı zamanda tüketilen yiyecekler ve bunların yağ oranları da önemli açıdan rol oynamaktadır.

  Ayakta SelülitAyakta selülit olmasına etki eden faktörler
  • Diyabet hastalığı geçirmiş olanlar veya devam eden herhangi kalıtsal hastalıklar.
  • Kaslara yeterli miktarda veya oranda kan gitmemesi, zayıf venöz veya lenfatik boşaltım olarak bilinen önemli hastalık sonrası varisli damarlar.
  • Kronik olarak hepatit veya siroz tarzında olan karaciğer hastalıkları.
  • Egzama gibi tahriş edici hastalıklar, sedef hastalığı, suçiçeği çıkması veya aşırı sivilce oluşması gibi deri de lezyonlara neden olabilecek bulaşıcı tarzda hastalıklar.
  • Çok dar veya yanlış ayakkabı seçimi.
  • Uzun saatler boyunca iş veya başka nedenlerden dolayı uzun süre ayakta sabit durmak.
  • Ayakta şişlik belirtisi ile başlayan hastalıklar.
  • Yürürken zorluk çekmeye neden olan rahatsızlıklar.
  Bunlar sadece ayak selülitine etki edebilecek faktörler arasında bazıları olarak bilinmektedir. Bu durum ciddi rahatsızlıkların başlangıcı olabilir ve uzman doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Ayak üzerinde oluşan bu yağ topluluğu olarak bilinen rahatsız edici görüntü bazen başka hastalıkların da belirtisi olabileceği unutmaması gereken önemli bir konudur.
  ]]>
  Suna Dumankaya Selülit https://www.selulit.gen.tr/suna-dumankaya-selulit.html Sun, 02 Dec 2018 01:38:32 +0000 Suna Dumankaya selülit, selülit neredeyse her kadının yaşamış olduğu ortak sorunlardan biridir. Erkeklere nazaran kadınlarda daha fazla rastlanan selülit, kadınların vücut yapısının yağlanmaya daha müsait olması Suna Dumankaya selülit, selülit neredeyse her kadının yaşamış olduğu ortak sorunlardan biridir. Erkeklere nazaran kadınlarda daha fazla rastlanan selülit, kadınların vücut yapısının yağlanmaya daha müsait olmasından kaynaklanmaktadır. Kadınların vücudunda biriken yağlar birçok etkene bağlı olarak dışarıdan hoş görülmeyen selülitlere neden olmaktadır. Selülitle mücadele edebilmek için kadınlar birçok yola başvurur. Basen, bacak, kol ya da kalça gibi bölgelerde daha sık rastlanılan selülit kilolu olanların haricinde zayıf kadınlarda da görülür. Suna Dumankaya'nın önermiş olduğu tariflerle selülitlerle mücadele edilebilir.

  Suna Dumankaya Selülit çayı

  • Kuşburnu
  • Rezene
  • Anason
  • Sinameki
  • Biberiye
  • Funda yaprağı
  • Kuşburnu

  Suna Dumankaya Selülit Çayı Hazırlanışı: Eşit miktarlarda olan tüm malzeme bir kabın içine alınarak harmanlanır. Her gün sabah yarım litre su kaynatılarak hazırlanan karışımdan bir tutam kaynamış suyun içine atılır. 1-2 dakika demlendikten sonra süzülerek fincana alınır. İçine bir miktar bal eklenip içilmeye başlanabilir. Günde bir fincan içilmesi yeterlidir.

  Suna Dumankaya SelülitSuna Dumankaya Selülit Maskesi

  • 20 adet aspirin
  • 10 tane limon suyu
  • Limon suyu ölçüsünde susam yağı

  Suna Dumankaya Selülit Maskesi Hazırlanışı: 10 tane limon sıkılarak suyu bir kasenin içine alınır. Aynı ölçüde susam yağı limon suyunun içine eklenir. 20 tane aspirin havanda dövülerek toz haline getirilir ve limon suyunun üzerine ilave eklenerek karıştırılır. Haırlanan karışım selülit bulunan bölgelere masaj yapılarak sürülür. Yaklaşık 10-15 dakika bekletilerek yine masaj hareketleriyle yıkanır. Haftada 2 defa uygulanabilir.

  Suna Dumankaya Selülit İçin Elma Sirkesi

  1 çay bardağı elma sirkesi bir kabın içine alınır ve üzerine 1 çay bardağı elma suyu eklenerek karıştırılır. Karışımın içine 4-5 damla limon yağı ve biberiye yağı eklenir. Elde edilen karışım selülit bulunan alanlara masaj yapılarak tatbik edilir. Bölge strech filmle sarılarak 60 dakika beklenir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra ılık su yardımıyla yıkanır. Ardından bölgeye nemlendirici özelliği olan losyon ya da krem uygulanır.

  ]]>
  Doğum Sonrası Selülit https://www.selulit.gen.tr/dogum-sonrasi-selulit.html Sun, 02 Dec 2018 02:59:31 +0000 Doğum sonrası selülit, kadınlarda başlıca bir sorun olan selülit, her yaşta görülebilir. Bayanlarda ciddi kilo problemi olan, diyet yapıp geri bırakan vücudun ciddi anlamda sarkmaları na ve selülitlere yol açar.  Özellikle ka Doğum sonrası selülit, kadınlarda başlıca bir sorun olan selülit, her yaşta görülebilir. Bayanlarda ciddi kilo problemi olan, diyet yapıp geri bırakan vücudun ciddi anlamda sarkmaları na ve selülitlere yol açar.  Özellikle kadınların düzensiz beslenme sigara kullanma, ve alkol alımı gibi sebeplerden dolayı daha sık artan sorunlar arasındadır. Hamilelik sonrası selülit, oluşumu daha fazla artış göstermektedir. Hamilelikte alınan kilo artışı ile daha fazla selülitin artması, hormon dengelerinin değişmesi döneminde ortaya çıkar. Önlem alınması gereken konu üzerinde selülitler, oluşmadan önce  baştan önüne geçilebilinir. Kadınlarda cildini iki parmak arasında kıstırılması, durumunda dış tabakada girinti ve çıkıntı meydana gelir. Bu nedenle görsel olan çirkin görüntü selülitin oluştuğunu gösterir. Tıp dilinde tedavisi mümkün olan hastalık olarak belirtilir. Selülitin bazı türleri şiddetli ağrılı olabilir basınç olan yerleri vardır bu basınç, sonucu sinir lifleri etkilenerek ağrıya sebebiyet verir. Bu tür görüntülerin, giderebilmesi için gerek kendi çabanızla veya gerek görülürse bir doktor yardımı ile bu olayı çözebilirsiniz.

  Doğum Sonrası SelülitSelülit neden oluşur.

  Yaygın olarak bilinen selülit sadece kilo, alıp veren kişilerin derdi değildir. Bu nedenle selülitlerden kurtulmaya yönelik bir yaşam tarzı benimsemelisiniz. Aksi halde, içinden çıkılmayacak sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Yağın vücutta beslenme kaynaklı toksit maddelerin suyu ciltte biriktirerek selülit olmasına neden olur. Oluşan görüntü portakal kabuğu şeklini alır ve bu görüntü itibari ile bayanlarda cilt problemi kaçınılmaz bir sorundur. Sebep olan nedenlerden biri ise genetik bir durum olabilir, ve zayıf olanlarda selülitle karşı karşıya gelebilir. Yaş olarak yaşlanan kadınların cildi esnekliğini, ve sıkılığını  kaybeder. Cilt dış etkenlerden etkilenerek, zayıflar ve incelir bu durumda cildin altında depolanmış yağı dış yüzeye yansıtır. Beslenme alışkanlığı düzenli olan kişiler ve spor yapan kadınlarda daha nadiren selülitle karşılaşılır. Hormonlarında etken bir madde olduğunu unutmamalıyız ayrıca doğum yapan bayanlarda çoğunlukta sık rastlanılır.

  Doğum sonrası selülitten nasıl kurtulabiliriz

  Kabul edilmesi zor olsa da kadınlarda ortak bir sorundur. Çeşitli selülit kremleri fazla etken sebep değildir yararları olmaz. Sağlıklı kalabilme adına hayatınızdan öncelikle şekeri, yağı, ve tuzu tüketmemek gerekir. Etkenlerin başlı sebeplerin den biridir. Ayrıca doğum sonrası vereceğiniz kilolarla sarkan vücudu spor yaparak toparlaya bilirsiniz. Doğum sonrası emzirmek selülitler için son derece faydalıdır. Sağlıklı yaşama ve olabilme adına bol, bol su tüketip spor yapmak selülitten kurtulmanın yollarıdır. Düzenli beslenmek  dikkat etmek ve ayrıca bunların yanı sıra gerek görülürse  ilerlemiş olan selülitlerden  doktordan destek alarak kurtulmak mümkündür.
  ]]>
  Doğal Selülit Kremi https://www.selulit.gen.tr/dogal-selulit-kremi.html Sun, 02 Dec 2018 23:54:24 +0000 Doğal Selülit Kremi; Selülit, bayanlar için oldukça kötü bir görüntüdür.  Bundan dolayı tatile bile gidilmekten çekinilir. Selülit kremlerine tonlarca para dökmek istemeyenler için, evde yapılabilecek doğal selülit kremi al Doğal Selülit Kremi; Selülit, bayanlar için oldukça kötü bir görüntüdür.  Bundan dolayı tatile bile gidilmekten çekinilir. Selülit kremlerine tonlarca para dökmek istemeyenler için, evde yapılabilecek doğal selülit kremi alternatifleri bulunmaktadır. Bir çok kişinin faydasını gördüğünü duyduğum ve bizzat denemiş olduğum doğal selülit kremi tarifini, sizinle de paylaşmak istedim.

  Malzemeler;
  • 50 mg bebe kremi
  • 15 damla portakal yağı
  • 5 damla tarçon yağı
  • 2-3 damla limon yağı
  Doğal Selülit KremiYapılışı; Bebe kremleri paraben ve zararlı kimyasal maddeler içermediğinden dolayı, tercih edilmektedir. Markası çok önemli değildir. Dilediğiniz bir bebe kremi markasını seçebilirsiniz. Portakal yağı ve limon yağı bilindiği üzere, selülite karşı koruyan yağlardır. Tarçın yağı da, yine selülit oluşumuna engel olacak bir yağ çeşididir. Bu doğal selülit kremini yapmak için, küçük bir kavanoza ihtiyaç vardır. Bitmiş bir krem kutusunu da iyice temizleyip kuruladıktan sonra, kullanabilirsiniz. Kesinlikle cam olmalıdır. Kavanoza bebe kremini koyulduktan sonra, yağlar da eklenip, tahta bir spatula yardımı ile iyice harmanlanmalıdır. Krem, yapıldıktan en az 10 saat sonra kullanıma hazırdır. Kremi 1 ay boyunca, günde bir kez kullanmak gerekmektedir. Bir ayın sonunda, yeni bir karışım hazırlanmalıdır.
  ]]>
  Evde Selülit Tedavisi https://www.selulit.gen.tr/evde-selulit-tedavisi.html Mon, 03 Dec 2018 22:59:37 +0000 Evde Selülit Tedavisi, Selülit, beş kadının üçünde görülen bir problemdir. Özellikle bacak ve kalçalarda portakal kabuğu görünümü görülmekte. Yapılan araştırmalara göre selülit meydana gelme nedeni, vücuttaki yağ ve Evde Selülit Tedavisi, Selülit, beş kadının üçünde görülen bir problemdir. Özellikle bacak ve kalçalarda portakal kabuğu görünümü görülmekte. Yapılan araştırmalara göre selülit meydana gelme nedeni, vücuttaki yağ ve dokuların dengesiz çalışmasında oluşmaktadır. Selülit problemini genellikle şişman kadınların yaşadığı düşünülse de bir çok zayıf kadın da yaşamaktadır. Selülit tedavisi imkansız değil ama biraz pahalı olduğunda kimse yaptıramıyor. Selülit tedavisi evde çok rahatlıkla yapılır ve maliyeti de oldukça düşük. Evde selülit tedavisi için bir kaç önerimiz den bahsedelim.

  Evde Selülit Tedavisi İçin Sirke Maskesi, evde selülit tedavisi için sadece doğal elma sirkesi yeterli olacaktır. Yarım çay bardağı su yarım çay bardağı elma sirkesi karıştırın. Elma sirkesi ve suyu bire bir ölçekte karıştırın. Elma sirkesi ve su karışımının içine bir çay kaşığı nane yağı, bir çay kaşığı biberiye yağı eklenebilir. Yapmış olduğunuz bu karışımı selülit bölgeye iyice yedirene kadar sürün ve üzerini strch veya naylon ile iyice sarın. Yaklaşık olarak 1-1,5 saat bekleyin daha sonra yıkayıp hemen ardından nemlendirici sürün.

  Evde Selülit TedavisiEvde Selülit Tedavisi İçin Ballı Sirke Maskesi, bal ve sirkeyi eşit bir şekilde karıştırın ardından buğday unu ilave ederek kulak memesi yumuşaklığında hamur elde edin. Yapmış olduğunuz hamuru selülit olan bölgeye yapıştırın ve strch ile sarın 2 saat kadar bekletin ardından yıkayın ve nemlendirici sürün. Yapılan bu işlem üzerine ertesi gün tuzsuz yağsız lor peynirini aynı bölgeye sürün 2 saat bekletin daha sonra yıkayın. Düzenli olarak bir hafta bu işlemi yapın sonucu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

  Evde Selülit Tedavisi İçin Doğal Maske, sarmaşık yaprağı ile kırlangıç otunu yarım saat kadar suda kaynatın. Ot karışımının suyunu süzün elde edilen posaya yulaf unu ilave ederek lapa kıvamına gelecek şekilde susam yağı ile iyice yoğurun. Yapmış olduğunuz karışımı temiz bir beyaz beze ince tabaka halinde sürün ve selülit olan bölgeye sarın. Yaklaşık 3 saat kadar sıcak bir ortam da bekleyin. Evde selülit tedavisi için doğal maskeyi üç hafta kadar düzenli bir şekilde uygulayın.
  ]]>
  Selülit Sporu https://www.selulit.gen.tr/selulit-sporu.html Tue, 04 Dec 2018 07:57:30 +0000 Selülit Sporu, zamanla selülit den kurtulmak için yaptığımız bazı hareketlere verilen genel isimdir. Selülit geçmişten beri, herkesin başına gelen yada gelecek olan hormonsal dolaşımın düzgün olmamasından kaynaklanan bir de Selülit Sporu, zamanla selülit den kurtulmak için yaptığımız bazı hareketlere verilen genel isimdir. Selülit geçmişten beri, herkesin başına gelen yada gelecek olan hormonsal dolaşımın düzgün olmamasından kaynaklanan bir dengesizliktir. Tıbbi açıdan aslında hücrenin içindeki su ve yağ miktarının artmasından ileri gelen bir hastalıktır. Genellikle sadece bayanlar da olduğu zannedilen bu rahatsızlık, erkeklerde de hatta çocuklarda ve bebeklerde görülebilir, bunun bir hastalık olduğunu bilmeyen kişiler, at gözlüğü takmış şekilde sadece kilolu insanlarda yada özellikle bayanlarda olduğunu düşünebilirler, bu geçmişten beri gelen yanlış bir bilgidir. Selülitten korunmanın yolları aslında kendi elimizdedir, beslenmemize dikkat ederek ve spor yaparak selülitlerden korunabiliriz. Selülit sadece bol bol bisiklet kullanan bol bol yürüyüş yapan ve yüzmeyi seven insanlarda görülmez, spor her zaman selülitin baş düşmanıdır. Selüliti en kısa zamanda selülit giderici egzersizlerle yok edebiliriz, işte size selülit giderici bazı egzersiz hareketleri.

  Selülit Sporu Egzersiz Hareketleri
  • Bacak selülitleri için egzersiz; Yere sırtüstü uzanarak, bacaklarımızı yukarıya doğru ayrı ayrı ters yönlerde indirip kaldıralım, emekleme duruşunda bacakları bükmeden geriye doğru tek tek kaldıralım bırakalım, yine emekleme duruşunda bacakları bu sefer bükerek indirip kaldıralım, ayakta dik durarak parmak ucumuzda yukarıya doğru uzanıp tekrar normale dönelim, gövdemiz dik bir şekilde otururken bacak aramıza bir yastık alıp beş dakika kadar iyice sıkıp sonra gevşetelim, yere yan yatıp altta kalan bacağımızı bükelim üstte kalan bacağımızı 45 derecelik açıyla açıp sıkarak beş dakika kadar bu şekilde bekletip gevşetelim.
  • Kalça selülitleri için egzersiz; Sırt üstü bir şekilde  yere yatıp, ayak tabanlarımızı yere basarak köprü oluşturur bir biçimde kalkıp kalçayı beş dakika  kadar sıkıp geri gevşetelim, yere yüzüstü pozisyonda dümdüz yatarak kalçayı beş dakika kadar sıkıp geri gevşetelim, ayakta bir duvara yaslanıp bacaklarımızı tek tek sıkarak bir sağa bir sola doğru kaldırıp indirelim, yine yere sırtüstü bir şekilde yatarak kalçayı olabildiğince sıkarak bir sağa bir sola doğru indirip kaldırabiliriz.
  • Kol selülitleri için egzersiz; Kollarımızı öne doğru olabildiğince gergin bir şekilde omuz mesafesine kadar kaldırıp uzatarak ve sıkarak, aynı anda ters yönlere kaldırıp indirebiliriz, aynı hareketi yanlara doğru uzatarak da uygulayabiliriz, bir de özellikle genç bayanlar daha düşük kilodan başlayarak ağırlık çalışmaları yapabilirler.
  Selülit SporuBu egzersiz hareketlerini aynı zamanda, imkanlar çerçevesinde, derinliği boynunuza kadar olan bir havuzda yaparsanız, bu bütün egzersizlere ayıracağınız zamanı yarı yarıya indirmiş olursunuz, her zaman suda yapılan egzersizler normal egzersizlerden iki kat daha fazla fayda sağlar, ayrıca bu egzersizlerin en başında gelen her zaman yüzmedir.
  ]]>
  Kabak Lifi Selülit https://www.selulit.gen.tr/kabak-lifi-selulit.html Wed, 05 Dec 2018 02:55:48 +0000 Kabak Lifi Selülit, Selülit kol, bacak ve karın bölgesinde oluşmuş portakal kabuğu görünümünde olan çatlaklardır. Ama selülit çatlaklardan daha farklıdır, tedavi edildiği zaman sonuç alınır. Selülit kadınlarda çok gör Kabak Lifi Selülit, Selülit kol, bacak ve karın bölgesinde oluşmuş portakal kabuğu görünümünde olan çatlaklardır. Ama selülit çatlaklardan daha farklıdır, tedavi edildiği zaman sonuç alınır. Selülit kadınlarda çok görülür. Ama erkeklerde olur. Selülit dendiği zaman şişman kişilerde olduğu ilk akla gelendir. Selülit sadece şişman insanlarda olmaz. Zayıf insanalarda da selülit olur. Selülitin başlıca olma nedeni kilo değil, dengesiz beslenme, az egzersiz, su tüketiminin az olması ve kişinin derisinin kalın olmasından da kaynaklanır. Selülit kişi için bir hastalık ya da rahatsızlık verici bir durum değildir. Yinede insan görüntüsünden dolayı rahatsın olur ve geçirmek için yollar arar.

  Selülit için bir çok kremler ve yağlar üretilmiştir. Bunlarda da çözüm vardır ama ben size evde rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz birşey anlatacağım. Hem fiyatıda kremlere göre daha uygun. Kullanması oldukça kolay olan kabak lifi selülitlere nasıl uygulanır onu öğrenelim.

  Kabak Lifi Selülit
  Kabak lifi selülite nasıl uygulanır Kabak lifini banyoda uyguluyoruz. Kabak lifi çok sert bir liftir, bunun için banyoya girmeden önce biraz sıcak su ile ıslayın. Yumuşadıktan sonra ya zeytin yağı sabunu ile yada defne sabunu ile iyice köpürtün. Sonra köpürttüğümüz kabak lifini yüzümüzden başlayarak ( kabak lifinin pleeling etkisi vardır bunun için cilde zarar vermez) tüm vücudumuzu bu lif ile lifleyelim. Selülitin çok olduğu bölgeyi yaklaşık beş dakika dairesel hareketler ile iyice lifleyelim. Daha sonra durulanıp banyodan çıkalım kurulandıktan sonra üzerimizi giyinmeden, at kılı fırçası ile selülitli bölgeyi aşağıdan yukarıya doğru tarayalım. Son olarak da yine selülitli bölgeye defne yağı sürüp iyice yedire yedire masaj yapalım. Bunların yanı sıra bol bol su içmek ve yürüyüş de yapmanız gerekiyor. Eğer sonuç almak istiyorsanız bunları aksatmadan doğru bir şekilde yapın. Sonucu sizde göreceksiniz iki ayın sonunda vücudda selülitten eser kalmayacak.
  ]]>
  Selülit İçin Kürler https://www.selulit.gen.tr/selulit-icin-kurler.html Wed, 05 Dec 2018 23:37:58 +0000 Selülit İçin Kürler, Selülit için kürler, selülitin azalmasında yada bitmesinde etkili olan bazı bitkilerin birbirlerine karıştırarak  elde edilen karışımlara verilen isimdir. Selülit, yanlış bir bilgi olmakla beraber halk Selülit İçin Kürler, Selülit için kürler, selülitin azalmasında yada bitmesinde etkili olan bazı bitkilerin birbirlerine karıştırarak  elde edilen karışımlara verilen isimdir. Selülit, yanlış bir bilgi olmakla beraber halk arasında sadece kilolu insanlarda ve özellikle bayanlarda oluşan çirkin bir görüntü olarak bilinir, aslında gerçek anlamda selülit, hormonal  bir dengesizlik olup tıp dilinde de bir hastalıktır, hormonal bir rahatsızlık olduğu içinde yediden yetmişe herkes de görülebilir. Selüliti geçirmek için ameliyat son çaredir, bunun yerine ilk etapta, bazı diyetler, çaylar, selülit egzersizleri verilir, bunların yanı sıra bazı güzellik merkezlerinde de özel selülit kürleri hazırlanıp tedavi  edilebilir, fakat bu güzellik merkezlerine dökeceğiniz paraları bir kenara koyup evde de bazı selülit kürleri hazırlayabilirsiniz.
  Selülit İçin Kürler
  • Selülit için lahana kürü; Beş adet beyaz lahana yaprağını, tencerede kaynamakta olan yarım litre suyun içine atıp, tencerenin kapağını kapatıp, 15-20 dakika kadar kısık ateşte pişirin, bu pişirdiğiniz lahanayı aç yada tok fark etmeden, sabah bir bardak akşam bir bardak olmak üzere için, bu kürü üç gün yapın, üç gün ara verin ve 21 güne tamamlayın, 21 günün sonunda, 21 gün ara verin, daha sonra bir var bir yok şekilde selülitlerden kurtulana kadar devam edin.
  • Selülit için limon suyu aspirin kürü; İlk adımda 10 adet limonun suyunu sıkalım, limondan çıkan su miktarına göre, aynı ölçüde olmak üzere susam yağı ilave edelim, daha sonra 20 adet aspirini içine koyup iyice ezelim, güzelce karıştırdıktan sonra, selülitli olan bölgelere yumuşak yumuşak masajlar yaparak uygulayalım, bir 10-15 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yine masaj yaparak yıkayalım, bu uygulamayı selülitler bitene kadar haftada bir kere tekrarlayalım.
  • Selülit için beyaz kil kürü; Öncelikle bir paket kil alalım, içine ilk etapta bir miktar su (krep kıvamına gelecek kadar) içine bir tatlı kaşığı  limon yağı, bir tatlı kaşığı portakal yada mandalina yağı ve iki çorba kaşığı tarçın ekleyip iyice karıştıralım, hazırladığımız kil  kürünü haftada bir kere yumuşak bir şekilde dairesel hareketler halinde masaj yaparak uygulayalım, bu kürü de haftada bir kere selülitler bitene kadar uygulamaya devam edelim.
  • Selülit için ballı sirke kürü; İlk etapta yarım su bardağı buğday ununun içine, bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı sirke ilave edelim, krep kıvamına gelene kadar bir miktar su ilave edip iyice karıştıralım, bu karışımı da dairesel hareketler şeklinde masaj yaparak uygulayalım, kürü uyguladıktan sonra 1-2 saat bekletip ılık suyla yıkayalım, ertesi gün kürü uyguladığımız bölgeye,  almış olduğumuz yağsız tuzsuz loru sürerek güzelce bir bez yardımıyla saralım 2 saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayalım, bu kürü de selülitlerden kurtulana kadar haftada bir kere olmak üzere devam edelim.
  ]]>
  Selülit Giderici Yağlar https://www.selulit.gen.tr/selulit-giderici-yaglar.html Thu, 06 Dec 2018 09:34:10 +0000 Selülit giderici yağlar, selülit, kısaca cilt yüzeyinin hemen altında bulunan ceplerde toplanan yağ olarak tanımlanabilir. Yağ hücrelerini cilde bağlatan ve cilde esneklik katan kolajen liflerinde yaşanan zayıflık, y Selülit giderici yağlar, selülit, kısaca cilt yüzeyinin hemen altında bulunan ceplerde toplanan yağ olarak tanımlanabilir. Yağ hücrelerini cilde bağlatan ve cilde esneklik katan kolajen liflerinde yaşanan zayıflık, yağların cilt yüzeyine doğru çıkmasına ve ciltte hoş olmayan pütürlü bir görünüm oluşturmasına yol açar. Erkek ve kadın vücudu farklı olduğundan selülit erkeklerden daha çok kadınlarda görülür. Daha çok baldır, basen, kalça gibi bölgelerde oluşum gösteren selülit kan dolaşımının zayıf olduğu yerlerde hakimdir. Kadın vücudunda yalnızca kolajen lifleriyle alakalı olarak değil daha pek çok nedenden dolayı selülit meydana gelebilir. Genetik yatkınlık, hormonlar, yaş, kullanılan ilaçlar, sigara kullanımı, kötü beslenme, susuzluk, alkol ve kahve kullanımı, hareketsizlik, ani kilo alıp-verme gibi birçok nedene selülite zemin hazırlayabilir. Selülit yaşam tarzı ve genlerle yakından alakası olan bir cilt problemidir. Oluştuktan sonra ne yapılırsa yapılsın selülitlerden tamamen kurtulmak mümkün olmasa da bazı yöntemlerle yeni selülit oluşumu engellenebilir.

  Masaj terapileri, aromaterapiler, bitkisel yağlar, bitkilerden hazırlanan çaylar, kozmetik alanda üretilen kremler kullanılarak yeni selülit oluşumu önlenebilir. Bitkisel yağlarla selülitli bölgelere masaj yapıldığında vücutta oluşan ödem azaltılarak selülit görünümlerini minimuma indirmek mümkündür. Selülit yalnızca bir yağ dokusu problemi değildir ve sıvı dolaşımıyla da yakından alakalı bir problemdir. Ödem probleminin giderilmesi ve sıvı dolaşımının normale dönmesi selülit bakımından önemlidir.

  Selülit giderici yağlar

  Greyfurt yağı: Greyfurtun kabuklarından elde edilen bitkisel ve uçucu bir yağdır. Greyfurt yağı kullanılarak selülite çare bulunabilir. Greyfurt yağıyla selülit bulunan bölgelere düzenli masaj yapıldığında yağ cilde nüfus ederek bölgede bulunan yağları etkisiz hale getirir. Aynı zamanda greyfurt yağı vücudu fazla yağdan temizler. Greyfurt yağı gibi mandalina yağı da selülit tedavisi için kullanılabilir.

  Susam yağı: Selülit tedavisinde kullanılabilecek etkili yağlardan biridir. Cilt altına hızlı bir şekilde etki eden susam yağı, düzenli kullanıldığında iyileştirici özellik sağlar. Bölgeye susam yağıyla 20 dakika boyunca masaj yapılır ve 60 dakika bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır. 90 gün süreyle her gün düzenli uygulandığında iyileştirici etkisinden yararlanılabilir.

  Selülit Giderici Yağlar

  Limon yağı: Sorunlu bölgede bulunan yağların yakılmasını kolaylaştıran bitkisel yağlardan biridir. Limon yağı zeytinyağıyla karıştırılarak sorunlu bölgeye tatbik edilir ve 30 dakika bekletilerek ılık suyla yıkanır. Haftada 3-4 defa tekrarlanabilir.

  Ardıç yağı: Ardıç yağı selülitli bölgeye masaj yapılarak uygulanır ve bölge strech fille sıkıca sarılır. 1 saat kadar bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır. Haftada iki defa tekrarlanabilir.

  Sardunya yağı: Buhar damıtma yöntemiyle elde edilen sardunya yağı, bitkinin sap, çiçek ve yaprakları kullanılarak üretilir. Sardunya yağı aromaterapistler tarafından çok yönlü kullanılmaktadır. Cilt sıkılaştırıcı ve ödem attırıcı etkisi olan yağ selülitlerde de başarıyla kullanılabilir. Yağın aşırı ve bilinçsiz kullanılması cildi tahriş edebileceğinden dikkatli kullanılması gerekir.

  Selülit giderici yağ karışımı

  2 damla paçuli yağı, 2 damla rezene yağı, 3 damla adaçayı yağı, 5 damla biberiye yağı, 10 damla limon yağı, 10 damla selvi yağı, 4 damla kişniş yağı, 4 damla sedir ağacı yağı yarım bardan tatlı badem yağıyla karıştırılarak selülit için yağ karışımı hazırlanır. Hazırlanan karışım püskürtme aparatlı bir şişeye koyularak günde iki defa selülitle bölgeye elde edilen yağ karışımıyla masaj yapılır.

  Üzüm çekirdeği yağı ve avokado yağı eşit ölçülerde karıştırılır. Üzerine birkaç damla greyfurt yağı ve bir tutam de]]> Mezoterapi Selülit https://www.selulit.gen.tr/mezoterapi-selulit.html Thu, 06 Dec 2018 10:39:29 +0000 Mezoterapi Selülit, Selülit kadınların büyük bir kısmının ortak sorunudur. Aileden gelen genetik faktörler, beslenme bozuklukları, hamilelik dönemi, ergenlik çağındaki ani yağ depolanması gibi nedenler selülitin en büyük n Mezoterapi Selülit, Selülit kadınların büyük bir kısmının ortak sorunudur. Aileden gelen genetik faktörler, beslenme bozuklukları, hamilelik dönemi, ergenlik çağındaki ani yağ depolanması gibi nedenler selülitin en büyük nedenlerindendir. Selülitin erkeklerden çok kadınlarda görülüyor olması uzmanlara selülitin östrojen hormonu ile bağlantılı olduğunu düşünmelerine neden olmaktadır.


  Selülit sadece kilolu olanların değil, aynı zamanda gayet ince görünümlü kişilerde de olabilmektedir. Kilolu olmayan kişilerde selülit görünmesinin en büyük nedeni ailesel faktörler, kafeinli ve alkollü içeceklerin aşırı tüketimidir.

  Selülit sağlık açısından pek sıkıntı yaratmasa da estetik açıdan son derece nahoş görünmektedir. Bu yüzden güzelliğine meraklı kadınlar çok uzun yıllar boyunca selülitlerden kurtulmanın yollarını aramışlardır. Son yıllarda selülit tedavisinde çok büyük başarılar sağlanmaktadır. Selülitlerin büyük bir kısmından düzenli beslenme, spor ve bol su içerek kurtulmak mümkündür. Eğer selülitler uzun süre tedavi edilmemiş ve 2. evreye girmiş ise, bu durumda devreye başka tedavi yöntemleri girmek zorundadır. 

  Selülit tedavisinde en etkili yöntemlerden bir tanesi de mezoterapi yöntemidir.

  Mezoterapi ile selülit nasıl tedavi edilir

  Selülit mezoterapi sinde bazı ilaçlar farklı etki mekanizmalarından faydalanmak maksadıyla tek başlarına yada çeşitli kombinasyon halinde kullanılabilirler. Hyalüronidaz, kollojenaz, fosfotidilkolin, L-karnitin, organik silika, DMAE, esberiven rutin, mezostabil, X-ADN gibi ampuller den ve multienjeksiyon yöntemi ile selülitli bölge incelenir. Daha sonra Bu karışım selülitli bölgeye uygulanır. Uygulanan bu karışımın, uygulandığı bölge üzerinde yağ yakma, fibrotik bantları ortadan kaldırma, şişlik giderme, yağ hücrelerinin küçülmesini sağlama ve cilt yüzeyini pürüzsüz hale getirerek portakal kabuğu görünümünün ortadan kalkmasını sağlamak gibi etkilere sahiptirler.

  Selülitli bölgeye mezoterapi uygulanırken ağrı duyulur mu

  Müdahale enjeksiyon ile yapıldığı için az da olsa ağrı olacaktır. Fakat bu ağrı her insanın dayanabileceği orandadır. Halk arasındaki tabir ile sinek sırığı gibi olarak lanse edilebilir. Ağrının şiddeti hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Bu nedenle hastanın arzusuna göre müdahaleyi yapan doktor tarafından lokal anestezi uygulanabilir.

  Mezoterapi Selülit
  Selülit mezoterapinin yan etkileri nelerdir

  Enjeksiyonun olduğu yerde nadiren de olsa kanama, kızarıklık morarma ve şişlik görülebilir. Bu yan etkilerin tamamı tedaviye gerek kalmadan iyileşme sağlar. 

  Selülit mezoterapisi kaç seans uygulanır

  Bu tedavide ki seans sayısı selülitin hangi evrede olduğuna ve kapladığı alana göre farklılık göstermektedir. En az 10 en fazla 25 seans uygulanması gerekebilir.
  ]]>
  Selülit Egzersizleri https://www.selulit.gen.tr/selulit-egzersizleri.html Fri, 07 Dec 2018 03:40:30 +0000 Selülit egzersizleri, hormonlara bağlı olarak gelişen dolaşım bozukluğunun sonucu oluşan, vücuttaki görsel değişiklik olarak tanımlanabilir. Aslında kan dolaşımı bozukluğu olarak da bilinir ve selülit tıpta bir hastalık ol Selülit egzersizleri, hormonlara bağlı olarak gelişen dolaşım bozukluğunun sonucu oluşan, vücuttaki görsel değişiklik olarak tanımlanabilir. Aslında kan dolaşımı bozukluğu olarak da bilinir ve selülit tıpta bir hastalık olarak görülmektedir. Selülit oluşumu, birçok etmene bağlı olarak oluşur ve ilerleyebilir. Bunu önleyebilmek elimizdedir, fakat oluşan selüliti yok etmek için henüz bir yöntem bulunmaktadır.
  Selülitten korunmak için alınacak önlemleri şöyle sıralayabiliriz:
  • Dengeli bir şekilde beslenmek ve tuzdan, şekerden, çok yoğun karbonhidrattan uzak durmak gerekir. 
  • Düzenli bir şekilde egzersiz yapmak çok önemlidir. 
  • Günde 3 litre kadar su içmek gerekir. Alkol, sigara, kahve, gazlı içecek ve çaydan uzak durmak gerekir. 
  • Sizi sıkmayan kıyafetler tercih etmelisiniz. 
  Bu önlemleri almanıza rağmen selülit oluşumunu durduramıyorsanız, bunun genetik faktörlerle de ilgili olabileceği unutulmamalıdır. 

  Selülit Oluşumunu Önlemek İçin Egzersiz Yöntemleri

  Su içinde yapılan egzersizler: 
  • Su içinde serbest yüzmek de önemli bir egzersiz olup, faydaları da çok fazladır. 
  • Bacaklar gerilerek yanlara doğru hareket ettirilir. Önce bir bacak, sonra diğer bacak aynı şekilde yapılır. Ortalama 30 kez tekrar edilerek günde üç kere yapılabilir. 
  • Bacak gergin şekilde arkaya doğru hareket ettirilir. Sonra diğer bacak hareket ettirilir. Otuz kez tekrarlanabilir. Aynı pozisyonda ön tarafa doğru önce bir bacak, sonra diğer bacak hareket ettirilir. Bu egzersiz de otuz tekrar ile günde üç kere yapılabilir. 
  • Su içinde pedal çevirmede çok etkili bir yöntemdir. Buda ortalama günde iki seferden 15-20 dakika yapılabilir. 
  • Havuz kenarından tutularak, bacaklar açıp kapatılmalıdır. Buda 30 tekrar ile üç kez yapılabilir. 
  Ağırlık egzersizleri:
  • Ağırlık çalışmak özellikle genç bayanlar için, kasların kuvvetlenmesi ve açılımını sağlar. 
  • Kollar ön taraftan gergin halde omuz hizasına kaldırılır, diğer kol da gövdenin yanında bırakılır. Sonra kollar yer değiştirir, yani hareket diğer kolla tekrarlanır. Oldukça yavaş yapılması gereken bir harekettir. Bu hareket mümkünse suda da denenebilir, etkisi daha iyi olmaktadır. 
  • Yüzüstü yatılarak bacaklar sırayla arkaya doğru çekilir. Daha sonra sırtüstü yatılarak yine bacaklar sırayla yukarı kaldırılıp indirilir. Ortalama 30-40 kez yapmak yeterlidir. 
  Selülit EgzersizleriGenel egzersizler:
  • Yüzüstü yatılır ve kalça kasları sıkılıp (5 saniye) beklenir ve gevşetilir. Buda 20-30 kere tekrarlanabilir. 
  • Ayağa kalkılır, dik şekilde durarak parmak uçlarına basılır ve vücut yukarı kaldırılmaya çalışılır. Çok fazla tekrar etmek yerine ara ara tekrarlamak daha iyi olabilir. 
  • Sırtüstü yatılır, bacaklar teker teker yukarı kaldırılır. 30 kez tekrarlanabilir. 
  • Sırtüstü yatılarak ayakların yere basması sağlanır. Bu şekilde kalça kaldırılır ve 5 saniye kadar bekletilip bırakılır. 20 kere tekrarlanabilir. 
  • Yan yatılır ve altta kalan bacak bükülür, üst bacak da ortalama 45 derecelik açıyla kaldırılır, biraz beklenir ve bırakılır. 10 kez tekrarlanabilir ve daha sonra diğer tarafa yatılarak yapılır. 
  • Dik şekilde oturulur, dizler dik halde duracak biçimde ayaklar yere basar. Bacak arasına yastık yada minder koyulur ve bu yastık yada minder sıkılmaya uğraşılır, 5 saniye sonra bırakılır. Ortalama 15-20 kez tekrarlanabilir. 
  • Emekler gibi yüzüstü durulur, bacağın biri bükülerek yukarı kaldırılmaya çalışılır. Sonra diğer bacakla denenebilir. 20-30 kez tekrarlanabilir. 
  • Aynı şekilde emekleme pozisyonunda durulur, bacağın biri bükülmeden arkaya doğru uzatılır. Diğer bacak ile de tekrarlanır ve 30 kere denemek yeterli olur. 
  Bu hareketlerin hepsini yapamayabilirsiniz, bu gayet]]> Selülit Yağı https://www.selulit.gen.tr/selulit-yagi.html Fri, 07 Dec 2018 23:13:22 +0000 Selülit yağı, selülit, deri altındaki yağ dokusunun bağ dokusu arasında sıkışması sonucu ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Baldır arkası, kalça, kollar, diz, üst bacaklar da oluşum gösteren selülit, genetik yat Selülit yağı, selülit, deri altındaki yağ dokusunun bağ dokusu arasında sıkışması sonucu ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Baldır arkası, kalça, kollar, diz, üst bacaklar da oluşum gösteren selülit, genetik yatkınlık, yanlış beslenme, yaş, hareketsiz yaşam tarzı, kullanılan bazı ilaçlar gibi birçok nedenden dolayı oluşum gösterebilir. İstatistiklere göre yaklaşık 10 kadından 8'inde selülite rastlamak mümkündür. Selülit oluşum gösterdikten sonra zamanla kendiliğinden geçebilecek bir sorun değildir. Mutlaka selülit için önlem alınması gerekir. Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, hareketli bir yaşam tarzı seçmek selülit oluşumunu tam olarak gidermese de yeni selülit oluşumlarının önüne geçebilir. Selülitlerden kurtulmak amacıyla bazı yağlardan yardım alınabilir. Fakat tedavi boyunca sabırlı olmak gerekir. Çünkü süreç oldukça uzundur. Kullanılacak yağlar tek başına kullanılabileceği gibi karışım hazırlanarak da kullanılabilir.

  Selülit yağı

  Selülit YağıSusam yağı: Susam yağı cilt tarafından kolaylıkla emilebilen bir yağdır. Bu özelliğiyle selülitler üzerinde etkilidir. Susam yağı cilde masaj yoluyla uygulanmalıdır. Selülitli bölgeye masaj yapılarak uygulandıktan sonra 1 saat bekletilir ve ardından bacaklar ovularak yıkanır. Her gün düzenli uygulandığında daha etkili olur.

  Buğday yağı: Buğday yağı selülitler için masaj şeklinde her gün uygulanabilir. Buğday yağı biberiye yağıyla birlikte kullanıldığında da selülitler için faydalı olur.

  Jojoba yağı: Haftada 4-5 gün cilde masaj yapılarak sürülür ve 1 saat bekletildikten sonra cilt kabak lifiyle ovularak yağdan arındırılır.

  Limon yağı: Limon yağı zeytinyağıyla karıştırılarak kullanılmalıdır. Yakıcı etkisi olan limon yağı selülitlere masaj yapılarak uygulanır ve 1 saat bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır.

  Portakal yağı: Selülitlerin görünümünü azaltmak ve yeni selülit oluşumuna engel olmak için oldukça etkilidir. Selülitlerin yakılmasını sağlar. Haftada 3-4 defa selülitlere masaj yapılarak sürülür ve bölge strech film ile sarılarak en az yarım saat bekletilerek yıkanır.

  Üzüm çekirdeği yağı: Üzüm çekirdeği yağının hücre yenileyici özelliği bulunmaktadır. Selülitlere uygulandığında selülitli cildi yenileyerek selülit görünümünü azaltır. Tek başına kullanılabileceği gibi portakal yağıyla birlikte de kullanılabilir.

  Ardıç yağı: Ardıç yağı selülitli alanlara masaj yapılarak tatbik edilir. Bölgeye 10 dakika boyunca yağ ile masaj yapılır ve bölge strech filmle sıkıca sarılır. Ciltte oluşan terleme selülitlere karşı iyi gelir. Haftada 2-3 defa uygulanabilir.

  Selülit için yağ karışımı

  • 7 damla kekik yağı
  • 6 damla melisa yağı
  • 8 damla portakal yağı
  • 8 damla biberiye yağı
  • 1 şeker kaşığı susam yağı

  Hazırlanışı: Susam yağı bir şişenin içine alınarak içine, sırasıyla, melisa, kekik, portakal, biberiye yağı ilave edilir. Yağlar homojen bir şekilde karıştırılır. Karışım kullanılmadan önce hafif ısıtılmalıdır. Isınan karışım parmak uçlarıyla selülit oluşan bölgelere masaj şeklinde uygulanır. Ardından üzeri strech filmle sarılarak en az yarım saat bekletilir. Bekleme süresinde bölge için faydalı olan egzersizler yapılabilir. Bu sayede terleme kolaylaşarak yağların etkisi artacaktır. Süre tamamlandıktan sonra ılık suyla temizlenebilir.

  ]]>
  Biberiye Yağı Selülit https://www.selulit.gen.tr/biberiye-yagi-selulit.html Sat, 08 Dec 2018 17:28:48 +0000 Biberiye yağı selülit, Biberiye, günümüzde sıkça adını duyduğumuz ve zayıflamaya yardımcı olduğu bilinen, zayıflamak isteyen kişilerin araştırırken biberiyenin başka faydalarını da öğrenmesi çoğu insanın bu bi Biberiye yağı selülit, Biberiye, günümüzde sıkça adını duyduğumuz ve zayıflamaya yardımcı olduğu bilinen, zayıflamak isteyen kişilerin araştırırken biberiyenin başka faydalarını da öğrenmesi çoğu insanın bu bitkiyi kullanmasını sağlamıştır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırır. Şu günlerde biberiyenin dışında biberiye yağı da adını sıkça duyduğumuz şifalı bir yağ dır. Biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarından buhar yolu ile elde edilen, bir yağ dır. Biberiye yağının bir çok faydası bulunmaktadır. Çeşitli romatizmal ağrılarda, cilt güzelliğinde, zayıflamada ve en önemlisi günümüzde sıkça şikayet edilen selülit tedavisinde kullanılır ve olumlu sonuçlar alınmaktadır. Biberiye yağı en az biberiye kadar şifalıdır. Fazla kilolarından kurtulup forma girmek isteyen kişilerin tercih ettiği popüler bir yağ haline gelmiştir. Selülit problemlerini kesin olarak ortadan kaldırır. Selülitlerin sadece basen bölgesinde oluştuğu ve kilolu insanlarda olduğu yanlış bir bilgidir. Selülit bel göbek ve basen bölgesinde oluşan, zayıf insanlarda da olan bir sorundur. Aşağıda verilen tarifi sadece aldığını ezerek biberiye yağıyla karıştırıp sorumlu bölgeye uygulayıp olumlu sonuçlar alabilirsiniz.Biberiye Yağı Selülit

  Biberiye yağı selülit için nasıl kullanılır
  • Beş yemek kaşığı biberiye yağı
  • Beş yemek kaşığı tatlı badem yağı
  • Beş yemek kaşığı susam yağı
  • streç film
  Hazırlanışı: Bütün malzemeleri karıştırın. Sorunlu bölgeye yarım saat masaj yapıp streç filmle sarın. Yarım saat bekleyin ve ve ovarak ılık suyla temizleyin.
  ]]> Erkeklerde Selülit https://www.selulit.gen.tr/erkeklerde-selulit.html Sat, 08 Dec 2018 17:48:59 +0000 Erkeklerde selülit, genellikte bayanlarda görülen şikayetler arasında yer alırken; erkeklerde görülme olasılığı olan şikayetler içerisinde yer alır. Yazı girdiği dönemlerde özellikle erkeklerde şort ve bayanlarda bikini gib Erkeklerde selülit, genellikte bayanlarda görülen şikayetler arasında yer alırken; erkeklerde görülme olasılığı olan şikayetler içerisinde yer alır. Yazı girdiği dönemlerde özellikle erkeklerde şort ve bayanlarda bikini gibi kıyafetler giyildiği zaman ortaya çıkan selülit hem bayanların hem de erkeklerin şikayetleri arasında yer alır. Selülit kadınlarda daha yaygın olarak bulunurken her iki kadından birinde bulunduğu gözlenir. Bu oluşum estetik bir sorun sayılmazken, görüntü açısından problem yaratır. Selülit genetik yanları olan hormonlar sebepler ile ortaya çıkarken metabolik yönleri de bulunur. Ayrıca selülit oluşmasında beslenme hataları da yer almaktadır. Kişide bulunan aktivite azlığı, hareketsiz yaşam gibi oluşumlar; hem erkeklerde hem de kadınlarda selülit olmasına sebep olur. Ayırca östrojen hormonu ile ilgili olan sıkıntılar arasında yer alır.

  Erkeklerde görülen selülit

  Genellikle erkeklerde göbek çizgisinin alt bölgelerinde bulunan selülit fazla kilo alınması ile birlikte yağ miktarı arttığından dolayı göbek hizasının üstüne kadar yayılırken; kollara bile ilerlediği görülmektedir. Erkekler ayakta durulduğu zaman göbeğin hemen üzerini iki el ile sıkıştırması ile göbekte oluşan yağlanmada selülit olduğu belirlenir. Ayrıca bu oluşum İnsülin direnci sorununun işaretlerinden biri de olabilir. Bazı selülitlerde hafif ağrılar oluşabilir. Sadece de sıkıştırıldığında portakal kabuğu görüntüsü ile meydana geldiği gözlenirken; çok kilo problemi olan erkeklerde bir şey yapmasa da gözle görülür halde selülit bulunur. Portakal kabuğu görüntüsü hale gelmiş selülit kişide bulunduğu zaman başka problem olduğu düşünülmelidir. Ayrıca erkeklerde göbek bölgesinin yanında aşırı kilo problemi olan erkeklerin basen bölgelerinde selülit olduğu bilinir. Bu sebeple aşırı kilo problemi olan erkeklerde selülit gibi kötü oluşumların çıkmasına neden olur. Normal şartlar altında erkeklerin kas oranları bayanlara oranla daha fazla olduğu için selülit oluşması beklenmez. Bu sebeple herhangi bir problem ile ortaya çıkması beklenir. Erkeklerin kol altı bölgelerinde de selülit oluştuğu gözlenir. Bunun sebebi ise erkeklerin kas yaparken bu bölgede bulunan bağların kopması sonucu bu bölgede selülit oluşumu başlaması ile açıklanır.

  Erkeklerde Selülit
  Erkeklerde selülit oluşumunun farklı nedenleri

  Erkeklerde görülen selülit problemlerinin kilo dışında başka hastalıklar ile ilişkileri de bulunabilir. Örneğin polikistik over hastalığı, şeker hastalığı gibi durumlarda selülitler oluşmaya başlar. Ayrıca metabolik sendrom, glikoz tolerans bozukluğu gibi problemlerde, tiroid tembelliği olan kişilerde selülit oluşumu gözlenir.

  Bazı hastalarda görülen kuşing hastalığının selülit olma olasılığını artırdığı gözlenmiştir. Ödeme bağlı vücutta su birikimi ile selülit oluşması meydana gelir. Kişide bulunan dengesiz beslenme, kilo alıp verme, şekerli ve gazlı içecekleri bol tüketmek bu oluşuma sebep olur. Ayrıca alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkların aşırı kullanımı erkeklerde de selülit oluşumuna neden olur. Selülit oluşumunun yaş ile ilişkisi bulunur. Yaşlandıkça daha sık görülen problemlerin arasında olduğu görülmektedir. 
  ]]>
  Kalçada Selülit https://www.selulit.gen.tr/kalcada-selulit.html Sun, 09 Dec 2018 12:24:37 +0000 Kalçada Selülit, Selülit, sıradan vücut yağlarının, bağ dokusuyla terse yöne gitmesinden oluşur, bu bazı bölgelerde daha çok yoğunlaşır. Yani, sürekli  vücudumuzda olan bir şeydir, insanlarda kilolu kişilerde yada özell Kalçada Selülit, Selülit, sıradan vücut yağlarının, bağ dokusuyla terse yöne gitmesinden oluşur, bu bazı bölgelerde daha çok yoğunlaşır. Yani, sürekli  vücudumuzda olan bir şeydir, insanlarda kilolu kişilerde yada özellikle bayanlarda olur anlayışı oturmuş durumdadır, bu çok yanlış bir bilgidir, selülit çok zayıf hatta sıfır beden olan bayanlarda da görülebilir. Selülit birazda genetiktir aslında, ailenizde vücudun da selülit olan bir kişi varsa eğer, selülit sizin içinde kaçınılmaz olabilir. Selülit, yediden yetmişe her kişi de görülebilir, çok hoş olmayan bir görüntüsü vardır, (portakal kabuğu) görüntüsü gibi inişli çıkışlı bir görüntüdür. Erkekler buna pek aldırış etmezler, daha öncelerde kadınlar da bu görüntüye pek aldırış etmezlermiş, fakat günümüzde, adeta kadınlar selülitsiz vücuda sahibim diye birbirleriyle yarışır olmuşlar, selüliti bitirmek için çeşitli ilaçlara, çaylara, kürlere, hatta güzellik merkezlerine başvururlar. Selülitin en büyük düşmanı özellikle spordur, sporla uğraşan insanlarda  kolay kolay selülit görülmez. Selülit kollarda, bacaklarda görüldüğü gibi özellikle kalçalarda daha çok görülür.

  Kalçada selülit için çaylar; Selülitten kurtulmak için, kolaylıkla evde de bazı bitkisel çaylar hazırlayıp tüketebilirsiniz. Bunlar; Biberiye çayı, enginar yaprağı çayı, rezene çayı, rezene çayı ve bazı bitkilerin karışımından yapılan selülit çayları, bunların dışında her gün 1 bardak limon suyu yada portakal suyu, selülitten kurtulmanıza yardımcı olacaktır. 

  Kalçada selülit için kürler; Selülitten kurtulmak için, evde bazı kürler hazırlayıp, özellikle kalçadaki selülitlerden kurtulmak mümkündür. Bunlar; Limon suyu-aspirin kürü, beyaz lahana kürü, acı biber kürü, kahve kürü, nane kürü gibi kürleri hazırlayıp bu kürlerin bazılarını özellikle kalçadaki selülitlere masaj yaparak uygulayıp da selülitlerde kurtulabilirsiniz.

  Kalçada selülit egzersizleri;

  1. egzersiz; İlk olarak ayakta durarak dik bir pozisyon alın, bacaklarınızı omuz  genişliğine kadar  açın, bacaklarınızı açarken parmak uçlarınız dışarıya doğru baksın, ellerinizi göğüs üzerinde birleştirip, dik duruşu bozmadan kalçaları sıkarak yavaşça eğilip doğrulun. 

  Kalçada Selülit
  2. egzersiz; Sırt üstü yere uzanın, ayak tabanlarınız yere basacak şekilde, yine kalçanızı sıkarak köprü hareketi oluşturup yavaş yavaş eğilip doğrulun. 

  3. egzersiz; Şınav pozisyonunu alın, daha sonra kalçalarınızı sıkarak bacaklarınızı kırmadan bir sağ bacak bir sol bacak indirip kaldırarak hareketi devam ettirin. 

  4.egzersiz; Önce düz bir şekilde ayakta durun, bir ayağınızı üç adım öne doğru koyarak, kalçalarınızı sıkarak 20-25 saniye kadar durun, daha  sonra  ayak değiştirerek aynı hareketi diğer bacakta tekrar edin.
  ]]>
  Clarins Selülit Kremi https://www.selulit.gen.tr/clarins-selulit-kremi.html Sun, 09 Dec 2018 19:39:25 +0000 Clarins Selülit Kremi, Bitkilerle, güzelliğin büyüdüğünü Clarins selülit kremi ile görebilirsiniz. İçeriğinin büyük bir kısmı bitkilerden oluşur. Bu ürün tamamen saf olup, yüz bitki özünü içerisinde kulla Clarins Selülit Kremi, Bitkilerle, güzelliğin büyüdüğünü Clarins selülit kremi ile görebilirsiniz. İçeriğinin büyük bir kısmı bitkilerden oluşur. Bu ürün tamamen saf olup, yüz bitki özünü içerisinde kullanarak ortaya muhteşem bir kozmetik markası çıkaran tek firmadır. Bu kremin etkileri inceltici ve sıkılaştırıcı olarak cilt üzerinde eriyen bir jeldir. Yani çukurlu, pütürlü bir cilt yüzeyini pürüzsüzleştirmeyi, görsel olarak daha düzgün hale getirmeyi amaçlıyor. Çünkü Clarins araştırmacıları, favori olan aktif maddelerini doğadan alır. Beş kıtadan toplanan bu aktif maddeler, tek bir amaç için analiz ve test edilirler. Bu amaç, en doğa üstü molekülleri bularak, onları en iyi yoğunlukta birleştirir. Bu en yüksek etkinlik olarak vücutta bulunan dokuları ile arasındaki su tutumunu sağlayan ve tutulan suyu uzaklaştırmak için eklenmiştir. Öncelikle vücutla birlikte dengeyi kurmak ve vücudu fazla sudan arındırmaktır. Bitkilerle gelen güzelliğin öncüsü olan Clarins, kurutulmuş ot koleksiyonunu fazlasıyla zenginleştirmiştir. Her bitkinin kalbinden güzellik sırrını çıkartmaktır. Bu nedenle bitkilerin taşıdığı en değerli ve en etkili içerikleri ile bilim gücüne ihtiyaç vardır. Clarins selülit kremi yağsızdır. Ayrıca yapışkan hissi de bırakmaz. Yağların atılmasına yardımcı olur. Yağların depolanmasını yavaşlatır. Ayrıca cildin gerginleşmesine yani bir sıkılık görünümünü sağlar. İçerisinde bulunan biberiye canlandırıcı olur ve metabolizmayı uyarır.

  Clarins Selülit KremiClarins Selülit Kremi ve Kullanımı;

  En iyi selülit kremleri arasında gösterilen Clarins ürünü ile içeriğinde bulunan pirinç peptid ve vücuda spor yapmış olarak etkisini bırakır. Daha iyi bir fiziğe ve daha şekilli bir vücuda sahip olmak için bitkilerle daha güzel bir hale getirilebilir. En iyi sonucu alabilmek için Clarins selülit kremi ile vücudu istenilen şekillere ulaşmasını sağlayacaktır. Yani çatlak olan görünümden kurtulmak için Clarins selülit kremi ile daha düzgün bir görüntüye olanak sağlar. İçerisinde bulunan doğal maddeler sayesinde sağlık açısından da bir yan etkisi yoktur. Yoğun olarak bitkisel karışımlardan meydana gelen clarins selülit kremi, hafif yağımsı olması bakımından sürümü ve masajı bakımından yapılırken kolaylık sağlar. Özellikle kilo kaybı ve gebelik sonrası oluşacak izleri yok eder. Bu bir gerçektir. Çünkü cilt yüzeyinde parlamayı ve tazelenmeyi ancak birkaç defa kullanımdan sonra görülür. Vücudun önceden depolamış olduğu yağlara saldırarak pürüzsüz bir görünüm almasına yardımcı oluyor. Sonuçların en iyi şekilde verebilmesi için günde iki defa Clarins selülit kremi, kalp yoluna doğru uygulanır. Bir süre sonra da selülit görünümünü ortadan kaldırır. Kullanım zamanı genelde akşam saatleridir. Çünkü nemli bir cilt yüzeyine yada istenilen bölgeye göre vücuda hafif masaj yapılarak uygulanır ve ılık bir duş ile temizlenir.

  ]]>
  Selülit Kremi https://www.selulit.gen.tr/selulit-kremi.html Mon, 10 Dec 2018 02:36:23 +0000 Selülit kremi, kadınların korkulu rüyası olan selülit günümüzde bir çok kişinin sorunu halindedir. Selülitleri tam anlamda yok edemezsiniz   fakat yardımcı kremler kullanarak sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Piyasalarda Selülit kremi, kadınların korkulu rüyası olan selülit günümüzde bir çok kişinin sorunu halindedir. Selülitleri tam anlamda yok edemezsiniz   fakat yardımcı kremler kullanarak sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Piyasalarda çeşitli selülit, kremleri satan pek çok yerler vardır. Bayanların kendi yöntemleri ile çaba göstermeleri selülitte azalma göstermesi mümkün değildir. Yapılan egzersizlerin yanı sıra ciddi olan selülit probleminde uzmanlar tarafından destek alınarak önerilen kremler kullanılmaktadır. Özellikle doğum öncesi görülen bu durum doğum, sonrası kalıcı olarak spor ve dengeli beslenme olmasa devam eder. Yaş sınırı olmayan bayanlarda her yaşta görüle bilen bu çirkin görüntü olan selülitlerini, gençlerin bilinçsizce yaşam şekilleri oldukça etken bir maddedir. Çok ciddi görünüm bozukluğu olan selülitler, ise dolaşım bozukluğu olan hastalarda ise görülebilir. Kullanılan kremler ise sizi sevindirecek sonuçlara yardımcı olabilir. Özellikle üst bacaklarda dalgalı bir görüntü şekli alan cilt, bağ dokuları tarafından deri tabakasında artık tutulmayan büyük yağ hücrelerinden başka bir şey değildir. Bu yağ hücre tabakaları selülit olarak bilinen vücudun belli bölgelerinde görünen durumda kan dolaşımı bozukluğunun oluşmasına sebebiyet vermektedir. Vücudun belirli bölgelerinde ortaya çıkan selülitler, şişen yağ  hücrelerini vücuttaki suyu tutarak cildin görüntüsünün  bozulmasına yol açmış oluyor. Bu sorunların ilerlemiş olan teknoloji sayesinde üretilen bakım kremleri, doğru yapılan masaj ve düzenli yapılan sporlarla yok edilmek değilde en az seviyeye düşürmek mümkündür.

  Selülit KremiSelülit kremi nasıl kullanılır

  Faydasını göreceğiniz ve size uygun olan koşullarda doktorunuzun tavsiye ettiği kremi kullanırken dikkat etmeniz gerekir. Dikkat etmeniz gereken bir konu kreminizi kesinlikle düzenli masaj yaparak kullanmalısınız. Cildinizi koruma ve sıkılaştırma etkisi olan kremleri alıyorsanız kimyasal içerikli olan ürünü tercih etmemelisiniz. Vücudunuza zarar verebilecek içeriklerden uzak durmalısınız. Selülit kremlerinin bir çoğu kullanan kişilere olumlu sonuçlar vermeyebilir. Ürün seçerken bitkisel olmasına dikkat edilmeli, bitkisel olan kremlerin daha fazla faydası görülmektedir. Selülit kremi sürünce vücutta geçici yapışma hissi oluşur bu tamamen 3-5 dakika içinde geçer. Düzenli olarak sabah akşam sürülürse vücudunuzdaki değişikliği gözle görülür şekilde fark edebilirsiniz. Sıkılaştırıcı özelliğin sahip olan bitkisel kremlerde olumlu sonuçlara ulaştığınızı görürsünüz. Bitkiler son yıllarda özellikle selülit konusunda gözde olarak tercih edilmektedir. Yaptığınız işlemin yanı sıra beslenme alışkanlığınıza dikkat ederek ve sporu da yaparsanız emeğinizin karşılığını almış olursunuz. Sağlıklı ve çekici görünmek her kadının hayali olduğu bir durum söz konusudur. 

  Selülite neden olan faktörler

  Başlıca bilinen fazla kilo problemleri vücutta ne kadar yağ depolanırsa o kadar selülitler belirginleşir. Yanlış yapılan beslenmelerde karbonhidrat ve yağ ağırlıklı besinler alarak vücudunuza selülit olarak size geri dönecektir. Ayrıca hareketsiz kalan vücutlarda ise kas dokuları vücut tembelliği nedeni ile yerini yağ dokusuna bırakarak ortaya çıkan manzara aynıdır. Alkol ve sigarada, bulunan nikotin sayesinde vücutta olan kan damarlarını daraltıyor. Kadınların ise kullandığı doğum kontrol hapları selülit olmasına etken maddeler arasındadır. Alacağınız destekler yardımıyla selülitlerden kurtulabilirsiniz.
  ]]>
  Selülit Maskesi https://www.selulit.gen.tr/selulit-maskesi.html Mon, 10 Dec 2018 16:30:54 +0000 Selülit Maskesi, Selülit, denince ilk aklımıza gelen, portakal kabuğu görünümüdür. Selülit kimine göre hastalık, kimine göre de kilodan kaynaklanan çirkin bir görüntü, fakat ikisi de yanlış bilgilerdir. Selülit bir hastal Selülit Maskesi, Selülit, denince ilk aklımıza gelen, portakal kabuğu görünümüdür. Selülit kimine göre hastalık, kimine göre de kilodan kaynaklanan çirkin bir görüntü, fakat ikisi de yanlış bilgilerdir. Selülit bir hastalık değildir, selülit deri altındaki kas bağlarının, yağları fazla itmesiyle oluşan bir görüntüdür, çirkin göründüğü doğrudur, kilodan kaynaklandığı ise kesinlikle yanlıştır, sıfır beden insanda bile selülit görebiliriz, sadece kadınlarda oluşur diye bir düşünce vardır. Buda kesinlikle yanlıştır, erkeklerde de selülit olabilir, hatta çocuklarda bile selülit görülebilir. Selülit birazda genetiktir, ailenizde birilerinde eğer selülit varsa, selülitten kaçmanız bazen imkansız olabilir, selülitin her ne kadar kiloyla ilgisi yok desek de, yanlış beslenmeden de kaynaklanır, eğer selülitli bir vücut istemiyorsak fazla yağlı ve şekerli gıdalardan, cips ve  çerezden uzak durmamız gerekir, bunun yanında  mutlaka herhangi bir sporla uğraşmamız gerekir, özellikle yürüyüş ve yüzme gibi, selülit bir kere vücudumuza yerleşti mi onu yok etmek için baya bir çaba sarf etmemiz gerekmektedir. Selülitten kurtulmak için biraz uzun zaman alsa da, bir çok yöntem uygulayabilirsiniz, öncelikle spor, fakat vaktiniz yoksa eğer, biraz araştırma yapıp evde de bazı karışımlar yapabilirsiniz, mesela evde kolaylıkla yapabileceğiniz selülit maskeleri vardır.
  Selülit Maskesi Tarifleri
  • Selülit MaskesiKakaolu selülit maskesi; 2 tatlı kaşığı biberiye yağı, 2 tatlı kaşığı tarçın yağı, 2 tatlı kaşığı karabiber yağı, 30 gram çikolata ve 20 gram kakao, ilk etapta çikolatayı benmari usulü ocakta eritelim, içine kakaoyu ekleyelim, ocaktan alıp diğer malzemeleri de ekleyip  güzelce karıştıralım, daha sonra ılıkken selülitli bölgelerimize masaj yaparak uygulayalım, bir saat kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayalım, bu uygulamayı selülitten kurtulana dek haftada bir kere uygulayın.
  • Naneli  selülit maskesi; 1 yemek kaşığı nane yağı, 1 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı su, suyu ve yağları iyice karıştırıp selülitli bölgeye uygulayın, bir saat kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın, bu karışımı 4 günde bir uygulayın.
  • Mandalina yağlı selülit maskesi; Yarım paket beyaz kil, 1 tatlı kaşığı mandalina yağı, yarım çay bardağı su, 2 yemek kaşığı toz tarçın, malzemelerin hepsini  bir kapta iyice karıştırıp, selülitli bölgelere masaj yaparak uygulayın, daha sonra streç filimle iyice sarıp bir saat kadar bekleyip, ılık suyla yıkayın, bu maskeyi de hafta da bir uygulayın.
  • Kırmızı biberli selülit maskesi; 3 tane acı kırmızı biber, 1 çay kaşığı deniz tuzu, acı biberleri küçük bir tencerede 10 dakika kadar haşlayın, sonra bir kaseye alıp içine deniz tuzunu ilave edip bir çatal yardımı ile iyice ezip karıştırın, krema kıvamına gelince, masaj  yaparak selülitli bölgelere uygulayın, yarım saat kadar bekleyip, ılık suyla yıkayın, bu uygulamayı da 3-4 günde bir yapabilirsiniz.
  • Zencefilli selülit maskesi; 2 yemek kaşığı toz zencefil, 2 yemek kaşığı susam yağı, iki malzemeyi de bir tabakta krema kıvamına gelene kadar karıştırın, daha sonra selülitli bölgelere masaj yaparak uygulayın, bir streç filimle güzelce sarın, yarım saat kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayın, bu karışımı da haftada bir uygulayabilirsiniz.
  ]]>
  Selülit Hapı https://www.selulit.gen.tr/selulit-hapi.html Tue, 11 Dec 2018 05:19:02 +0000 Selülit hapı, diye bir tedavi imkanının varlığı konusunda konuşabilmek için öncelikle selülitin nasıl bir sağlık sorunu olduğunu bilmek gerekir. Selülit denilen derinin altında düzenli olmayan yağ birikimidir. Bu problemi Selülit hapı, diye bir tedavi imkanının varlığı konusunda konuşabilmek için öncelikle selülitin nasıl bir sağlık sorunu olduğunu bilmek gerekir. Selülit denilen derinin altında düzenli olmayan yağ birikimidir. Bu problemi olan kişiler öncelikle bilmelidirler ki selülit hapı, kremi yada benzeri tedavi ilaçları tamamen gerçek dışıdırlar. Bu sorunu olanlar kesinlikle tıbbi danışma ve yardım almalıdırlar. Piyasada hap yada krem ilaçları satılıyor. Bu ilaçların içinde romatizma ağrılarının rehabilitasyonunu yapabilen kıkırdak onarıcısı bir madde vardır.   

  Selülit için hap var mıdır Bu konuda basit bir araştırma yaparsanız piyasada bu isim altında satılmakta olan ve kullanan kişilere çok fazla şey vaat eden birçok ürün saptayabilirsiniz. Ama uzmanların yaptığı uyarıyı yenileyeceğiz çünkü selülit sorununu tek bir dokunuşta çözebilecek sihirli bir ilaç yok maalesef. Satılan ürünlerin çoğu sihirli sonuçlar vaad eden ilaçlardan oluşmakta. Bu sorunu olan ve bu sağlık sorunundan kurtulmayı amaçlayanlar bilmelidir ki sadece aşağıda belirtilen uzman önerilerinin uygulanması haricinde herhangi bir gerçekçi çözüm bulunmamaktadır. Selülit rehabilitasyonunda lazerden yararlananlar da bulunmaktadır. Lazerin ciltte dolaşımı artırıp sıvı/akışkan birikimini azalttığını, ödemi azalttığını, yağ hücrelerini baskıladığını ve sertleşmiş var olan bağ dokusunu gevşetip açtığını vurgulayan üretici firmalar lazer ile % 83'e yaklaşan başarı oranı yakaladıklarını argüman etmekte. Velasmooth, Amerikan besin ve ilaç dairesinden onaylı yepyeni bir cihaz. Radyo frekans enerjisi ve infrared ışınlarını beraber faydalanarak selüliti azaltabiliyor. Bundan üzerlerine yuvarlanarak masaj ve bununla beraber emme hareketleri de yaptığından başarı talihi fazla olarak nitelendiriliyor.  

  • Uzman gözlemleri de bu cihazın 12-16 hafta müddetle ve 40 dakikalık seanslar şeklinde kullanılması koşuluyla epeyce başarılı olabileceğini gösteriyor.  
  • En sıkı neticeler amaçlı rehabilitasyonu 6 ay sürdürmekte fayda var. LPG yolu 45 dakikalık süreler şeklinde 14-20 seanslık uygulamalarla kullanılıyor. Bu yolun belli bir süre bir ütü tesiri yarattığı ve epeyce başarılı neticeler sağlamadığı düşüncesi epeyce yaygın.  
  • Selülit rehabilitasyonunda mezoterapiden yararlananlar da var fakat bu rehabilitasyonun etkinliğinden şüphe duyanların sayısı çok. Özetle selülit ile uğraş etmek sivrisinek mücadelesinden zor bir iş gibi görülüyor.  
  Selülit HapıSelülit amaçlı masaj yarar sağlar mı

  Profesyonel birinin yapacağı masaj, selülitli bölgede kan dolaşımını düzenleyerek ve yerel ödemin çözülmesini hızlandırarak yararlı olabilmektedir. Masaj lenf dolaşımını da iyileştirir. Yağ hücrelerine hapsolan suyun atılmasını kolaylaştırmaktadır. Masaj toksinlerden kurtulmayı sağlayan bir etkiye sahiptir. Selülit amaçlı ille de bir şey kullanmak istiyorsanız uzman önerisi olarak susam yağı, zeytinyağı ve ceviz yağı karışımı ile ifade edilecek hafif fakat uzunca müddetli masajlardır. Bu karışıma belli bir süre da öğütülerek kahve ekleyebilirsiniz.
  ]]>